Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
Avatar utilizator
Max
Subiect Autor
Mesaje: 83
Membru din: 15 Feb 2008, 13:13
Localitate: Bucuresti
Contact:

Noua Ibiza disponibila la Alto-Syncro

21 Iun 2008, 08:47

Va astept la Alto-Syncro sa discutam despre NOUA IBIZA.
Avem disponibile 3 autoturisme deocamdata .
Asiguram OFERTE SPECIALE SI DISCOUNT-URI!!!
Multumesc!

Cu stima,
Dragos Duta
Alto-Syncro Grup
0744.673.522
 
The teacher
Profesoru
Mesaje: 2828
Membru din: 26 Mar 2008, 17:26
Localitate: Bucuresti /Titan
Contact:

21 Iun 2008, 14:30

Le-am vazut ieri , cu Sorin , de la piese , vreau sa spun ca sunt dezamagit total, una e poza una e masina...........................daca incepe cu deastea , Seat isi pierde multi clienti, cel putin in Romania , dar asta e parerea mea , sper sa nu mi-o luati in nume de rau dar cu asa lufturi , nu va castigati clienti ,
 
michee
Mesaje: 172
Membru din: 28 Apr 2008, 18:55
Localitate: Bucuresti/Galati

21 Iun 2008, 14:46

prietene imi permit sa te contrazic.....Am vazut si eu azi noua IBIZA live si pot spune ca am ramas chiar impresionat ca design interior si exterior. Diferenta intre vechea si noua IBIZA ca de la cer la pamant.
 
Avatar utilizator
Soche
E L F
Mesaje: 436
Membru din: 14 Mai 2008, 00:32
Localitate: Baia Mare
Contact:

21 Iun 2008, 15:12

ca tehnologie am auzit si eu ca e mai buna dar ca si interior sicer nu-mi place, prefer modelul 2007. bordul e mai sportiv zic eu la modelul meu. + ca sa nu mai pomenesc de gurile de aerisire de care pomeneste toata lumea cand se urca in masina, toti le lauda. Dar, cand ma uit la noua ibiza zici ca le-au luat de pe logan... acele guri de aerisire cu 2 palete... O fi materiale mai bune la interior si design mai futuristic dar fara gust zic eu...

Ce sa mai zic...Exteriorul e ok in mare, imi place fatza cu liniile ei mai rotunde sa zic asa si lateralele cu acele linii mai agresive dar spatele ma lasat rece... Prea ridicata de spate, stopurile urate si parca tot spatele e taiat ca din topor...

Asta e parerea mea ce sa zic... sunt si plusuri dar si destule minusuri la aspect. Eu tot la varianta 2007 raman, mi se pare facuta cu mai mut "gust" sa zic asa, si nu spun asta pt ca a mea e model 2007 , o spun pt ca asta vad eu la noua ibiza :P
Seat Ibiza 1.4 TDI 70 cp, emocion red -> viewtopic.php?f=33&t=671&start=0
 
Avatar utilizator
jericho
Mesaje: 82
Membru din: 10 Mar 2008, 07:02

21 Iun 2008, 16:31

michee scrie:
prietene imi permit sa te contrazic.....Am vazut si eu azi noua IBIZA live si pot spune ca am ramas chiar impresionat ca design interior si exterior. Diferenta intre vechea si noua IBIZA ca de la cer la pamant.


ce e asa impresionant la designul exterior? daca stai putin sa te uiti la ea vei vedea aceleasi elemente DEJA la concurenta, pe modele de apr 1-2 ani... motorizarea , din cate am inteles, e aceeasi ca la vechea ibiza... interiorul nu te da pe spate... scuza-ma, dar un model nou chiar trebuie sa te dea pe spate daca vrei sa reziste pe piata 5-7 ani... iar noua ibiza se pare ca nu reuseste sa faca asta nici macar acum cand e un model nou... am mai spus-o si in alte parti, nu imi place noua ibiza si nu as da-o pt nimic in lume pe ibiza mea pt noua ibiza.. cu ce masini faci comparatia cand spui ce e diferenta de la cer la pamant? chiar atat de mare ti se pare diferenta? pesemne ca esti o persoana naiva.
seat ibiza 2008
 
Avatar utilizator
luci&dana
VIP
Mesaje: 2966
Membru din: 29 Noi 2007, 16:52
Localitate: Constanta
Contact:

21 Iun 2008, 17:02

subscriu la majoritatea parerilor colegilor de pe forum. Noua Ibiza ma lasa rece din mai multe puncte de vedere printre care si pretul enorm de mare pentru optiunile oferite. Au scos mp3-ul de pe vechea Ibiza, au scos proiectoarele, au scos anvelopele de 195, si au bagat o priza si 2 airbag-uri standard. Nu prea au nimerit-o cu noul model. Si ca sa fiu iar de acord cu un coleg...nu mi-as da in veci ibiza actuala pe noul model :(
Seat Ibiza 1.4 16V 86 CP

În jurul nostru se afla unii oameni care îsi traiesc viata parca numai cu singurul scop de a ajunge la capatul ei.
NU Viteza ucide!!! INCONSTIENTA, PROSTIA, LIPSA DE EXPERIENTA, NEATENTIA, TERIBILISMUL ucide!

http://www.youtube.com/watch?v=m5fsEHeZ1I4
 
The teacher
Profesoru
Mesaje: 2828
Membru din: 26 Mar 2008, 17:26
Localitate: Bucuresti /Titan
Contact:

21 Iun 2008, 17:15

michee scrie:
prietene imi permit sa te contrazic.....Am vazut si eu azi noua IBIZA live si pot spune ca am ramas chiar impresionat ca design interior si exterior. Diferenta intre vechea si noua IBIZA ca de la cer la pamant.

Inseamna cu nu am vazut aceleasi masini , cu lufturi inegale mai la toate inbinarile , ma refeream la calitatea , executiei nu la design sau altceva , daca aceste detalii nu conteaza pt. tine , nu-i bai , dar oa masina noua cu asa inbinari nu iau nici daca mi-o da gratis , eu la asta ma cam uit , , tu.....? :wink: Nu vreau sa fac polemica , dar i-mi cer scuze daca am deranjat pe cineva cu postul meu , asta era doar parerea mea despre aceasta masina

 
Avatar utilizator
luci&dana
VIP
Mesaje: 2966
Membru din: 29 Noi 2007, 16:52
Localitate: Constanta
Contact:

21 Iun 2008, 17:24

se pare ca avem parerile impartite in legatura cu noua masina...(sau cel putin suntem toti impotriva a cativa :D ). dar haideti sa continuam "cearta" in topicul dedicat. In acest topic nu e cazul sa facem comentarii pe seama masinii
Seat Ibiza 1.4 16V 86 CP

În jurul nostru se afla unii oameni care îsi traiesc viata parca numai cu singurul scop de a ajunge la capatul ei.
NU Viteza ucide!!! INCONSTIENTA, PROSTIA, LIPSA DE EXPERIENTA, NEATENTIA, TERIBILISMUL ucide!

http://www.youtube.com/watch?v=m5fsEHeZ1I4
 
Avatar utilizator
Max
Subiect Autor
Mesaje: 83
Membru din: 15 Feb 2008, 13:13
Localitate: Bucuresti
Contact:

Pentru luci_ct

23 Iun 2008, 06:45

Noua Ibiza are 6 aibaguri standard si a luat un punctaj mai bun decat Peugeot 308 si Toyota Auris , automobile ce fac parte din clasa superioara noii Ibiza.
Calitatea se observa si la ibinarile si ramforsarile caroseriei iar acum usile se incid perfect cu un sunet infundat specific autoturismelor din grupul VAG.
 
Avatar utilizator
jericho
Mesaje: 82
Membru din: 10 Mar 2008, 07:02

24 Iun 2008, 05:50

Max, let's get serious.... imbinari de calitate ale caroseriei? de interior nu mai zic... totusi, e un topic dedicat auto, nu putem fi pacaliti chiar asa, ca sa nu spun prostiti.
seat ibiza 2008
 
Avatar utilizator
Max
Subiect Autor
Mesaje: 83
Membru din: 15 Feb 2008, 13:13
Localitate: Bucuresti
Contact:

Pt Jerico

24 Iun 2008, 07:11

Ia spune tu cum poti scoate finisaje de AUDI la 13000 euro (autoturism nou) ca sunt curios.
 
Avatar utilizator
Bamse
Moderator
Mesaje: 6512
Membru din: 20 Mai 2008, 13:11
Localitate: Bucuresti
Contact:

24 Iun 2008, 07:27

nu va mai ambalati mai atata......asta e masina si gata.....si eu am avut sperante imense in masina....
nu zic ....e misto , e altceva fata de ce are seat pana acum.....dar......se putea si mai bine.

la cum se conduce, masina se merita...sincer .....

max nu te mai ambala....amandoi vindem aceleasi masini, iti inteleg nervii.....dar nu are rost.
Ibiza, FR. Black, TDI, Chiptuned
Canalul Clubseat.eu pe Youtube
 
Avatar utilizator
jericho
Mesaje: 82
Membru din: 10 Mar 2008, 07:02

Re: Pt Jerico

25 Iun 2008, 05:57

Max scrie:
Ia spune tu cum poti scoate finisaje de AUDI la 13000 euro (autoturism nou) ca sunt curios.


sunt de acord cu tine, nu se poate ... dar de ce spui ca sunt, daca nu sunt? asta nu inteleg...
seat ibiza 2008
 
Avatar utilizator
Max
Subiect Autor
Mesaje: 83
Membru din: 15 Feb 2008, 13:13
Localitate: Bucuresti
Contact:

Pt. Jericho

26 Iun 2008, 12:25

Omule trebuie sa te lamuresc cu cateva aspecte.
Daca SEAT ar copia in totalitate finisajele de la AUDI ar reduce sensibil vanzarea autoturismelor din gama AUDI.
Ibiza imprumuta cateva elemente. Eu nu am zis ca este o copie fidela.
In aceasta problema eu ma astept sa apara multe controverse ,dar sa fim realisti ca NOUA IBIZA arata mult mai bine decat varianta precedenta.
Ca sa va conving va astept la Show-room sa ne DUELAM IN DISCUTII pe aceasta tema.
 
Avatar utilizator
Bamse
Moderator
Mesaje: 6512
Membru din: 20 Mai 2008, 13:11
Localitate: Bucuresti
Contact:

26 Iun 2008, 12:57

???:))

:D sau veniti la pbv sa faceti drive test :D

sper ca nu te superi max.....:P
Ibiza, FR. Black, TDI, Chiptuned
Canalul Clubseat.eu pe Youtube

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator