Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
Avatar utilizator
deutzzaa
Subiect Autor
Mesaje: 488
Membru din: 09 Iun 2009, 12:30
Localitate: Pitesti, Bucuresti
Contact:

MECO PROD Targoviste

11 Iun 2009, 20:00

O adunatura de ....... De la ei am achizitionat masina. Am cautat-o p net k o vroiam sa fie p stoc ca sa o iau cat mai rpd. Si am gasit una la targoviste si una in buc. si am facut proasta alegere sa ma duc la targoviste. am facut actele, am platit, a durat cam mult cu actele dar am trecut cu vederea. m-au sunat intr-o dim sa ma duc sa ridic masina. abia asteptam sa ajung. p drum ma suna sa imi dea extraordinara veste k e o problema cu masina, nu functioneaza semnalizarile. asa, dupa capul meu.....nu trebuia intai verificata si apoi sa ma cheme sa o ridic?? in fine, le-am spus k nu ma intereseaza si k vreau masina in ziua respectiva. bineinteles k m-am certat cu ei la cutite! si inteligentii gasesc si solutia rpd, sa ia piesa de la alta masina si sa o puna p a mea.....urmand sa ma intorc eu cu masina peste o sapt k sa-mi schimbe mie piesa cu una noua. poate a fost greseala mea, dar am acceptat. si de atunci km am eu banuiala ca au mai fost schimbate si alte piese. in plus mi se promisese si un capac de motor datorita problemelor create dar m-am ales cu......
nu stiu sa discute cu clientul, am facut si o reclamatie dar nu am primit niciun rasp......ma rog,la ei eu una nu mai am ce cauta!
 
Avatar utilizator
BALTAZAR2003
Moderator
Mesaje: 7619
Membru din: 22 Iul 2008, 22:26
Localitate: Bucuresti Dr. Taberei
Contact:

Re: MECO PROD Targoviste

11 Iun 2009, 20:27

Te rog sa nu mai folosesti scrierea gen "mirc". Aici nu te alearga nimeni.nu te grabeste nimeni.
Multumesc.
Cordoba Fever + Fresc, 1.4l/86Cp (nu se stie pe unde-i are!), 2008, Rosu Emocion
 
Avatar utilizator
deutzzaa
Subiect Autor
Mesaje: 488
Membru din: 09 Iun 2009, 12:30
Localitate: Pitesti, Bucuresti
Contact:

Re: MECO PROD Targoviste

11 Iun 2009, 20:34

Ok, scuze....nu mi-am dat seama. deh! obisnuinta :D
 
Avatar utilizator
el_ovy
HVN
Mesaje: 917
Membru din: 29 Noi 2007, 14:19
Localitate: Bucuresti

Re: MECO PROD Targoviste

10 Iul 2009, 10:44

De la ei am luat si eu masina, acum aproape 2 ani... N-am avut nici o problema, tot asa era masina pe stoc, am luat-o destul de repede. Revizia de 15.000 km am facut-o la ei, destul de ieftin, vreo 360 de lei. Da nu bag mana in foc pentru ei :D
Seat Leon (1P) 2008 1.6 102cp Candy White
 
Avatar utilizator
Meco Prod Targoviste
Mesaje: 4
Membru din: 02 Aug 2010, 13:54

Re: MECO PROD Targoviste

02 Aug 2010, 18:51

Buna! Numele meu este Andreea si lucrez la departamentul vanzari Meco Prod.
Idealul oricarei intreprinderi este sa isi multumeasca toti clientii sau cel putin majoritatea acestora. In realitate insa.. intotdeauna vor exista clienti multumiti si clienti nemultumiti.
Imi pare rau sa aflu despre experienta prin care a trecut deutzzaa. Nu cunosc in amanunt datele problemei, asa ca nu voi intra in detalii. Prima impresie a fost facuta si o data pierduta increderea este dificil sa o recapeti. Totusi sunt convinsa ca sunt si clienti care recomand cu incredere service-ul Meco Prod si poate acest lucru o va determina sa dea o a doua sansa, in cazul in care deja nu a optat pentru un alt partener SEAT ;).
Meco Prod SEAT
______________
Andreea M.
SEAT Altea Stylance
1.9TDI 105CP
 
Avatar utilizator
BALTAZAR2003
Moderator
Mesaje: 7619
Membru din: 22 Iul 2008, 22:26
Localitate: Bucuresti Dr. Taberei
Contact:

Re: MECO PROD Targoviste

02 Aug 2010, 22:34

Bine ai venit Andrea, cu toate ca scrii din Bucuresti, este binevenita prezenta unui reprezentant Meco-prod printre noi. :cheers
Si eu am asteptat cu mult mai mult decat ar fi trebuit sa iau masina.....dar in fine, deja au trecut 2 ani, deci este veche neplacerea, mai ales ca am primit asigurari ca "masina este in curte"...sufletu` saftii in curte la curtici, vara, cand nu sunt soferi pe trailerele de transport....
Dar nu sunt ranchiunos, intrucat reprezentati marca seat in zona voastra si am vazut multe seaturi in Targoviste, va asteptam sa fiti mai activi ca prezenta pe forum.
Cordoba Fever + Fresc, 1.4l/86Cp (nu se stie pe unde-i are!), 2008, Rosu Emocion
 
Avatar utilizator
Meco Prod Targoviste
Mesaje: 4
Membru din: 02 Aug 2010, 13:54

Re: MECO PROD Targoviste

03 Aug 2010, 22:05

Buna, B. si multumesc pt intampinare :) !

Inca un client care a asteptat.. sper si sunt convinsa ca macar a meritat asteptarea ! ;)

Intradevar, pe perioada verii termenele de livrare pot fi depasite datorita restrictiilor de transpot intr-un anumit interval orar, pe perioada caniculei. De altfel, fabrica nu are activitate in luna august, fiind perioada de concedii, iar anumite comenzi nu pot fi onorate in termenul angajat. Cu toate acestea.. din pacate poate fi vorba si de dezinformare din partea consilierului de vanzari, care din dorinta exagerata de a multumi clientul si uneori chiar si sub presiunea pe care unii clienti o pun pt a obtine un termen de livrare cat mai scurt :), prefera exagerarea acestui termen de livrare, in detrimentul adevarului.. Binenteles ma refer la cazuri izolate.. nu vreau sa generalizez. Totusi.. sinceritatea trebuie sa fie baza oricarei relatii ;)

SEAT este o marca destul de des intalnita in Dambovita si ma bucur sa stiu ca este apreciata. Cu siguranta voi incerca sa fiu mai activa ca pana acum pe acest forum.

ps. ma bucur sa stiu ca nu esti ranchiunos :D
Meco Prod SEAT
______________
Andreea M.
SEAT Altea Stylance
1.9TDI 105CP

 
Avatar utilizator
Dip01
Mesaje: 528
Membru din: 08 Feb 2010, 14:18
Localitate: Brasov
Contact:

Re: MECO PROD Targoviste

04 Aug 2010, 08:09

Hello Andreea,

Si eu ma bucur ca ai intrat in lumea ClubSEAT.eu. Astept sa ma inviti si tu la aniversarile voastre locale.
Cristian Tion
Dip Motors SEAT & Das WeltAuto: http://www.facebook.com/DipMotors
 
Avatar utilizator
Meco Prod Targoviste
Mesaje: 4
Membru din: 02 Aug 2010, 13:54

Re: MECO PROD Targoviste

04 Aug 2010, 12:59

Hello, Cristi !

Bine te-am gasit si pe forum :) !
Esti pe lista invitatilor de onoare la orice aniversare Meco Prod ;)
Meco Prod SEAT
______________
Andreea M.
SEAT Altea Stylance
1.9TDI 105CP
 
Avatar utilizator
deutzzaa
Subiect Autor
Mesaje: 488
Membru din: 09 Iun 2009, 12:30
Localitate: Pitesti, Bucuresti
Contact:

Re: MECO PROD Targoviste

04 Aug 2010, 13:21

Meco Prod Targoviste scrie:
Buna! Numele meu este Andreea si lucrez la departamentul vanzari Meco Prod.
Imi pare rau sa aflu despre experienta prin care a trecut deutzzaa. Nu cunosc in amanunt datele problemei, asa ca nu voi intra in detalii.


Buna, daca nu ma inseala pe mine memoria si daca lucrezi la Meco Prod de mai bine de 2 ani, s-ar putea sa stii despre ce este vorba. Ca in ziua ridicarii masini agentul de vanzari care mi-a inmanat cheile masinii si restul a fost o doamna/domnisoara Andreea. In fine, asta e prea putin important. Ceea ce vroiam eu sa te intreb este in legatura cu reclamatia facuta de mine. De ce nu am primit raspuns?? Cred ca a trecut destul timp de atunci....
 
Avatar utilizator
Meco Prod Targoviste
Mesaje: 4
Membru din: 02 Aug 2010, 13:54

Re: MECO PROD Targoviste

04 Aug 2010, 19:27

Buna , deutzzaa!

Dupa cum am mai spus.. nu cunosc in amanunt cazul, cel putin nu din ce s-a descris pe forum. Daca era vorba de un exemplu concret, nume client real, date auto, data livrare etc.. poate as fi stiut despre ce este vorba.

Referitor la reclamatia depusa de tine .. a trecut ceva timp de atunci ca sa confirm sau infirm primirea-reclamatiei/trimiterea-unui-raspuns fara a avea acces la baza de date. Totusi, pentru a elucida problema ta, am putea comunica punctual (date client etc..), daca doresti, la telefon sau prin e-mail si voi incerca sa iti ofer raspunsul.

Daca intamplator persoana care sustii ca ti-a inmanat cheile masinii se numea Andreea.. cel mai probabil este vorba de mine...dar daca as fi fost consilierul tau de vanzari.. cu siguranta mi-as fi amintit persoana si intamplarea, iar acum 2 ani si putin.. inca nu preluasem si functia de vanzator.
Sper sa dezamorsam tensiunea dintre noi (client - reprezentant SEAT)! :)

Datele mele de contact le poti gasi pe site http://www.mecoprodseat.ro
Multumesc !
Meco Prod SEAT
______________
Andreea M.
SEAT Altea Stylance
1.9TDI 105CP

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 7 vizitatori