Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
Breazu
breazu
Subiect Autor
Mesaje: 472
Membru din: 08 Sep 2008, 14:09
Localitate: bucuresti

Metrotehnica....niste nesimtiti

30 Sep 2008, 16:13

Metrotehnica....niste nesimtiti.Un dealer idiot care ma flituie la propriu.Masina trebuia sa imi vina de acum o sapt dar ce s-a intamplat habar nu am ca d-l dealer refuza sa ma bage in seama macar si se comporta de parca mi-a vandut o legatura de patrunjel.Imi pare rau ca nu pot veni si eu la intrunirea de la Porsche vest dar fara masinutza nu are nici un farmec.Distractie frumoasa.
Ibiza exclusiv 1.2 alba.
 
Avatar utilizator
Testosul
Mesaje: 4143
Membru din: 20 Dec 2007, 11:47
Localitate: Bucuresti
Contact:

30 Sep 2008, 16:21

Imi pare foiarte rau de ceea ce ti s-a intimplat si este foarte bine ca ai scrsi despre asta pe forum, doar ca exista o arie dedicata special acestor dealeri si trebuia sa postezi acolo.
 
Avatar utilizator
Bamse
Moderator
Mesaje: 6512
Membru din: 20 Mai 2008, 13:11
Localitate: Bucuresti
Contact:

30 Sep 2008, 16:32

lasa-l sa vada lumea! :D
Ibiza, FR. Black, TDI, Chiptuned
Canalul Clubseat.eu pe Youtube
 
Avatar utilizator
Testosul
Mesaje: 4143
Membru din: 20 Dec 2007, 11:47
Localitate: Bucuresti
Contact:

30 Sep 2008, 16:35

bamse scrie:
lasa-l sa vada lumea! :D


Lumea poate sa il vada si in forumul special creat pentru dealeri.
 
Avatar utilizator
Bamse
Moderator
Mesaje: 6512
Membru din: 20 Mai 2008, 13:11
Localitate: Bucuresti
Contact:

30 Sep 2008, 16:45

raule :D

glumesc....muta-l ca ai dreptate.
Ibiza, FR. Black, TDI, Chiptuned
Canalul Clubseat.eu pe Youtube
 
Avatar utilizator
BALTAZAR2003
Moderator
Mesaje: 7619
Membru din: 22 Iul 2008, 22:26
Localitate: Bucuresti Dr. Taberei
Contact:

30 Sep 2008, 19:21

Ei daca te incalzeste cu ceva nu esti singurul care a avut de asteptat la un alt dealer.
Si eu am asteptat o luna pentru o masina de care ma asigurase ca o are in curte.
Am sunat pana la directorul de brand (salutam daca citesti :lol: ) si acesta m-a lamurit cum este cu transportul masinilor.
Am aflat ca masinile stau la Curtici in vama si de acolo ajung la dealer dupa ce se incheie actele.
Cum drumurile noastre sunt cum sunt.... cam doua saptamani te duce...
Eu am avut ghinion sa prind si perioada de concedii, cand nu erau soferi pe trailere! (sic).
Deci dealerul nu prea are ce face, poti in schimb sa te duci peste el cu scandal si sa mai ceri anumite facilitati, cum ar fi presuri de cauciuc, ca alea de carpa sunt nasoale. Suport de pahar, ori alarma, boxe in usile din spate...etc...ai destule variante, depinde cum stii sa ii deschizi punga!.
Te asteptam cu placere dupa ce vine masinuta la intalniri.
Cordoba Fever + Fresc, 1.4l/86Cp (nu se stie pe unde-i are!), 2008, Rosu Emocion
 
Avatar utilizator
razmih
Mesaje: 691
Membru din: 18 Ian 2008, 09:39
Localitate: Bucuresti/Peris

30 Sep 2008, 20:43

Asta doar daca a trecut termenul prevazut in contract, daca nu a trecut nu ai ce sa le faci. La mine erau 16 saptamani.
Oricum la noi exista o mare problema in tratarea clientilor.
Sambata o sa va povestesc la ce am asistat la Alto Syncro, cand am fost sa fac revizia (pentru ca e mult de scris si nu am talent de povestitor in scris).

 
Sylver
Mesaje: 740
Membru din: 12 Feb 2008, 12:42
Localitate: Bucuresti

01 Oct 2008, 11:24

Breazu, pt asta eu as mai cere o alarma, sau ceva ornamente...gratis. Acum depinde si ce ti-a trecut in contract ca timp de asteptare.
 
Avatar utilizator
Bamse
Moderator
Mesaje: 6512
Membru din: 20 Mai 2008, 13:11
Localitate: Bucuresti
Contact:

01 Oct 2008, 13:57

daca depasesti timpul....de livrare, prin contract mai poti sa astepti inca cateva sapt,
scuze de cacofonie!
Ibiza, FR. Black, TDI, Chiptuned
Canalul Clubseat.eu pe Youtube
 
adriank
Mesaje: 107
Membru din: 28 Iun 2015, 13:27

Service Seat Metrotehnica

17 Iun 2017, 13:08

Cu scuzele de rigoare, nu mai am energie decat sa fac copy paste unui mail sincer:

Buna ziua,

Draga Metrotehnica (Giurgiului)

Va scriu ca sa-mi exprim nemultumirea patru serviciile oferite. V-am virat in cont 28.000 de euro pentru un Seat Leon Cupra 280. La prima revizie la service-ul din Giurgiului am fost tratat ca un nimic. Cand am avut o dauna la fel. Poate perntru ca nu v-am dat spaga. Lucrez la o firma americana unde cuvantul spaga nu exista. Doar munca serioasa, eficienta si loialitate. Astazi am sunat pentru revizia de doi ani. Dupa ce mi s-a spus politicos ca trebuie verificata masina in baza de date, situatia s-a schimbat. Domnul Androne mi-a inchis telefonul in timp ce sunam si ulterior mi-a scris un sms motivand ca este foarte ocupat. Asa procedati la Porsche mereu? Celalalt domn care este in cc, Dobre………nici macar nu s-a mai obosit sa revina. Am trimis pe mail tot ce mi-au cerut, le-am atasat din nou si puteti verifica.

De aceea, va anunt ca renunt la garantia de 4 ani si am sa propun tuturor oamenilor pe care-i cunosc sa va evite.

Imi cereti 1,000 de ron pentru 5 litri de ulei si 1 filtru. Dibas imi cere 700, aceeasi calitate. + Omenie.

Merg la Dibas Motors de acum inainte, au fost si sunt profesionisti, spre rusinea voastra. Daca aveti asa ceva.
 
Avatar utilizator
raladi
Mesaje: 38
Membru din: 20 Feb 2016, 20:11
Localitate: Bucuresti

Re: Metrotehnica....niste nesimtiti

29 Iun 2017, 10:01

Da, si eu am renuntat la ei dupa ce am beneficiat de serviciile de tinichigerie. Nu au fost in stare sa repare si sa monteze corect o bara. Praf praf...
Seat Leon X-Perience 1.8 TSI - fara faruri led :roll:

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori