Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
luciancaplescu
Subiect Autor
Mesaje: 21
Membru din: 09 Mar 2008, 23:20
Localitate: Slatina
Contact:

Dona Valcea

19 Iul 2008, 13:34

Ce parere aveti despre Dona Valcea, pentru ca urmeaza sa-mi duc leonul la prima revizie? :?:
 
Avatar utilizator
Testosul
Mesaje: 4143
Membru din: 20 Dec 2007, 11:47
Localitate: Bucuresti
Contact:

24 Sep 2008, 12:02

Ai fost pina la urma la revizie la Dona Valcea, poate pina la urma ne dai tu un feedback despre cum este service-ul.
 
calaretucapo
Mesaje: 1
Membru din: 19 Noi 2008, 12:02

Re: Dona Valcea

19 Noi 2008, 12:12

Cei de la Dona Valcea sunt sub orice critica.Vorbesc de service.Mecanicii nu stiu decat sa schimbe filtre si ulei.Pentru orice alta problema sunt toatal depasiti.Si a doua chestie nasoala este ca atunci cand iti duci masina nu vezi ce se intampla in ateliaer.Nu e nici un geam nici un monitor.Deci mecanicii fac ce vor nu-i vede nimeni.Ce garantie ai ca iti schimba uleiul?
Nici una.Un service care trebuie evitat!
 
Avatar utilizator
Psihu
Mesaje: 5
Membru din: 08 Dec 2008, 09:24

Re: Dona Valcea

08 Dec 2008, 09:33

Eu am fost o singura data la DONA sa imi schimb cauciucurile de iarna si sa imi resetez computerul de bord...si am fost placut impresionat. Am avut acces in service... Si costul a fost OK. De schimbat cele 5 cauciucuri si resetat comp de bord cost total 64 RON... iar in Bucuresti la colt de strada...unde mi-au si zgariat stopul cand au scos rotile din portbagaj am dat 125 RON. O sa revin peste cateva mii de KM cand voi schimba si placutele de frana tot la ei...
 
JOANAD85
Mesaje: 1
Membru din: 29 Mai 2009, 13:03

Re: Dona Valcea

29 Mai 2009, 13:18

Cei de la Dona Valcea mi s-au parut foarte neseriosi. Mi-am luat ultima ibiza exclusive din tara de la ei si am venit special de la bucuresti ca sa o cumpar. Am zis sa-mi pun alarma tot la ei ca sa nu mai umblu prin alt service dar ce a urmat nu a fost deloc imbucurator. Mi-au pus-o total anapoda: se aprindeau toate farurile cand dezarmam alarma, daca bagam cheia in usa fara sa dezarmez alarma puteam sa intru in masina fara probleme (cu alarma armata), protbagajul si capota motor nu erau asigurate, doar usa soferului (ei au motivat ca doar aia are incuietoare).... Si cand le-am semnalat acest lucru mi-au zis sa vin pana acolo ca ei nu au ce sa faca. Pana la urma m-am dus la porsche bucuresti si am dat-o jos si le-am trimis-o inapoi la cei din valcea ca sa imi recuperez banii. Dar nu s-a terminat toata aventura aici: mi-ai zis sa o trimit prin posta si asa am si facut dar nu s-au deplasat sa o ridice motivand ca nu au primit avizul cand eu sunasem la oficiul postal de care apartineau si mi-au zis ca e coletul acolo si i-am anuntat si pe cei de la valcea de acest lucru. Le-am trimis-o prin curier pana la urma. Totul pe banii mei. Si cand mi-au returnat contravaloare alarmei prin curier tot eu l-am platit si pe acesta. Sunt niste oameni care nu stiu cum sa se comporte cu clientii, sincer. Eu am zis ca nu vreau sa mai aud de ei niciodata pentru cati bani, nervi si timp pierdut anapoda am avut parte. Pot sa aiba ei cele mai ieftine servicii din romania dar daca nu sunt de calitate tot degeaba.
Bafta!!!!!
 
Avatar utilizator
luci&dana
VIP
Mesaje: 2966
Membru din: 29 Noi 2007, 16:52
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Dona Valcea

29 Mai 2009, 17:26

Nu stiu de unde ai tras tu concluzia ca tot ce inseamna Dona este ieftin...este scump tot ce tine de service!...oricum, schimba service-ul
Seat Ibiza 1.4 16V 86 CP

În jurul nostru se afla unii oameni care îsi traiesc viata parca numai cu singurul scop de a ajunge la capatul ei.
NU Viteza ucide!!! INCONSTIENTA, PROSTIA, LIPSA DE EXPERIENTA, NEATENTIA, TERIBILISMUL ucide!

http://www.youtube.com/watch?v=m5fsEHeZ1I4
 
makaveli13
Mesaje: 234
Membru din: 30 Apr 2009, 14:07
Localitate: Pitesti
Contact:

Re: Dona Valcea

03 Iun 2009, 17:42

Am facut primele 2 revizii la dona valcea.Fiind din Pitesti, am zis ca e mai aproape Valcea.(tot de-acolo am luat si masina).Urmatoarea revizie cu siguranta nu o voi mai face la ei.In afara sa-mi spuna ca masina e ok, dupa ce iese la calculator, nu au stiut sa-mi raspunda la nici o intrebare.
Cred ca ma duc la Targoviste....apropo niste impresii despre cei de la Targoviste?

 
makaveli13
Mesaje: 234
Membru din: 30 Apr 2009, 14:07
Localitate: Pitesti
Contact:

Re: Dona Valcea

03 Iun 2009, 17:44

eu am reusit sa stau langa ei in service.....dupa ce m-am certat un pic cu ei.La inceput mi-au zis ca nu e posibil.
calaretucapo scrie:
Cei de la Dona Valcea sunt sub orice critica.Vorbesc de service.Mecanicii nu stiu decat sa schimbe filtre si ulei.Pentru orice alta problema sunt toatal depasiti.Si a doua chestie nasoala este ca atunci cand iti duci masina nu vezi ce se intampla in ateliaer.Nu e nici un geam nici un monitor.Deci mecanicii fac ce vor nu-i vede nimeni.Ce garantie ai ca iti schimba uleiul?
Nici una.Un service care trebuie evitat!
 
Avatar utilizator
AndreyWoB
Mesaje: 187
Membru din: 16 Aug 2008, 17:39
Localitate: Rm. Valcea - Pitesti
Contact:

Re: Dona Valcea

03 Iun 2009, 22:16

Salut ! eu sunt din Valcea si din pacate am fost nevoit sa apelez la Service-ul Dona Rm. Valcea de unde am plecat FOARTE FOARTE DEZAMAGIT !!! Scriu cu litere mari pentru ca m-a luat durerea de cap cand mi-am adus aminte de ei... Am avut masina la ei in service deoarece a trebuit sa schimb aripa stanga fata , iar rezultatul este :cry: :cry: . In primul rand nu au vopsit-o bine deloc , iar in al 2-lea rand au lasat coltul de deasupra farului mai sus. cand am mers la ei sa le arat ce au facut, au venit la masina si au inceput sa apese cu mana pe aripa..... ....
Deci sfatul meu de om patit este sa nu mergeti la ei ! Sunt neseriosi 150% !
Momentan masina are 27.000 km si inca nu sunt sigur unde sa merg sa fac revizia.... cred ca cel mai sigur ar fii la bamse la PBV2 ca doar e din club si nu ne-ar face vreo bucurie :wink:
Cu Dumnezeu inainte si cu Leon-ul in blana !
 
Avatar utilizator
Bamse
Moderator
Mesaje: 6512
Membru din: 20 Mai 2008, 13:11
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Dona Valcea

10 Iun 2009, 09:31

oricand andrei, te astept cu un telefon, facem o programare si rezolvam cum se cuvine.
Ibiza, FR. Black, TDI, Chiptuned
Canalul Clubseat.eu pe Youtube
 
Avatar utilizator
deutzzaa
Mesaje: 488
Membru din: 09 Iun 2009, 12:30
Localitate: Pitesti, Bucuresti
Contact:

Re: Dona Valcea

10 Iun 2009, 11:25

mi-am facut prima revizia acum o luna si ceva la Dona, schimb ulei si filtru. m-a costat 4 mil. au pus masina si p calculator, la cererea mea(are un trepidat) n-au gasit nimik......mi-au verificat farurile si in loc sa mi le regleze mi le-au dereglat. nu sunt profesionisti.....
 
Avatar utilizator
AndreyWoB
Mesaje: 187
Membru din: 16 Aug 2008, 17:39
Localitate: Rm. Valcea - Pitesti
Contact:

Re: Dona Valcea

10 Iun 2009, 12:06

Nici de faruri n-am mai scris... ca si mie mi le-au dereglat... acum merg cu ele reglate pe pozitia de jos ca sa ma injure ceilalti conducatori...
Cei de la Dona Valcea sunt pe langa total la tot ceea ce este legat de service !
Cu Dumnezeu inainte si cu Leon-ul in blana !
 
Avatar utilizator
ram84
Mesaje: 783
Membru din: 01 Apr 2009, 12:30
Localitate: Rm.Valcea/Bucuresti-Titan

Re: Dona Valcea

09 Iul 2009, 09:29

Am fost sa cumpar 1L de ulei Mobil 1 pentru a completa nivelul, iar dl. Cosmin de la consiliere service s-a oferit sa verificam nivelul si inainte de a cumpara ulei si dupa. Am fost tratat foarte respectuos. :thumbright:
Nissan Note 1.6, Accenta Plus, 2008

De vanzare 2 terenuri comuna Mihaesti, sat Barsesti, judetul Valcea --> viewtopic.php?f=96&t=6260&p=212941#p212941
 
makaveli13
Mesaje: 234
Membru din: 30 Apr 2009, 14:07
Localitate: Pitesti
Contact:

Re: Dona Valcea

09 Iul 2009, 09:37

urmatoarea revizie, care se apropie repede (peste 1000km), clar nu va mai fi la dona valcea...PBV2 cred.
 
Avatar utilizator
AndreyWoB
Mesaje: 187
Membru din: 16 Aug 2008, 17:39
Localitate: Rm. Valcea - Pitesti
Contact:

Re: Dona Valcea

10 Iul 2009, 10:05

Da trebuie sa recunosc ca cei de la Dona Rm.Valcea s-au mai schimbat putin.... in bine... am fost si eu ieri acolo si sunt incantat de cum s-au purtat, mai ales ca mi-au oferit posibilitatea sa intru in service pentru a vedea cum fac revizia la masina.
Cu Dumnezeu inainte si cu Leon-ul in blana !

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 11 vizitatori