Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
 
Avatar utilizator
sirbumarius
Mesaje: 49
Membru din: 04 Apr 2016, 21:39

Re: MOLDOTRANS AUTO IASI DEALER/SERVICE SEAT

08 Mai 2016, 20:17

Salutare! Puteti sa ma ajutati cu urmatoarea problema?
Imagine
 
Avatar utilizator
ovidiuiasi toledo
Mesaje: 18
Membru din: 07 Aug 2016, 14:25
Localitate: Iasi

Re: MOLDOTRANS AUTO IASI DEALER/SERVICE SEAT

29 Apr 2017, 16:08

Moldotrans Auto scrie:
Am sa incerc sa va raspund punctual la fiecare.
Pentru inceput pentru a fi lucrurile clare tin sa va precizez ca societatea noastra are in total 3 service-uri auto.
Cel autorizat Seat se afla pe Soseaua Bucium nr 11. Daca colegi mei ti-au dat un anumit pret pentru schimbarea uleiului sau pentru revizie au facut lucru asta pentru ca respecta politica Porsche Romania si urmeaza o serie de proceduri si au o anumita politica de preturi.
Service-ul nou deschis se afla pe bulevardul Primvaverii nr 62 in spatele magazinului de piese auto Moldotrans si este un service care se atreseaza tuturor indiferent de marca auto detinuta. In cadrul acestui service schimbul de ulei este gratis daca uleiul este cumparat din magazin.
Cel de-al treilea service este cel de tinichigerie si este situat la Tomesti.
Fiecare punct de lucru are conducere proprie si in cazul in care exista nemultumiri sau reclamatii fiecarui client i se vor acorda explicatii sau ii va fi rezolvata problema de conducerea fiecarui punct de lucru in parte.
Eu personal sunt responsabil de service-ul din Primaverii nr 62. Oricine doreste sa efectueze schimbul de ulei la noi sau orice alt reper pe original sau after market este rugat sa posteze aici si ii se va raspunde punctual.
Va multumesc.


Sal.
Am un Seat Toledo 2016 1,4 tsi Style Plus, cu ~ 15.000 km, in garantie.
M-ar interesa:
-daca pot schimba filtrul de polen + igienizare AC; daca da, ce costuri orientative sunt cu: materiale + manopera. Este filtru cu carbon sau simplu? As prefera cu carbon si original daca e posibil.
-daca pot schimba filtru de aer la motor, original, costuri ?
Mersi.
 
Avatar utilizator
mumus
Mesaje: 2640
Membru din: 03 Iul 2014, 16:04
Localitate: Brasov / Sacele

Re: MOLDOTRANS AUTO IASI DEALER/SERVICE SEAT

30 Apr 2017, 07:13

Cel de polen il schimbi singur, cumperi unul cu carbon de la Unix de exemplu, si iesi la jumate de pret fata de reprezentanta.
Cel de aer pe mine nu m-au lasat sa il schimb singur...
Seat toledo nh 1.2 Tsi
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 2 vizitatori