Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
Krondet
Subiect Autor
Mesaje: 821
Membru din: 19 Oct 2008, 19:28
Localitate: Galati

SC Bosch Car Service - Universal Aurora Galati

27 Sep 2013, 07:35

prin vara, masina mea a inceput sa emita un zgomot ciudat la motor, sesizabil si la relanti si in timpul deplasarii. Intrucat s-a apropiat revizia de 80k, pe 6 sept 2013 am apelat la aceasta firma de service (la care efectuasem revizia anterioara, si fusesem multumit). Am semnalat problema respectiva - la final mi s-a spus ca trebuie/a fost schimbata rola intinzatoare de la cureaua de transmisie (rulmentul nu ar fi fost bun). Am platit, am plecat, am revenit si am semnalat ca zgomotul de mai aude, doar la relanti. Am fost asigurat ca mi se pare. :glasses

Ieri - 26 sept, venind de la drum mai lung, in Tecuci s-a auzit un zgomot puternic (ca de cutie de plastic agatzata de masina si taraita). opresc in circa 100 m, si constat disparut tot antigelul. am sunat la firma care lucrase (mi s-a trimis cineva de la un service partener sa ma ia si sa constate problema) - pana sa vina respectiv, s-a scurs TOT lichidul in cauza. La constatare - Pompa de apa busita!

Nemultumirea mea - daca am sesizat ca se aude un zgomot ciudat, oarecare si necunoscut...reparatorul mi-a pus un diagnostic si mi-a "reparat" sursa zgomotului, ulterior masina pica datorita unei piese aflate la 15-20 cm departare de locul unde-si bagase nasul.
Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc. Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.
 
Krondet
Subiect Autor
Mesaje: 821
Membru din: 19 Oct 2008, 19:28
Localitate: Galati

Re: SC Bosch Car Service - Universal Aurora Galati

21 Oct 2013, 15:32

urmare a povestii din 26 septembrie:

mi-a fost inlocuita, pe 27 sept, distributia, in totalitate la zetec, firma care a montat-o pe precedenta, pe garantie.
pe 06 oct am observat ca nivelul antigelului era mult sub minim. am facut plinul (putin peste maxim)
pe 19 oct am sesizat ca iar este antigelul scazut sub minim. iar am completat.
astept saptamana asta sa vad daca mai scade, apoi mai arunc o vorba la Zetec. Prea dispare antigelul din instalatie.
Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc. Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.
 
Avatar utilizator
catalinutzu
Mesaje: 1514
Membru din: 12 Oct 2008, 22:55
Localitate: Bucuresti(Ferdinand fost Dimitrov)
Contact:

Re: SC Bosch Car Service - Universal Aurora Galati

21 Oct 2013, 15:50

Pai nu te ai uitat sub masina sa vezi daca ai pe asfalt pete de antigel?daca nu ai e cam dubioasa treaba cu disparutul antigelului,si nu vreau sa ma gandesc departe,sper sa nu
Imagine
1,4 16 valve 86 de magari in calduri :))
 
Krondet
Subiect Autor
Mesaje: 821
Membru din: 19 Oct 2008, 19:28
Localitate: Galati

Re: SC Bosch Car Service - Universal Aurora Galati

21 Oct 2013, 16:09

nu am observat urme de scurgeri pe nicaieri pe unde am stationat mai mult
Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc. Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori