Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
Avatar utilizator
Testosul
Subiect Autor
Mesaje: 4143
Membru din: 20 Dec 2007, 11:47
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: PBA Service Seat

21 Feb 2009, 20:35

Poate ca s-a razgantit si nu mai vrea sa scrie nimic rau despre PBA.
Ideile care nu au sustinere nu au nici o valoare.
 
Avatar utilizator
Alin
Mesaje: 45
Membru din: 04 Sep 2008, 19:59
Localitate: Bucuresti / Pitesti
Contact:

Re: PBA Service Seat

05 Mai 2009, 11:12

Dupa cum am postat si la sectiunea "Probleme", nu am fost deloc multumit de service-ul de la PBA (nu am nimic personal cu ei, dar lipsa lor de profesionalism m-a deranjat profund). Pe langa faptul ca nu au reusit sa descopere cauza problemelor ivite (aprinderea martorilor EPC, ABS, evacuare etc. la bord si intrarea in "safe mode"), nici macar nu au inregistrat in sistem vreo verificare/interventie in garantie (fapt semnalat de baietii de la alt service autorizat), lucru care mi se pare extrem de grav.
Eu unul stiu ca nu voi mai apela la ei.
When everything's coming your way, you're in the wrong lane.
Leon Stylance 1.6 102CP Magico Black
B-87-LOE
 
LADY3
Mesaje: 4
Membru din: 27 Sep 2008, 13:32

Re: PBA Service Seat

26 Aug 2009, 19:01

No way!!!!Va zic f clar ,nu la aviatiei!!!!!!!!!!!
Pe scurt :pt revizie,ma programeaza la ora 16 imi zice ca dureaza 6h!!! adik sa vin sa o iau la ora 22.Sau imi zice dl.... ,mai bine veniti maine sa o luati.Eu zic,domle nu pot,ca sunt de garda,am nevoie de masina .
Ok,la 18 ma suna ,ca masina a ramas pe rampa,ca li s-a taiat curentul,sa vin totusi maine sa o iau.Ma suna ei,of course!
Cand m-am programat pt revizie am zis si de problema cu mecanismul de la oglinda,sa il schimbe,ca e in garantie.Bineinteles ca au zis ca nu stiu daca il au pe stoc?!Si ca pt asta tb sa vin in alta zi.Nu mai zic de "amabilitatea " pustiului consilier de service care habar nu avea sa vb ,sau probabil nu avea interesul.
Nu sunt profesionisti<nu e prima problema pe care o am cu piesele in garantie >,nu stiu sau nu vor sa invete sa se poarte cu clientii.
 
LADY3
Mesaje: 4
Membru din: 27 Sep 2008, 13:32

Re: PBA Service Seat

26 Aug 2009, 21:18

Revin,ca sa zic si lucrurile bune ,nu mai rele.
Mi-au terminat revizia azi ,o fi venit curentul???Aaaa si a costat mai putin decat credeam.
 
Avatar utilizator
luci&dana
VIP
Mesaje: 2966
Membru din: 29 Noi 2007, 16:52
Localitate: Constanta
Contact:

Re: PBA Service Seat

27 Aug 2009, 16:04

un service asa mare fara un generator? :cry:
Seat Ibiza 1.4 16V 86 CP

În jurul nostru se afla unii oameni care îsi traiesc viata parca numai cu singurul scop de a ajunge la capatul ei.
NU Viteza ucide!!! INCONSTIENTA, PROSTIA, LIPSA DE EXPERIENTA, NEATENTIA, TERIBILISMUL ucide!

http://www.youtube.com/watch?v=m5fsEHeZ1I4
 
Avatar utilizator
sandubelle
Mesaje: 14
Membru din: 13 Dec 2009, 14:41

Re: PBA Service Seat

20 Dec 2009, 17:12

Vineri am dus masina la service pba, in zori, pe zapada, urmand un plug ce curata zapada (asta da noroc)... am ajuns, am lasat-o, am plecat.
La 11.10 primesc telefon sa o iau, era gata.
Schimbat lichid frana, inlocuit roti vara cu iarna, inlocuit saiba termocupla+antigel, verificat frane si suspensii 380 RON.
Masina e intreaga, nu e zgariata, nu s-a umblat in ea (au fost atat de corecti incat nu au inlocuit prezoanele de la jantele de vara cu cele de iarna fiindca eu nu am specificat ca se afla intr-o cutie in portbagaj :lol: iar ei nu au umblat in ea).
Pana una alta e ok, probabil am sa mai apelez la serviciile lor pana se va strica "relatia".
Insa pentru schimbat rotile voi alege o varianta mai ieftina :wink:
 
docbi
Mesaje: 4
Membru din: 01 Iul 2010, 17:42

Re: PBA Service Seat

01 Iul 2010, 17:55

Masina in garantie,inca.Anul trecut cand mi s-a stricat mecanismul pliere -depliere de la oglinda mi l-au inlocuit,dar nu mai mergea dezaburirea oglinzii.Ce sa mai, am cumparat un seat cu oglinzi rabatabile electric si incalzite si m-am trezit dupa ce am lasat masin ala ei in service ca au inlocuit o piesa si mi-au furat alta.
Acum mi s-a stricat acelasi lucru la cealalta oglinda.Am dus masina si ce imi zice dl:nu mi se pare ca e defect mecanismul(in 2 luni imi expira garantia si cred ca asta asteapta) si cealalta oglinda inlocuita de noi nu e cu dezaburire.Adica in loc sa zica clar ca mi-au furat piesa de la oglinda,el zice:eu stiu,poate ati fost la alt service.Cum sa mg in alta parte daca e in garantie!!
Deci mi-au tinut masina peste noapte acolo pt nimic!!!!Este execrabil modul in care unii dintre consilierii de service se adreseaza.
Problema este daca pana la aceasta ora mi-au furat si alte piese mai importante<nu un mecanism de oglinda>,dat fiind ca masina are putini km ?E normal sa imi pun aceasta intrebare avand in vedere antecedentele acestui service.

 
Ciosmi
Mesaje: 1588
Membru din: 28 Noi 2007, 17:18
Localitate: Bucuresti

Re: PBA Service Seat

01 Iul 2010, 18:12

Schimba service-ul
Leon Cupra Mk2 - Stage 2+ | EvoMS Intake | Custom exhaust (3") | H&R Street Performance SS Coilover | Sachs clutch | RS4 FPR | Vis HPFP | Bosch 044 |
 
docbi
Mesaje: 4
Membru din: 01 Iul 2010, 17:42

Re: PBA Service Seat

02 Iul 2010, 06:29

Normal ca il voi schimba,dar nu pot lasa lucrurile asa:adica vin in service cu oglinda originala si plec cu piese neoriginale.
Exact asa mi-a zis consultantul tehnic de service:ca oglinda care a fost inlocuita de ei NU este piesa originala si nu are idee ce s-a intamplat.
Eu cam am idee:vreun mecanic de la ei care are atelier in fundul curtii(unde nu plateste taxe si impozite....) a vazut oglinda ,i-a placut si a luat-o acasa sa o vanda altcuiva.

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori