Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
Puffy

01 Oct 2008, 19:20

Posibil...
 
kingtiger
Mesaje: 44
Membru din: 17 Aug 2008, 19:22
Localitate: Bucuresti/Tulcea
Contact:

02 Oct 2008, 13:23

Foarte probabil chiar :D
 
Avatar utilizator
Pite
Mesaje: 91
Membru din: 15 Aug 2008, 09:14
Localitate: Ilfov

Re: Service

20 Ian 2009, 13:10

Foarte de treaba si priceputi baietii,toti si ma refer si la vanzari si la service.Cand am cumparat masina am primit-o in aceasi zi cand am platit am fost foarte incantat,acum am facut prima revizie tot la ei si la fel foarte multumit . :wav:

viewtopic.php?f=38&t=70&p=52300#p52300
Ibiza 1.2 70CP Negresa
 
Avatar utilizator
mrjay
Mesaje: 34
Membru din: 30 Noi 2007, 00:41
Localitate: Bucuresti/Buzau
Contact:

Re: Service

04 Mar 2009, 12:18

Pana acum eu am facut toate reviziile la Alto Syncro, dar am avut niste zgarieturi pe masina si a trebuit sa le pun pe Casco. cum BCR lucreaza cu Metrotehnica am fost la ei pentru revopsire spoiler fata si pragul si usa spate stanga. Sunt mai mult decat multumit de ei au facut o treaba excelenta. Tot cu ei am vorbit de un zgomot la motor care se auzea dupa ce opream motorul si mi-au spus ca ar fi un bloc de valve care nu functioneaza cum trebuie si ca se poate schimba pe garantie. Masina a fost pusa pe tester si se pare ca nu a fost nici o greseala si ca importatorul nu schimba piesa pe garantie. Pana la urma piesa a fost inlocuita pe garantie de ei valoarea fiind suportata de Metrotehnica motivul care mi l-au dat fiind fidelizarea clientului. :). Pe mine cel putin m-au convins ca sunt foarte profesionisti si ca o sa fac reviziile la ei de acum incolo. :)
New Leon 1.9 TDi 105CP Ruby Red
Imagine
 
Avatar utilizator
bluemoon
Mesaje: 45
Membru din: 17 Apr 2009, 11:56
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Service

27 Apr 2009, 14:36

Salutare,

Ce de cuvinte de lauda. :bounce: Sa inteleg ca este cea mai buna alegere si nimeni nu a avut o problema la acest service? Trebuie sa fac si eu revizia de 60.000 km si se pare ca Metrotehnica este o oferta aproape de nerefuzat. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Toti avem propriile noastre masini, ale timpului. Unele ne duc inapoi si se numesc amintiri, altele se numesc visuri si ne duc inainte.

Seat Ibiza alb 2003, 1.2, 65 hp, 47kw
 
Avatar utilizator
sandubelle
Mesaje: 14
Membru din: 13 Dec 2009, 14:41

Re: Service

13 Dec 2009, 14:59

Buna,
Saptamana trecuta am sunat la Metrotehnica sa aflu un pret pentru schimbarea lichidului de frana (pentru ibiza)...pretul oferit a fost de 350 lei.
Intrebarea mea este: acesta e un pret fairplay pentru schimbarea lichidului de frana tinand cont ca lichidul de frana Valvoline costa in jur de 10.92 Ron 354 ml ?
As vrea sa-mi fac o idee sa nu ma duc chiar ca mielul la taiere :roll:
Multumesc.
 
Avatar utilizator
luci&dana
VIP
Mesaje: 2966
Membru din: 29 Noi 2007, 16:52
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Service

13 Dec 2009, 15:47

la Dona de ex. costa 90 de ron cu materialul tau. la orice alt service costa vreo 60 de ron cu materialul tau. nu te supara...dar in 350 de ron ce intra? schimbul de lichid de frana pe 15 ani? iti intra cam 800 ml in toata instalatia
Seat Ibiza 1.4 16V 86 CP

În jurul nostru se afla unii oameni care îsi traiesc viata parca numai cu singurul scop de a ajunge la capatul ei.
NU Viteza ucide!!! INCONSTIENTA, PROSTIA, LIPSA DE EXPERIENTA, NEATENTIA, TERIBILISMUL ucide!

http://www.youtube.com/watch?v=m5fsEHeZ1I4

 
Avatar utilizator
sandubelle
Mesaje: 14
Membru din: 13 Dec 2009, 14:41

Re: Service

13 Dec 2009, 16:09

mda... deja am inceput cu stangul "relatia" cu MTI. angry9:
Merci pentru informatii !
 
Avatar utilizator
luci&dana
VIP
Mesaje: 2966
Membru din: 29 Noi 2007, 16:52
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Service

13 Dec 2009, 16:20

divorteaza zic eu :D
Seat Ibiza 1.4 16V 86 CP

În jurul nostru se afla unii oameni care îsi traiesc viata parca numai cu singurul scop de a ajunge la capatul ei.
NU Viteza ucide!!! INCONSTIENTA, PROSTIA, LIPSA DE EXPERIENTA, NEATENTIA, TERIBILISMUL ucide!

http://www.youtube.com/watch?v=m5fsEHeZ1I4
 
Avatar utilizator
R Z W
Mesaje: 996
Membru din: 25 Iun 2008, 11:27
Localitate: Bucuresti, Brancoveanu
Contact:

Re: Service

12 Feb 2010, 12:04

vad ca pe aici toata lumea este multumita de metrotehnica, pai am sa incep asa ,fiind la 10 minute de unde stau u cand mi am luat seatul am zis sa merg la ei ,zis si facut ,merg la ei vorbesc ce si cum si dau de un agent de vanzari pe nume Mihai ,tipul foarte ok ,dupa ce l am frecat eu acolo ce si cum ce varianta ce culoare ce optionale , initial am vrut 1,9 tdi ,tinand cont ca masina mea e pe leasing am ajuns akasa mi am facut niste calcule si cu 1,9 tdi plateam aproape 3000 de euro in plus, si m am reintors si am comandat 1,6 . astept 3 luni dupa masina ,vine maisna topate bune si frumoase ( asta a fost despre agetul de vanzare jos palaria pentru el ) cat despre service din punctul meu de vedere sunt f imputiti,se face vremea sa fac prima revizie la masina si cu o zi inainte de a pleca in vacanta la mare ,mi se aprinde pe bord ca ma am 14 zile de mers cu masina sau nu stiu cati km, ok zic ,si merg la metrotehnica in aceiasi zi sa imi faca revizia ,si evident ca am fost refuzat pe motiv ca nu am programare, desi specifica ca toate rampele erau goale si le am explicat ca plec in vacanta a doua zi ,revizia costa undeva la 850 de ron , plec si ma duc la alto syncro aici niste oameni extraordinari ,mi au facut revizia la masina pe loc ,fara programare si a costat 602 ron deci mult mai ieftin ca la metrotehnica si porsche, ultima patanie care am avuto cu service metrotehnica a fost ca acum iarna am depistat ca nu mi se mai incalzea oglinda dreapta merg la ei le spun despre ce este vorba ,vine electricianul ia masina o baga in alelier sta masina 5 minute ,si vine verdictul este sticla arsa si trebuie inlocuita ,si eu intreb seschimba pe garantie nu ? vine un mare sef de al lor un papa lapte ca are o fata de soricel un asa zis nicusor care spune ca ogloinda este consumabil si nu se schimba pe garantie, iese masina afara si acum platesc 75 de ron doar pt 5 minute de stat masina in service, lucru pe care il putea facea electricianul si in curte,in fine merg la alto syncro si surpriza oglinda a fost schimbata pe garantie , asa ca din punctul meu de vedere SERVICE METROTEHNICA sunt varza, si imi pare tare rau ca le am bagat niste bani in buzunar luand masina de la ei
Imagine
Imagine
1.6 - 102 Hp Design By R Z W : a si era sa uit ''sunt prost si vreau sa ma remarc '' si merg cu proiectoarele
 
Avatar utilizator
CataLIYna
V.I.P.
Mesaje: 4275
Membru din: 09 Feb 2009, 18:56
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Service

12 Feb 2010, 12:10

Rzw la metrotehnica nimic nu se schimba pe garantie.Si noi ne-am certat cu marele lor sef drept urmare ne-a pierdut ca si clienti desi ne cam duceam acolo si de fiecare data lasam multi bani.
 
Avatar utilizator
R Z W
Mesaje: 996
Membru din: 25 Iun 2008, 11:27
Localitate: Bucuresti, Brancoveanu
Contact:

Re: Service

12 Feb 2010, 12:19

din ce mi a ajuns si mie pe la urechii ,in fiecare an se fac niste teste de evaluare si bilanturi ISO se numesc, si am inteles ca anul trecut metrotehnica a avut cele mai multe schimbari de garantii, si ma gandesc ac astia de la seat au intrat la banuieli de combinatiile lor ,si poate de asta fac asa acum
Imagine
Imagine
1.6 - 102 Hp Design By R Z W : a si era sa uit ''sunt prost si vreau sa ma remarc '' si merg cu proiectoarele
 
Avatar utilizator
Pite
Mesaje: 91
Membru din: 15 Aug 2008, 09:14
Localitate: Ilfov

Re: Service

16 Apr 2010, 18:26

cataliyna ,mare dreptate ai zilele astea am patit-o si eu niste hoti la drumul mare asta sunt sefii de service de la Metrotehnica nimic nu se schimba pe garantie cu toate ca masina e in garantie, la ei nu se schimba ca e consumabil dar la Alto am rezolvat-o pe garantie ,oare nu au aceleasi politici sau metrotehnica nu are nevoie de clienti :angryfire: rusinicaaa metrotehnica viewtopic.php?f=35&t=5945&start=15 nu mai sunt clientul vostru....
Ibiza 1.2 70CP Negresa
 
euscristi
Mesaje: 21
Membru din: 20 Iul 2009, 11:14
Localitate: Timisoara

Re: Service

29 Iul 2010, 16:16

Maine am si eu revizia la un an pentru Leon.Sunt curios cum o sa iasa.
SEAT LEON 1.4 TSI
 
euscristi
Mesaje: 21
Membru din: 20 Iul 2009, 11:14
Localitate: Timisoara

Re: Service

31 Iul 2010, 08:31

Revizie Leon 1.4 TSI la un an,schimbat ulei ,filtru ulei,bec frana 420 RON.Am primit si 10% discount la manopera.
Sunt foarte multumit!!
SEAT LEON 1.4 TSI

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 7 vizitatori