Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
Avatar utilizator
andrei.ene
Subiect Autor
Mesaje: 54
Membru din: 13 Iul 2013, 15:48
Localitate: Bucuresti
Contact:

Magazin electrica auto?

05 Apr 2017, 11:20

Salut!
Sper sa nu gresesc prin postarea aici. Am nevoie de putin ajutor din partea celor care au facut retrofituri.
Vreau sa fac ceva modificari si retrofituri si am nevoie de diversi pini si conductori. Instalatia nu vreau sa o fac cu cabluri innadite, prelungite si asa mai departe. Prefer sa sertizez pinii pe cablu dintr-o bucata, la lungimea necesara, eventual si la culoarea la care trebuia sa vina din fabrica. Asadar, imi puteti recomanda de unde pot achitiona din Bucuresti conductori si pini ce ii pot folosi cu mufele oem ale masinii?
 
Avatar utilizator
Vw_g60
Mesaje: 453
Membru din: 27 Aug 2011, 21:27
Localitate: Bucuresti

Re: Magazin electrica auto?

08 Apr 2017, 13:23

Pe strada Maica Domnului gasesti multe magazine de electrica unde poti cumpara tot ce ai nevoie.
 
Avatar utilizator
andrei.ene
Subiect Autor
Mesaje: 54
Membru din: 13 Iul 2013, 15:48
Localitate: Bucuresti
Contact:

Magazin electrica auto?

08 Apr 2017, 20:51

Cunosc magazinele de acolo si le-am vizitat. Conductor mai subtire de 0,5 nu au si in ceea ce priveste partea de mufe si pini din pacate acolo se gasesc doar universale, iar pinii pe care ii au ei la vanzare nu se pot folosi in mufele oem.
La reprezentanta, daca se cauta dupa cod se gasesc doar cabluri de reparatie si asta presupune fire innadite, ceea ce nu imi doresc
 
Avatar utilizator
Vw_g60
Mesaje: 453
Membru din: 27 Aug 2011, 21:27
Localitate: Bucuresti

Re: Magazin electrica auto?

08 Apr 2017, 21:02

Eu am cumparat de acolo tot ce am avut nevoie atat pentru instalatii OE, cat si pentru adaptarea unor sisteme stand-alone la componente OE. Dar poate tu ai nevoie mai speciale, nu ma pronunt.
 
Avatar utilizator
andrei.ene
Subiect Autor
Mesaje: 54
Membru din: 13 Iul 2013, 15:48
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Magazin electrica auto?

08 Apr 2017, 21:26

Asta este ceea ce caut. Pana acum nu am reusit sa gasesc la nici un magazin din Bucuresti...
Imagine
Imagine
 
Avatar utilizator
Vw_g60
Mesaje: 453
Membru din: 27 Aug 2011, 21:27
Localitate: Bucuresti

Re: Magazin electrica auto?

09 Apr 2017, 11:03

E adevarat ca ansamblu gata papucit nu o sa gasesti, dar astfel de papuci baioneta mama si tata pentru mufe se gasesc si la acele magazine, stiu pentru ca am cumparat si am folosit.
 
Avatar utilizator
andrei.ene
Subiect Autor
Mesaje: 54
Membru din: 13 Iul 2013, 15:48
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Magazin electrica auto?

09 Apr 2017, 11:18

Pini sertizati pe cablu, exact ca in imaginile puse de mine se gasesc la reprezentanta. Pe Maica Domnului nu am gasit, in schimb am gasit astazi in targ la Vitan

 
draganuta
Mesaje: 7
Membru din: 23 Dec 2011, 19:50
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Magazin electrica auto?

06 Iul 2019, 19:56

In Targ la Vitan se gasesc atat mufe variate cat si papuci/ pini.
Eventual se pot utiliza mufe SH (cumparate tot de acolo) de unde se pot scoate papucii.
Efectuez update de firmware pt. orice ECU, ECM (inclusiv CAN Gateway).

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 14 vizitatori