Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
Avatar utilizator
bebitz
Mesaje: 390
Membru din: 21 Sep 2008, 10:14
Localitate: Ploiesti

Re: Despre dealer/service PEX Ploiesti

21 Noi 2008, 17:50

Moama...o alarma la pex este 500 ron!Si cand l-am intrebat pe respectivul dak are ceva special alarma,mi-a zis ca este standard!Cam mult dupa parerea mea.Manopera este 140 ron pe ora din ce am vazut!
White Ibiza ;1.2 70 cp
 
Avatar utilizator
BALTAZAR2003
Moderator
Mesaje: 7619
Membru din: 22 Iul 2008, 22:26
Localitate: Bucuresti Dr. Taberei
Contact:

Re: Despre dealer/service PEX Ploiesti

24 Noi 2008, 22:29

Daca pui alarma ia una pe CAN, sa nu macelareasca instalatia masinii si in felul asta poti folosi ca telecomanda, chiar telecomanda originala a cheii. sunt cateva modele de viper undeva aproape de 350-400ron.
Cordoba Fever + Fresc, 1.4l/86Cp (nu se stie pe unde-i are!), 2008, Rosu Emocion
 
Avatar utilizator
PapaGiorgio
D U D U
Subiect Autor
Mesaje: 919
Membru din: 22 Apr 2008, 10:32
Localitate: Ploiesti

Re: Despre dealer/service PEX Ploiesti

16 Ian 2009, 08:02

Schimbat ieri parbrizul la PEX Ploiesti. Din punct de vedere al service-ului, nota maxima. Masina am lasat-o dimineata, la ora 4 am fost sa o ridic. S-a lucrat foarte curat, iar cei de la receptie in nota generala, adica foarte bine. :wink:
Seat Leon Reference, 1.4/85 CP, 2008, Galben, PH-78-RDC
 
Avatar utilizator
TIBI
Mesaje: 6761
Membru din: 10 Mai 2008, 13:15
Localitate: Ploiesti

Re: Despre dealer/service PEX Ploiesti

05 Apr 2009, 19:44

azi ovydu a dat jos la leonul meu bordul(partile acelea vopsite in gri ''ciudat'')
am costatat cu stupoare ca in loc de 7 suruburi eu aveam DOAR 2.
masina mea a suferit in toamna trecuta un incident,in urma caruia mi-au sarit airbagurile fata si a fost nevoie sa desfaca pardile enumerate de mine mai sus ca sa puna noile airbaguri.reparatia facuta la Pex.
masina a iesit bine,nu se cunoaste nimic,insa am constatat lipsa suruburilor.daca era lipsa doar unu mai ziceam,dar 5 :roll:

spun decat atentie la detalii.incercati sa va verificati masina cat de mult puteti,ca sa evitati neplaceri cum am avut eu

cei de la receptie nota 10,insa mecanicii le cam strica treaba

similar am patit la golf cu ~3 ani in urma,cand am lasat golfu la vopsit(il aveam ''semnat'' tot de un binevoitor).usa soferului nu avea niciun surub,statea doar in cleme.ulterior am constatat si am luat de la cardinal motors 4suruburi.
-SEAT LEON 5F Xperience 2.0tdi 184cp
-EX-SEAT LEON_2.0tdi BKD 140cp+

huse piele schimbator
 
Avatar utilizator
DaniTorz
Mesaje: 631
Membru din: 23 Noi 2008, 12:41
Localitate: Negresti -Oas/ Ploiesti

Re: Despre dealer/service PEX Ploiesti

08 Apr 2009, 17:41

fratilor lasati pex-ul e de tot rahatul cel putin la vopsitorie, mi-au vopsit o bara si o aripa si pusca lacul, mi sa zis ca termina lucrarea in 2 saptamani , dar am stat o luna jumate, m-au chemat dupa o luna si ceva si au incercat sa-mi dea masina cu lipsuri :
1. nu aveam capacele alea mici din interirul haionului
2. nu aveam antifurtul si capatul de remorcat
3. masina era f murdara inauntru, plina cu praf
4. vopseaua nu era uscata bine , era plina de pori
5. stopul de frana de deasupra lunetei nu era bagat bine si intra apa in masina
6. stopurile spate nu au fost aliniate cu caroseria
7. am mai fost la mecanici de acolo cu o problema si anume cu un furtun de la turbo spart , eu ziceau ca e turbina.
8. mi-au disparut capcaele alea de la bancheta spate de unde se leaga scaunele de copii, nu mai erau. am stat 2 saptamani dupa ele
9. mi-au dat numai antifurtul si capacele alea de la bancheta inapoi. restul a trebuit sa le iau eu,
asa ca va recomand sa aveti atentie mare cu pex ploiesti, si atentie la dl- florin e un om f nesimtit,
am intrat in service si nici nu am reusit sa ii salut si ma intrebat ca ce dracu mai vrei ma!
My Bmw E90/Nokian Wr G2 / Bosch Xenon Silver/
Ex: My Leon St1/gt1749va turbo/bilstein b12 suspension/borla custom exhaust/wiechers strut bar/revo remap/bbs wheels/aerodynamic body kit
 
Avatar utilizator
PapaGiorgio
D U D U
Subiect Autor
Mesaje: 919
Membru din: 22 Apr 2008, 10:32
Localitate: Ploiesti

Re: Despre dealer/service PEX Ploiesti

23 Apr 2009, 21:44

Ma vad nevoit sa revin cu inca o nota de 10+ acordata celor de la PEX Ploiesti...am av ut zilele trecute nevoie de ei pentru cateva chestiuni la Ibiza sotiei...completari fluide si alte reglaje...nota maxima pentru tot...nu cred ca exagerez, insa baietii sunt dupa parerea mea mai mult decat OK.
Seat Leon Reference, 1.4/85 CP, 2008, Galben, PH-78-RDC
 
Avatar utilizator
danieltanase79
Bestia Nerra
Mesaje: 336
Membru din: 03 Dec 2007, 19:41
Localitate: Bucuresti/Buzau

Re: Despre dealer/service PEX Ploiesti

13 Iul 2009, 17:51

La un moment dat am fost multumit de acest service, dar feedbackul pe care il pot da in ultima vreme este clar unul negativ.
Daca nu stai langa mecanici nu isi fac treaba.
La vopsitorie este bine, dar iti dau masina mai murdara decat dupa un drum de offroad.
Seful de service Florin este un mare uituc si face totul dupa ureche (e destul de jmecher, asa ca atentie!).
Baietii de la receptie sunt ok, mai ales Ciprian, celalalt e varza.
Costul manoperei este foarte mare si degeaba.
Per ansamblu destul de varza. Repet, erau mai buni acum 2 ani sa zic, intre timp s-au prostit rau de tot.
Nu mai merg acolo niciodata.
Si ce masina...si ce sofer...
C U P R A

 
Avatar utilizator
TIBI
Mesaje: 6761
Membru din: 10 Mai 2008, 13:15
Localitate: Ploiesti

Re: Despre dealer/service PEX Ploiesti

05 Oct 2009, 13:55

eu am fost nevoit sa revin in service pt ca imi intra apa in compartimentul motorului,toata bucata aia de material pt antifonare era uda.daca o storceam,umpleam lejer o sticla de 2litrii.
capota imi fusese schimbata cu ceva vreme in urma,dar mecanicii au facut totul la plezneala,pe fuga(eu nu i-am grabit).apa imi intra pe la plasticul cu care se continua capota,aveam si un surub lipsa.
cu toate ca aveam factura ,care atesta lucrarea a trebuit sa scot din buzunar bani pt modificarea pozitiei plasticului.
m-a deranjat ca a trebuit sa platesc pt incompetenta mecanicilor.

confirm spusele la adresa lui florin,il stiu de multa vreme.

pt interventii minore(revizii) sunt ok,insa pt vopsitorie sunt praf.vopsitorii nu intra costumati cum trebuie,ci in salopetele prafuite cu care se plimba prin tot service-ul...de aici si impuritatile aparute in lac/vopsea /etc.
spun asta pt ca i-am vazut(nemultumiti ca mine sunt cu gramada).
ca sa faca treaba buna tre sa stai in spatele lor(cu o bata eventual si sa-i arzi peste picioare cand dau gres pe bunul tau)

cel mai dezamagit de serviciile pexului este ovydu...sper sa intre si el in sectiunea asta sa-si spuna oful

toti dealerii au problema asta...cel mai bine apelezi la un service mai mic pt ca nu-si permit sa greseasca.
eu deja reviziile la leon nu le mai fac acolo.
-SEAT LEON 5F Xperience 2.0tdi 184cp
-EX-SEAT LEON_2.0tdi BKD 140cp+

huse piele schimbator
 
Avatar utilizator
ovydu
Mesaje: 381
Membru din: 25 Mar 2008, 19:20
Localitate: ploiesti
Contact:

Re: Despre dealer/service PEX Ploiesti

24 Oct 2009, 22:30

una peste alta, chiar daca sunt sau nu dezamagit de serviciile dealerului din ploiesti, nu cred ca era cazul sa scrie cineva acest lucru, cel mai corect era sa scriu eu.
pana in momentul de fata am avut o colaborare super ok cu baietii, chiar daca au facut sau nu totul ok.
din pacate, aparandu-mi numele pe acest topic, relatia mea cu pex ploiesti s-a stricat, lucru pe care il regret.
pe viitor va rog sa nu mai scrieti in numele meu absolut nimic, pe nici un topic.
daca vroiam sa va spun ce am patit, bune sau rele,legate de dealerul din ploiesti, o faceam singur, fara ajutor din partea nimanui.
deci va rog sa nu imi mai pomeniti numele in nici un topic de acum incolo.
multumesc.
 
Avatar utilizator
TIBI
Mesaje: 6761
Membru din: 10 Mai 2008, 13:15
Localitate: Ploiesti

Re: Despre dealer/service PEX Ploiesti

25 Oct 2009, 20:38

candva eram multumit si eu de serviciile prestate de Pex,insa in ultima vreme cam dau rasol
si culmea e ca tot ei se supara daca apar astfel de pareri pe un forum sau altul...de parca eu as fi de vina pt faptul ca repara prost sau sa zic mai corect nu-si dau interesul...tipic gandirea infecta de roman:''lasa-o ca merge si asa,ce-i a mea''
dupa mine problema este exclusiv a sefului,pt ca nu da jos din pod militaria...in sensul ca daca ai gresit sau daca ai facut ceva pe repezeala nu-i ''zboara'' pe cei in cauza(aici ma refer la mecanici).
ideea e ca pt carpeli alegi un service de 2lei,nu unul precum Pexul

sper ca aceasta problema a lor sa fie una temporara si sa nu lase sa se cronicizeze.inca nu e tarziu sa indrepte lucrurile si sa redevina ce au fost candva
-SEAT LEON 5F Xperience 2.0tdi 184cp
-EX-SEAT LEON_2.0tdi BKD 140cp+

huse piele schimbator
 
Avatar utilizator
BALTAZAR2003
Moderator
Mesaje: 7619
Membru din: 22 Iul 2008, 22:26
Localitate: Bucuresti Dr. Taberei
Contact:

Re: Despre dealer/service PEX Ploiesti

25 Oct 2009, 21:05

Puteti sa faceti reclamatie direct la producatorul masinii, despre felul cum se poarta cu voi reprezentantul local. :roll: Un e-mail, cu poze, factura scanata si eventual o constatare de la un alt service autoriat, ori de la RAR.
Asa cum primesti acreditare, la fel poti ramane si fara. :shock:
Cordoba Fever + Fresc, 1.4l/86Cp (nu se stie pe unde-i are!), 2008, Rosu Emocion
 
Avatar utilizator
TIBI
Mesaje: 6761
Membru din: 10 Mai 2008, 13:15
Localitate: Ploiesti

Re: Despre dealer/service PEX Ploiesti

25 Oct 2009, 21:29

ca idee...cei din pex sunt suparati pe mine si pe dani pt reclama proasta facuta de noi.
nu e nicio conspiratie,ci fapt real.
se supara de pomana,lucrurul asta cu feedbackul e normal...in tari civilizate se ia si-n calcul,se iau masuri.
in cazul in care recidiveaza,se va merge si mai sus.
dar cum am mai spus,sper sa nu fie cazul si sa redevina ce au fost (nu pt mine sau dani...si sper sa nu se inteleaga ca o amenintare...ci pt numele marcii)
-SEAT LEON 5F Xperience 2.0tdi 184cp
-EX-SEAT LEON_2.0tdi BKD 140cp+

huse piele schimbator
 
Avatar utilizator
danieltanase79
Bestia Nerra
Mesaje: 336
Membru din: 03 Dec 2007, 19:41
Localitate: Bucuresti/Buzau

Re: Despre dealer/service PEX Ploiesti

28 Oct 2009, 18:04

Nicio problema si eu sunt pe lista ca le fac reclama proasta, dar asta e daca sunt si nu stiu sa se poarte asa merita.
Si ce masina...si ce sofer...

C U P R A
 
bicosm
Mesaje: 69
Membru din: 01 Ian 2010, 19:07
Localitate: Ploiesti

Re: Despre dealer/service PEX Ploiesti

19 Feb 2016, 00:49

[img]Computer\Xperia%20T2%20Ultra\Internal%20storage\DCIM\100ANDRO[/img]
Imagine

capture

Aproape 4 ani de la vopsirea pe banii mei a capotei si barii fata.....la PEX Ploiesti si cu garantie 6 luni 

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 2 vizitatori