Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
Avatar utilizator
Andrei
Admin / PR
Mesaje: 5253
Membru din: 05 Oct 2008, 09:27
Localitate: Bucuresti

Re: CERERE SFATURI - CASCO ASTRA reparatie Porsche

14 Iun 2012, 15:31

Valentin, din pacate cei de la Astra lucreaza foarte greu cu Porsche. De aceea iti recomand sa incerci alt service sau daca esti chiar fixat pe acest service, respectiv PBV2 da-mi un PM si vorbim mai departe. Te salut!
ex SEAT Ibiza 6J SC Limited Edition
ex SEAT Ibiza 6L
 
Avatar utilizator
valenting79
Subiect Autor
Mesaje: 44
Membru din: 07 Aug 2010, 18:10
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CERERE SFATURI - CASCO ASTRA reparatie Porsche

26 Iul 2012, 15:14

Multumesc tuturor pentru sfaturi si pareri :) si in special lui retardel :cheers

am rezolvat bine in final.... am decis sa merg la porsche aviatiei datorita faptului ca au sediul foarte aproape de serviciul meu; si totodata am decis sa achit eu din start factura catre service.
Una peste alta sun mutumit, pretul corect la service (am facut cautare la toti dealerii seat din bucuresti, preturile la reparatia mea erau cam la fel). Banii de la astra i-am primit in aprox. 2 sapt. jumate de la data depunerii cererii de despagubire si a facturii.

Partea proasta ar fii ca am desfiintat un depozit in euro pentru a face "jmekeria" asta si cand am primit banii de la asigurator am pierdut putin din cauza cusrului de schimb.

Cam asta este !!!

Va urez sa fiti mai norocosi decat mine si sa NU apelati la serviciile asiguratorilor :)

Multumesc si vacanta placuta
Seat Ibiza B 979 VAL

0723.229.685
 
Avatar utilizator
Andrei
Admin / PR
Mesaje: 5253
Membru din: 05 Oct 2008, 09:27
Localitate: Bucuresti

Re: CERERE SFATURI - CASCO ASTRA reparatie Porsche

27 Sep 2012, 12:17

La fel si tie Valentin, ma bucur ca am putut sa te ajut ! :cheers
ex SEAT Ibiza 6J SC Limited Edition
ex SEAT Ibiza 6L

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 6 vizitatori