Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
niku_20_2005
Subiect Autor
Mesaje: 42
Membru din: 01 Apr 2009, 09:30

e bine de stiut

10 Iun 2009, 14:00

aici o sa incerc sa va povestesc ce am patit cand mi-am cumparat maisna.
anul trecut in august am achizitionat un Seat IBIZA Exclusive de la PBA cu suma de 11530 euro. pana in momentul livrarii baietii s-au comportat exemplar dar cand a venit vremea sa ma duc sa o ridic surpriza.ma suna in jur de ora 10 jumate sa ma anunte ca masina este gata de livrare si ca pot sa vin sa o iau.le comunic ca ajung pe la ora 12:00 ca aveam putina treaba eu stand in DR taberei tot faceam 45 de min pana in aviatiei.ei imi spun ca ok ma asteapta.ajung pe la ora 11:45 la PBA intru inauntru(fiind vara eram imbracat in short si papuci), fata de la intrare mi-a aruncat o privire de parca venisem sa le spal geamurile si ma intreaba pe un ton impertinent pe cine caut.Ii comunic ca am venit pt o livrare, iar cand a auzit si-a schimbat brusc tonu privindu-ma de parca nu-i venea sa creada.imi spune sa iau loc la masa unuia din consilierii de acolo(cel cu care vorbisem si imi vanduse masina nu era la serviciu in ziua aia) si sa astept ca vine imediat.supa 20 de min de asteptare o intreb pe domnisoara daca mai vine baiatu si imi zice ca vine imediat e cu un client afara.mai aspt vreo 10 min (total 30) dupa care ma asez la cafenea si imi aprind o tigara timp in care baiatu de la bar imi zice ca daca vreau sa fumez trebuie sa comand ceva.comand o cafea ( 15 ron) fumez tigara beau cafeaua (10 min) nici urma de domnu de la livrari.ma asez iar la masa lui si mai astept aprox 15 min dupa care apare cu nonsalanta si imi zice ca a fost la masa si ca nu stia ca vin( dupa ce el ma sunase si stabilisem ca la ora 12:00 o sa fiu acolo).ma uit la fata de la receptie care se albise la fata si ii spun domnului sa mergem sa imi iau masina.mergem in curte surpriza masina mea era plina de praf si de noroi, brusc am inlemint.il intreb ce e cu ea si imi spune ca masina a fost pregatita de vanzare de vineri de cand sosise si daca nu am venit sa o iau( desi ei ma sunasera luni sa vin sa o iau) s-a pus prafu pe ea.ii spun ca fiind masina noua nu am cum sa o iau asa pt ca nu o vad daca e sau nu zgariata.imi spune ca toti baietii sunt in pauza de masa si daca vreau sa mai astept 40 de min sa mi-o spele.dupa ce l-am asteptat aprox 50 de min sa mai astept inca 40 mi se parea grosolanie.ma enervez ma urc in masina ( interioru era ok curat etc) imi pun actele pe bancheta din spate si dau sa plec.nu misc masina 5 m ca il vad cum imi facea semn sa opresc.opresc si vine si imi da o sticla de sampanie din partea firmei ca am ales Seat.
Nu imi pare rau ca am ales marca asta de masina imi pare rau ca am ales firma respectiva pt a o procura cand mai sunt si alti dealeri si am auzit ca unii se comporta exemplar cu clientii.
cel putin eu daca va fi vreodata sa mai achizitionez un Seat de la PBA niciodata.
Seat Ibiza 12 12.V magico balck 2009
 
Remus
Membru Fondator
Mesaje: 4027
Membru din: 27 Noi 2007, 17:57
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: e bine de stiut

10 Iun 2009, 14:20

Urat foarte urat........prostia e ca noi suntem prosti si acceptam . Trebuia sa faci sincer o reclamatie la ei !
Mercedes Benz A-Class 180 - 2015
Land Rover Freelander 2 /2.2/ 160cp
Ex ; Seat Leon 1.6 102 cp

Despre mine....urasc regulile altora, ador regulile mele...
http://clubseat.hi5.com
http://www.youtube.com/ClubSeatRomania
http://twitter.com/ClubSeatRomania
http://www.facebook.com/pages/Clubseateu-Romania/108874261828
 
niku_20_2005
Subiect Autor
Mesaje: 42
Membru din: 01 Apr 2009, 09:30

Re: e bine de stiut

10 Iun 2009, 14:25

dupa 2 sapt m-a sunat o dudie sa ma intrebe daca sunt multumit de masina si de serviciile lor, i-am explicat cum sta treaba si ce am patit si a zis ca o sa verifice si o sa vina cu un telefon sa imi spuna ce au solutionat...nici in ziua de azi nu am mai primit tel de la ei...ma rog nici nu ma asteptam supa cate am patit
Seat Ibiza 12 12.V magico balck 2009
 
Avatar utilizator
mususk266
Mesaje: 4261
Membru din: 27 Ian 2009, 02:17
Localitate: Constanta
Contact:

Re: e bine de stiut

10 Iun 2009, 17:57

mie mi-au zgariat masina pana la sange(adica tabla) pe usa din spate si masina avea doar o luna.
eu nu eram in tara asa ca s-a dus cu masina frate-miu. cupra are casco are la porche leasing.
nu la generali ca pana acum caci din cate am inteles dona cta nu mai lucreaza cu generali.

s-a dus cu masina la dona constanta iar cel de la casco i-a spus ca ok, se repara pe casco dar data viitoare daca mai vine cu ea zgariata o sa platim reparatia.

cand mi-a povestit cele intamplate am ramas masca, ... fara cuvinte.

am zis sa vin acasa si ma duc eu sa vorbesc cu acest domn si voi face o reclamatie la seat la firma mare. nu se poate asa ceva.
dar intai sa vorbesc cu omul ca sa nu existe nici un dubiu.

adevarul e ca, calitatea serviciilor la noi in romanica lasa de dorit. pacat de marca seat caci are masini bune si frumoase.

la leon am casco la generali si de cate ori am fost m-au servit fara nici cea mai mica ezitare. jos palaria.

cand termin casco la porsche leasing, ma mut in alta parte.
Altea Freetrack - viewtopic.php?f=79&t=12288"

Ceasuri Moderne si Vintage - https://www.youtube.com/channel/UCMHYof ... 76g/videos

Fii schimbarea pe care vrei s-o vezi în jur! (Mahatma Gandhi)
 
Avatar utilizator
mihaiu
seattm
Mesaje: 444
Membru din: 27 Dec 2007, 15:13
Localitate: timisoara

Re: e bine de stiut

10 Iun 2009, 18:44

mususk266 scrie:
mie mi-au zgariat masina pana la sange(adica tabla) pe usa din spate si masina avea doar o luna.
eu nu eram in tara asa ca s-a dus cu masina frate-miu. cupra are casco are la porche leasing.
nu la generali ca pana acum caci din cate am inteles dona cta nu mai lucreaza cu generali.

s-a dus cu masina la dona constanta iar cel de la casco i-a spus ca ok, se repara pe casco dar data viitoare daca mai vine cu ea zgariata o sa platim reparatia.

cand mi-a povestit cele intamplate am ramas masca, ... fara cuvinte.

am zis sa vin acasa si ma duc eu sa vorbesc cu acest domn si voi face o reclamatie la seat la firma mare. nu se poate asa ceva.
dar intai sa vorbesc cu omul ca sa nu existe nici un dubiu.

adevarul e ca, calitatea serviciilor la noi in romanica lasa de dorit. pacat de marca seat caci are masini bune si frumoase.

la leon am casco la generali si de cate ori am fost m-au servit fara nici cea mai mica ezitare. jos palaria.

cand termin casco la porsche leasing, ma mut in alta parte.

Îmi pare rău să îţi spun că fratele tău nu a înţeles ce i-a spus nenea de la asigurări: că la dauna următoare vei plăti franciză...
Oricum eşti offtopic
 
Avatar utilizator
mususk266
Mesaje: 4261
Membru din: 27 Ian 2009, 02:17
Localitate: Constanta
Contact:

Re: e bine de stiut

10 Iun 2009, 19:37

de ce sa platesc franciza?

ce, eu sunt de vina ca imi zgarie cineva rau intentionat masina?

ce vina am eu?

am casco, sa plateasca!!!!
d-aia platesc si eu casco!!
Altea Freetrack - viewtopic.php?f=79&t=12288"

Ceasuri Moderne si Vintage - https://www.youtube.com/channel/UCMHYof ... 76g/videos

Fii schimbarea pe care vrei s-o vezi în jur! (Mahatma Gandhi)
 
niku_20_2005
Subiect Autor
Mesaje: 42
Membru din: 01 Apr 2009, 09:30

Re: e bine de stiut

10 Iun 2009, 19:52

aicia ai dreptate dar dupa cum bine stii toate firmele astea de casco nu ies in pierdere niciodata, au grija de asta si daca iti niste bani pt reparatie iti iau pe alta parte asa ca trebuie avut grija cu ei da stii cum e vb aia rau cu rau da mai rau fara rau :wink:
Seat Ibiza 12 12.V magico balck 2009

 
Avatar utilizator
marian_iam
V.I.P.
Mesaje: 6591
Membru din: 17 Dec 2007, 13:04
Localitate: Bucuresti, dr taberei
Contact:

Re: e bine de stiut

10 Iun 2009, 19:53

mususk266 esti offtopic ...
incearca sa discuti problema la un topic dedicat pentru probleme cu casco sau zgarieturi!
Si nu caut sa-ti demonstrez, era o simpla figura, deci nu ma lua-n nume de rau ca te iau in ..... brate!!!
Noi ... Bem, Fumam, Tusim, Ranjim ... asta facem pana murim ...
Opel Astra GSI
Ceasuri Barbatesti de de Dama http://www.casaceasurilor.ro
 
francy
Mesaje: 1110
Membru din: 16 Ian 2008, 14:20
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: e bine de stiut

11 Iun 2009, 22:47

nici cu mine nu au fost foarte draguti cei de la pba....motiv pt care doar mi-am ridicat masina de acolo si am facut o revizie! de atunci...nu mai trec pe acolo!
 
catalin87
Mesaje: 714
Membru din: 22 Aug 2008, 12:32
Localitate: undeva langa Tg-Jiu

Re: e bine de stiut

24 Iun 2009, 22:20

niku_20_2005 scrie:
aici o sa incerc sa va povestesc ce am patit cand mi-am cumparat maisna.
anul trecut in august am achizitionat un Seat IBIZA Exclusive de la PBA cu suma de 11530 euro. pana in momentul livrarii baietii s-au comportat exemplar dar cand a venit vremea sa ma duc sa o ridic surpriza.ma suna in jur de ora 10 jumate sa ma anunte ca masina este gata de livrare si ca pot sa vin sa o iau.le comunic ca ajung pe la ora 12:00 ca aveam putina treaba eu stand in DR taberei tot faceam 45 de min pana in aviatiei.ei imi spun ca ok ma asteapta.ajung pe la ora 11:45 la PBA intru inauntru(fiind vara eram imbracat in short si papuci), fata de la intrare mi-a aruncat o privire de parca venisem sa le spal geamurile si ma intreaba pe un ton impertinent pe cine caut.Ii comunic ca am venit pt o livrare, iar cand a auzit si-a schimbat brusc tonu privindu-ma de parca nu-i venea sa creada.imi spune sa iau loc la masa unuia din consilierii de acolo(cel cu care vorbisem si imi vanduse masina nu era la serviciu in ziua aia) si sa astept ca vine imediat.supa 20 de min de asteptare o intreb pe domnisoara daca mai vine baiatu si imi zice ca vine imediat e cu un client afara.mai aspt vreo 10 min (total 30) dupa care ma asez la cafenea si imi aprind o tigara timp in care baiatu de la bar imi zice ca daca vreau sa fumez trebuie sa comand ceva.comand o cafea ( 15 ron) fumez tigara beau cafeaua (10 min) nici urma de domnu de la livrari.ma asez iar la masa lui si mai astept aprox 15 min dupa care apare cu nonsalanta si imi zice ca a fost la masa si ca nu stia ca vin( dupa ce el ma sunase si stabilisem ca la ora 12:00 o sa fiu acolo).ma uit la fata de la receptie care se albise la fata si ii spun domnului sa mergem sa imi iau masina.mergem in curte surpriza masina mea era plina de praf si de noroi, brusc am inlemint.il intreb ce e cu ea si imi spune ca masina a fost pregatita de vanzare de vineri de cand sosise si daca nu am venit sa o iau( desi ei ma sunasera luni sa vin sa o iau) s-a pus prafu pe ea.ii spun ca fiind masina noua nu am cum sa o iau asa pt ca nu o vad daca e sau nu zgariata.imi spune ca toti baietii sunt in pauza de masa si daca vreau sa mai astept 40 de min sa mi-o spele.dupa ce l-am asteptat aprox 50 de min sa mai astept inca 40 mi se parea grosolanie.ma enervez ma urc in masina ( interioru era ok curat etc) imi pun actele pe bancheta din spate si dau sa plec.nu misc masina 5 m ca il vad cum imi facea semn sa opresc.opresc si vine si imi da o sticla de sampanie din partea firmei ca am ales Seat.
Nu imi pare rau ca am ales marca asta de masina imi pare rau ca am ales firma respectiva pt a o procura cand mai sunt si alti dealeri si am auzit ca unii se comporta exemplar cu clientii.
cel putin eu daca va fi vreodata sa mai achizitionez un Seat de la PBA niciodata.

nasoale momentele astea,daca o sa-ti mai iei seat sau vrei revizii recomand corex tg jiu ,dealer seat,gasesti acolo tot ce doresti ,simti ca esti respectat :wink:
Seat Leon 1.4 ,85 Cp , Citrus yellow
Yellow Spider
http://www.sanatateprinmiscare.blogspot.com
 
Avatar utilizator
AlexR
Mesaje: 69
Membru din: 09 Oct 2011, 14:02
Localitate: Bucuresti

Re: e bine de stiut

14 Oct 2011, 19:50

Salut,nu imi vine sa cred ce am citit,nu credeam ca sunt in stare de asa ceva,eu tot de la ei am comandat masina,bine avand in vedere ca un prieten foarte bun mi-a recomandat un reprezentant de acolo,pe langa faptul ca mia scos un discount urias,au fost foart amabi prietenosi si intotdeauna rabdatori la fiecare telefon dat pentru acte si asa mai departe,la mine fiind o situatie mai speciala,deci pentru mine au fost super ok,sunt curios cand o sa ridic masina cum o sa fie.
Seat Leon ECOMOTIVE 1.6 TDI CR 105CP-----BZ 91 RAD

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori