Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
Avatar utilizator
PapaGiorgio
D U D U
Subiect Autor
Mesaje: 919
Membru din: 22 Apr 2008, 10:32
Localitate: Ploiesti

Despre dealer/service PEX Ploiesti

06 Mai 2008, 14:55

Salutare!

Avand masina comandata si ridicata de la dealerul PEX Ploiesti, as fi fost interesat de detalii privind service-ul lor, intrebarea e daca la sectiunea "Service & Dealer/Service si Dealer Autorizat SEAT" se poate deschide un topic in care cei in masura pot raspunde intrebarilor noastre, ale celor care am luat masinile de la PEX si care obligatoriu vom merge la service-ul lor.
Multumesc anticipat si scuzati deranjul.
:salute:
Seat Leon Reference, 1.4/85 CP, 2008, Galben, PH-78-RDC
 
Avatar utilizator
Matrixu
Mesaje: 697
Membru din: 20 Feb 2008, 12:33
Localitate: Bucuresti
Contact:

06 Mai 2008, 15:05

daniel cred ca ne poate da mai multe detalii.
Leon Mk2 BXE 1.9 tdi 105cp 2007 crono yellow
http://www.youtube.com/watch?v=GcfwBzFdRQ4
 
Avatar utilizator
danieltanase79
Bestia Nerra
Mesaje: 336
Membru din: 03 Dec 2007, 19:41
Localitate: Bucuresti/Buzau

06 Mai 2008, 17:03

N-ar fi rau un topic.
Eu colaborez cu acest dealer din 2005 si as avea cate ceva de impartasit.
Deci se deschide un topic sau scriem aici?
Si ce masina...si ce sofer...
C U P R A
 
Avatar utilizator
PapaGiorgio
D U D U
Subiect Autor
Mesaje: 919
Membru din: 22 Apr 2008, 10:32
Localitate: Ploiesti

06 Mai 2008, 19:41

danieltanase79 scrie:
N-ar fi rau un topic.
Eu colaborez cu acest dealer din 2005 si as avea cate ceva de impartasit.
Deci se deschide un topic sau scriem aici?


Cred ca cel mai bine ar fi sa scriem aici, e locatia cea mai potrivita.
Ce m-ar interesa pe mine: cam care e atmosfera in service, adica sunt sau nu receptivi in momentul in care cineva are nevoie; cam cat costa o revizie la ei si care e parerea celor care au facut-o, etc.
Mie pana acum mi s-au parut super ok, inca nu am ajuns la ei cu probleme si sper nici sa nu ajung pana la revizie. Pana acolo mai e destul...
Prin urmare, sunt pe receptie si dornic de informatii legate de PEX Ploiesti, de orice natura ar fi acestea.
Multumesc,
:salute:
Seat Leon Reference, 1.4/85 CP, 2008, Galben, PH-78-RDC
 
Avatar utilizator
danieltanase79
Bestia Nerra
Mesaje: 336
Membru din: 03 Dec 2007, 19:41
Localitate: Bucuresti/Buzau

06 Mai 2008, 20:06

Referitor la revizie iti recomand sa citesti si aici:
http://www.clubseat.eu/viewtopic.php?t=69

Pot sa spun ca baietii sunt super ok, receptivi, te ajuta, nu se pune problema sau cel putin eu pana acum am gasit tot timpul intelegere si cooperare.
Si la costuri sunt ok, cu toate ca manopera este destul de scumpa, dar asa este la reprezentanta.
In rest, ce sa-ti spun, sper sa nu ajungi la service, indiferent cum se cheama el.
Si ce masina...si ce sofer...

C U P R A
 
Avatar utilizator
PapaGiorgio
D U D U
Subiect Autor
Mesaje: 919
Membru din: 22 Apr 2008, 10:32
Localitate: Ploiesti

06 Mai 2008, 20:26

danieltanase79 scrie:
Referitor la revizie iti recomand sa citesti si aici:
http://www.clubseat.eu/viewtopic.php?t=69

Pot sa spun ca baietii sunt super ok, receptivi, te ajuta, nu se pune problema sau cel putin eu pana acum am gasit tot timpul intelegere si cooperare.
Si la costuri sunt ok, cu toate ca manopera este destul de scumpa, dar asa este la reprezentanta.
In rest, ce sa-ti spun, sper sa nu ajungi la service, indiferent cum se cheama el.


Iti multumesc. Eram, trebuie sa recunosc, la curent cu informatiile pe care mi-ai recomandat sa le citesc. Mai am si un amic care are o Ibiza si care si-a facut revizia acum o luna la PEX, l-a costat cam 600.
Pe de alta parte, acum circa 2 ani am avut un mic incident cu vechea masina si asiguratorul ma sfatuise sa merg la PEX...deci numai de bine pana acum despre ei.
Manopera din cate am vazut este destul de piperata (130 RON/h), insa vorba ceea: "Obrazul subtire cu cheltuiala se tine"... :lol: :lol: :lol:
Multumesc mult pentru informatii.

:cheers:
Seat Leon Reference, 1.4/85 CP, 2008, Galben, PH-78-RDC
 
Avatar utilizator
danieltanase79
Bestia Nerra
Mesaje: 336
Membru din: 03 Dec 2007, 19:41
Localitate: Bucuresti/Buzau

12 Mai 2008, 18:03

Cu placere :wink:
Si ce masina...si ce sofer...

C U P R A

 
Avatar utilizator
PapaGiorgio
D U D U
Subiect Autor
Mesaje: 919
Membru din: 22 Apr 2008, 10:32
Localitate: Ploiesti

26 Mai 2008, 09:42

Dupa atatea bile albe vine si una neagra... :cry:
Odata cu masina, printre altele, dealerul urma sa imi dea pachetul compus din trusa+triunghi+extinctor. Desi a trecut mai mult de o luna, extinctorul tot nu a intrat in posesia mea. Nu e vorba de bani, pana la urma unul nou ma duce cam 50 RON, insa cred ca la banii dati ar fi trebuit sa faca in asa fel incat sa am tot ce imi promisesera. Asta e, o sa imi cumpar eu unul si cu asta basta, insa ca fapt divers eu in locul dealerului as fi gasit o solutie.
I-am intrebat cu aceasta ocazie daca pot gasi la ei un parasolar (nu pot sa imi iau orice, intrucat Leonul are parbrizul foarte mare), evident...nu aveau. Si ca tot veni vorba, stie cineva unde pot gasi parasolar, probabil ca la un dealer Seat...altul decat PEX... :?
Seat Leon Reference, 1.4/85 CP, 2008, Galben, PH-78-RDC
 
Avatar utilizator
danieltanase79
Bestia Nerra
Mesaje: 336
Membru din: 03 Dec 2007, 19:41
Localitate: Bucuresti/Buzau

27 Mai 2008, 12:44

Nu pot sa cred ca gasesti parasolare numai la dealer SEAT...nu ai cautat si la altii ? Este parbrizul mare la Leon,dar mai sunt si alte masini asemanatoare. Sau intr-un magazin specializat cu accesorii auto...nu aveti in Ploiesti ?
Uite ma interesez eu in Buzau si daca gasesc iti spun...
Si ce masina...si ce sofer...

C U P R A
 
Avatar utilizator
PapaGiorgio
D U D U
Subiect Autor
Mesaje: 919
Membru din: 22 Apr 2008, 10:32
Localitate: Ploiesti

27 Mai 2008, 13:12

danieltanase79 scrie:
Nu pot sa cred ca gasesti parasolare numai la dealer SEAT...nu ai cautat si la altii ? Este parbrizul mare la Leon,dar mai sunt si alte masini asemanatoare. Sau intr-un magazin specializat cu accesorii auto...nu aveti in Ploiesti ?
Uite ma interesez eu in Buzau si daca gasesc iti spun...


Ai dreptate, o sa incerc si la alte magazine de specialitate. Ca d'astea ar fi destule...eu as fi vrut ceva care sa aiba si sigla SEAT, dar daca nu se poate cred ca apara de soare si unul care n-are treaba asta.
Multumesc oricum! :wink:
Seat Leon Reference, 1.4/85 CP, 2008, Galben, PH-78-RDC
 
Avatar utilizator
danieltanase79
Bestia Nerra
Mesaje: 336
Membru din: 03 Dec 2007, 19:41
Localitate: Bucuresti/Buzau

27 Mai 2008, 17:11

N-ai pt ce...vorba ta pana la urma nu conteaza daca e sau nu cu sigla SEAT.
Si ce masina...si ce sofer...

C U P R A
 
Avatar utilizator
bebitz
Mesaje: 390
Membru din: 21 Sep 2008, 10:14
Localitate: Ploiesti

Intarzie

31 Oct 2008, 17:33

Salut!Primul meu post pe forum!Mi-am comandat un ibiza fun 1.2 70cp acum 2 luni!Pana acum au fost de nota 9 din 10 dupa parerea mea!De curiozitate, la voi a intarziat comanda?In contract sunt trecute 8 saptamani care expira maine,si nici o veste de la dealer!L-am sunat luni si nu prea a stiut exact cam cat mai dureaza!Sper sa nu intarzie prea mult ca vine frigul si ma chinuie la culme dacia!Multumesc pentru rabdare si scuze daca postez gresit!
 
Avatar utilizator
marian_iam
V.I.P.
Mesaje: 6591
Membru din: 17 Dec 2007, 13:04
Localitate: Bucuresti, dr taberei
Contact:

31 Oct 2008, 17:35

salut!
citeste bine contractul! vezi sa nu mai fie vre-o cateva saptamani in + trecute!
daca nu sunt ... incepe sa ceri pentru intarziere ... cotiera, coborase, breloc, etc ... tot ce-ti trece prin cap ... si fii ferm pe pozitie!
Si nu caut sa-ti demonstrez, era o simpla figura, deci nu ma lua-n nume de rau ca te iau in ..... brate!!!
Noi ... Bem, Fumam, Tusim, Ranjim ... asta facem pana murim ...
Opel Astra GSI
Ceasuri Barbatesti de de Dama http://www.casaceasurilor.ro
 
Avatar utilizator
bebitz
Mesaje: 390
Membru din: 21 Sep 2008, 10:14
Localitate: Ploiesti

Merci

31 Oct 2008, 18:09

Pai cam asta am de gand sa fac!Mai greu e de mine ca sunt cu facultatea prin Bucuresti si nu prea am timp sa trec pe acasa(am laboratoare zi de zi)!Si daca se duc ai mei s-o ia...e vai si amar...ca parca vad ca nu cer nimic...sau se lasa prea usor...Oricum...multumesc pentru raspuns!
 
Avatar utilizator
PapaGiorgio
D U D U
Subiect Autor
Mesaje: 919
Membru din: 22 Apr 2008, 10:32
Localitate: Ploiesti

06 Noi 2008, 15:19

Eu am avut in contract 12 saptamani, a venit in fix 10.
Sa nu fie de vina si perioada asta mai nasoala de criza, insa eu zic ca sa nu treaca ziua fara sa il suni pe cel cu care ai vorbit. E posibila si o mica intarziere, sper sa nu fie prea mare. Pentru ca atunci poate dau si ei ceva "de la ei", ca sa zic asa. Vad ca postul tau are cateva zile vechime, intre timp ce noutati mai ai, a venit masina au ba? Multa bafta si sa stii ca ai ales foarte bine! :wink:
Seat Leon Reference, 1.4/85 CP, 2008, Galben, PH-78-RDC

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 10 vizitatori