Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
Avatar utilizator
mihai25octavian
Subiect Autor
Mesaje: 22
Membru din: 14 Sep 2009, 19:57
Localitate: Bucuresti
Contact:

Costuri manopera PBV2

22 Sep 2009, 13:34

Salut!
Tocmai am sosit de PV2 de unde am achizitionat si montat un suport pentru pahar.
Vreau sa precizez, ca in prealabil, chiar inainte de a achizitiona suportul m-am interesat cat este manopera si am fost informat ca maxim 50 lei. Am dat drumu la comanda, iar peste cateva zile am fost sunat sa vin in service pentru a monta suportul.
Am indeplinit formalitatile specifice pentru montarea suportului. Pentru siguranta, am mai intrebat o data cat este montajul. "Maxim 50 lei", a fost raspunsul, suma mentionata si in deschiderea comenzii.
Dupa 3 ore de asteptare, intr-un final, am fost anuntat ca este gata.
Insa cand am vazuta factura finala, am ramas fara replica.
In concluzie: suportul de pahar a costat 160 lei, iar montajul, antentie, 300 lei !!!!!!
Am platit, dar voi face o reclamatie pentru ca nu e posibil sa costat inca de doua ori din valoarea produsului, montajul. Este inadminisibil si e bataie de joc.
Ca idee, ca sa scoata acel capacel unde trebuia montat paharul, au dat joc casetofonul si consola centrala, iar pentru asta au luat si bani, o gramada, aproape 200 lei. Motivatia, a fost ca au facut asta ca sa nu zgarie ceva pe acolo.
Daca stiam ca o sa costa o caruta de bani, sincer il montam acasa, singur, dar asta e, am luat teapa.
Seat Ibiza Rock'n'Roll
1.4 85 CP Benzina
 
Avatar utilizator
marian_iam
V.I.P.
Mesaje: 6591
Membru din: 17 Dec 2007, 13:04
Localitate: Bucuresti, dr taberei
Contact:

Re: Costuri enorme manopera PV2

22 Sep 2009, 13:36

vezi ca ti-am mutat eu topicul la aria corespunzatoare.
te rog pe viitor mai multa atentie unde postezi!
Si nu caut sa-ti demonstrez, era o simpla figura, deci nu ma lua-n nume de rau ca te iau in ..... brate!!!
Noi ... Bem, Fumam, Tusim, Ranjim ... asta facem pana murim ...
Opel Astra GSI
Ceasuri Barbatesti de de Dama http://www.casaceasurilor.ro
 
Avatar utilizator
Bamse
Moderator
Mesaje: 6512
Membru din: 20 Mai 2008, 13:11
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Costuri enorme manopera PV2

22 Sep 2009, 13:39

octavian, salut.....intamplator lucrez la PBV2, te rog mult sa imi spui si mie la cine ai deschis contractul?

multumesc mult.
Ibiza, FR. Black, TDI, Chiptuned
Canalul Clubseat.eu pe Youtube
 
Avatar utilizator
andrei.27kim
Mesaje: 2498
Membru din: 27 Mai 2008, 20:06
Localitate: Iasi
Contact:

Re: Costuri enorme manopera PV2

22 Sep 2009, 14:26

ohoo enorm ... nu vreau sa infing cutitul mai tare in rana :( eu am dat 110 lei pe suport si lam montat singur in max 10 min deci nu vad unde au avut nevoie de 3 ore :shock: pt asa ceva ... nici cand miam montat bara de cupra nu am platit atat au avut nevoie de 40 de minute si am dat 50 lei ... iar preturile pt ora de manopera nu cred ca ar trebui sa difere atat de mult
Actual: '16 LEON 5F X-Perience 1.8 tsi DSG Navada White
'04 Ibiza 6L1 Aqua Green 1.2 12V AZQ
Ex: '08 LEON 1P1 Chrono Yellow 2.0 Tdi FR
'07 Cordoba 6L2 Blue Mar 1.9 Tdi AXR – the auto emotion sedan
 
Avatar utilizator
Bamse
Moderator
Mesaje: 6512
Membru din: 20 Mai 2008, 13:11
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Costuri manopera PBV2

23 Sep 2009, 10:06

@mihai octavian.

am observat ca nu mi-ai raspuns la mesajele trimise.

in urma discutiei cu ai mei colegi de la service, am inteles ca factura platita a fost undeva la 230 ron, in care a fost inclus si un litru de antigel, completare si verificarea rezistentei acestuia.

deci, cat a fost intr-un final manopera pentru montajul suportului de pahar?

multumesc mult.
Ibiza, FR. Black, TDI, Chiptuned
Canalul Clubseat.eu pe Youtube
 
Avatar utilizator
luci&dana
VIP
Mesaje: 2966
Membru din: 29 Noi 2007, 16:52
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Costuri manopera PBV2

14 Oct 2009, 09:42

cat costa de vopsit capota in culoarea negru?. mersi
Seat Ibiza 1.4 16V 86 CP

În jurul nostru se afla unii oameni care îsi traiesc viata parca numai cu singurul scop de a ajunge la capatul ei.
NU Viteza ucide!!! INCONSTIENTA, PROSTIA, LIPSA DE EXPERIENTA, NEATENTIA, TERIBILISMUL ucide!

http://www.youtube.com/watch?v=m5fsEHeZ1I4
 
Avatar utilizator
BALTAZAR2003
Moderator
Mesaje: 7619
Membru din: 22 Iul 2008, 22:26
Localitate: Bucuresti Dr. Taberei
Contact:

Re: Costuri manopera PBV2

22 Oct 2009, 21:30

:D Saluti,
Pune o intrebare la baieti, cat costa o inspectie?, tinand cont ca trebuie ridicata pe elevator, am cazut cu masina , respectiv roata dreapta fata in sant si in mod sigur am dat cu bascula de asfalt. Am taiat si cauciucul pe interior, spre discul de frana.
Se aude schimbat zgomotul facut de evacuare cand turez motorul, in mod sigur este deformat ceva si atinge unde nu ar trebui pe dedesupt.
Vreau sa fiu sigur ca nu este nimic avariat, ca la tinuta de drum nu s-a aschimbat nimic...ori nu pare.
Multumesc,
Cordoba Fever + Fresc, 1.4l/86Cp (nu se stie pe unde-i are!), 2008, Rosu Emocion

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 17 vizitatori