Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
SGN
Subiect Autor
Mesaje: 1
Membru din: 27 Mar 2009, 10:41

Topcar Cluj Napoca

27 Mar 2009, 16:50

Poate cineva sa-mi dea ceva impresii despre dealerul Topcar din Cluj?
 
Avatar utilizator
abducted
Mesaje: 14
Membru din: 03 Iul 2009, 14:47
Localitate: Cluj-Napoca

Re: Topcar Cluj Napoca

22 Sep 2009, 13:11

Eu am luat masina de la Topcar. Nu stiu ce anume te intereseaza, ideea e ca oamenii sunt foarte amabili si ce m-a surprins cumva e ca nu incearca sa-ti vanda ce e mai scump, ci intr-adevar te indeamna la ceva bun la un pret rezonabil, daca e vorba de accesorii si de alea. Plus ca mi-au zis in ce zi sa merg sa platesc, cand Euro e in scadere.
Cordoba 1.9 TDI, 100 CP
 
Nicky
Mesaje: 6983
Membru din: 01 Sep 2008, 07:48
Localitate: Dublin, Ireland
Contact:

Re: Topcar Cluj Napoca

22 Sep 2009, 14:24

Eu stiu doar atat. Cand am vrut sa cumpar masina, mi-au propus sa merg la Cluj si sa imi lase un FR 2.0TDI pentru un week-end, pentru test drive. Mi s-au parut foarte de treaba. Baietii din CJ stiu sigur mai multe.
 
Paul.cj
Mesaje: 6
Membru din: 02 Noi 2012, 16:55

Re: Topcar Cluj Napoca

10 Ian 2013, 12:06

Am achizitionat un Seat Leon Copa 1.2 tsi in octombrie 2012 de la Topcar Seat Cluj si am doar cuvinte de lauda :) Relatia cu consilierul de vanzari a fost una cat se poate de buna, de cand eram interesat de masina, pana in ziua de azi cand am aprox 3100 de km. Pe langa faptul ca a facut tot posibilul pentru a facilita procesul de aprobare a creditului, m-a ajutat cu toate actele necesare, s-a ocupat de buyback-ul masinii anterioare, am avut posibilitatea de a conduce un Ibiza de test-drive pentru a ma deplasa in oras la diverse institutii pentru a face rost de certificatul fiscal, fisa de inmatriculare,etc, am primit discount de 2 % din pretul masinii + 1 an casco, + incalzire in scaune, senzori parcare spate, alarma Viper si reducere de 100 de E din pretul cotierii. Predarea masinii a fost sub forma de eveniment special in sensul ca , masina a fost acoperita cu husa, iar in momentul dezvelirii masinii au fost confetti , ne-au facut poze si am primit o sticla de sampanie cu sigla Seat :)
 
Avatar utilizator
noobinfect
Mesaje: 390
Membru din: 17 Oct 2011, 11:48
Localitate: Cluj-Napoca

Re: Topcar Cluj Napoca

10 Ian 2013, 14:18

Eu o singura impresie mi-am facut...Stai cam mult desi ai programare...Adica pentru un cod de deblocare a casetofonului sa stai aproape 3 ore nu mi se pare normal...dar asta e parerea mea.
Ex: SEAT Ibiza FR
 
aryshia
Mesaje: 1
Membru din: 08 Ian 2015, 13:59

Re: Topcar Cluj Napoca

08 Ian 2015, 14:27

Din pacate nu e de ajuns un Like ca sa cresti popularitatea unei pagini :)
 
prapadila
Mesaje: 181
Membru din: 31 Oct 2010, 15:04
Localitate: Cluj-Napoca

Re: Topcar Cluj Napoca

08 Ian 2015, 15:59

Salutare!

Daca vorbim de TopCar Cluj Napoca va pot spune ca am fost foarte multumit de serviciile lor. Cumparasem masina la sfarsit de 2010 si Paul m-a asistat de la primul e-mail. Mi-a furnizat ticketele Rabla ( la acea vreme 3 la numar), mi-a oferit conditii bune la buy-back (dasusem un Seat Ibiza), m-a consiliat si asistat in obtinerea creditulul, iar ulterior s-a instalat o relatie client-vanzator foarte buna.
Seat Leon Facelift 1.4 TSI Stylance -magico black CJ 13 PZY

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 3 vizitatori