Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
Byzy86
Subiect Autor
Mesaje: 2
Membru din: 10 Dec 2010, 13:12

alarma gemini

13 Dec 2010, 15:28

am si eu o intrebare in legatura cu alarma.intr-o dimineatza am plecat de la serv alarma functiona.cand am ajuns acasa si am apasat pe telecomanda sa incui masina nu a mai mers.se aprinde ledul de la telecomanda dar nu face nimik.ce sfat imi dati?seat ibiza 1.2 12v
 
Avatar utilizator
cornelius
Mesaje: 2568
Membru din: 05 Iun 2008, 11:31
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: alarma gemini

14 Dec 2010, 16:47

bun, o iau de la capat, ce frumos scrisesem ce ai de facut si cineva pana sa postez, a mutat topicul. :hi
cand armezi alarma, se inchid usile? auzi inchiderea masinii? se aprind avariile?
daca da, s-a dus sirena de la alarma sau un mic integrat de pe placa alarmei care comanda sirena.
daca nu, s-ar putea sa se fi desincronizat telecomenzile cu centrala alarmei. se pot reactiva usor, nu e complicat o poti face chiar tu( pot sa iti explic cum).
desemenea, s-ar putea sa fie bateriile din telecomanda descarcate.chiar daca se aprinde LED-ul, in telecomanda sunt 2 baterii plate de cate 1,5V, si pentru a functiona au nevoie permanent de 2.5V-3V. schimba intai bateriile, le gasesti cam la orice magazin cu electrice, codul e CR 1616.

bafta!
Seat Cordoba 2006
1.4 16V 100CP Rosu Emocion


Magazin piese de schimb, consumabile si accesorii
Service auto, lucrari de mecanica, tinichigerie, vopsitorie si statie ITP

http://www.depozitul-de-piese-auto.ro
contact@premiumautoparts.eu; cornel.baluta@premiumautoparts.eu
Tel:0723.281.792
Tel:0749.546.788


ImagineImagine

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 2 vizitatori