Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
Avatar utilizator
ggo89
Subiect Autor
Mesaje: 143
Membru din: 28 Apr 2016, 10:12

TOPCAR Cluj - Pareri

18 Mai 2016, 15:27

Salutare,

Rog colegii de pe forum sa-si exprime parerile si experientele avute cu Topcar Cluj.
Cum vi s-au parut serviciile si orientarea catre clienti, cum sunt pe partea tehnica - revizii, servisare?

Pana acum am avut o experienta mai putin reusita: fiind interesat de achizitionarea unui Leut Cupra, inainte de pasti am intrat in contact cu unul dintre dealerii de la reprezentanta si am fost inclusiv la un test drive (Leon FR 1.4tsi 150cp) iar dupa toate discutiile am ramas cu intelegerea ca voi primi o oferta finala dupa sarbatori. Nu am fost contactat nici telefonic, nici prin mail si am decis sa sun eu inapoi dealerul. Nu mi s-a raspuns la telefon. Am mai asteptat o saptamana si am decis sa il sun din nou (crezand ca este in concediu)... Fara raspuns. Cateva zile mai tarziu, am scris si mail:

"Salut -----,

Am incercat sa dau de tine telefonic dar nu ai reusit sa raspunzi, asadar incerc varianta mail-ului.
Ultima oara cand am vorbit, ne-am inteles ca ne auzim dupa sarbatori in vederea ofertei actualizate.
Imi poti spune ce modificari ai reusit sa obtii?

Mersi frumos
"

Asta se intampla in urma cu o saptamana.
Acum nici nu stiu ce sa fac, sa renunt la reprezentanta din Cluj din pricina neseriozitatii si sa ma indrept spre alte reprezentante (Care?!) sau sa incerc sa abordez un alt reprezentant Topcar pentru ca aceasta experienta a fost izolata? Astept parerile voastre legate despre situatie si experientele avute cu reprezentanta din Cluj.
Mersi!
Seat Leon Cupra 290 5d Manual - MY17
 
Avatar utilizator
Andrei FR
Mesaje: 405
Membru din: 29 Sep 2015, 01:53
Localitate: Cluj

Re: TOPCAR Cluj - Pareri

19 Mai 2016, 21:21

Nu stiu ce sa zic in cazul tau... Eu clar m-am dus direct la ei si nu am asteptat telefoane si emailuri de la ei. Acolo pe fata insa erau foarte cumsecade si respectuosi. Chiar am o parere foarte buna despre ei, ce am discutat le comanda masinii mele, s-a si respectat etc.... Eu iti zic sa te duci la ei si discuta cu ei "face to face".
Seat Leon ST - FR 2.0TDI 150 - MY2016 - Adventure Brown
Ex: Skoda Octavia 2 FL - 1.4TSI Business - MY2011
 
Avatar utilizator
ggo89
Subiect Autor
Mesaje: 143
Membru din: 28 Apr 2016, 10:12

Re: TOPCAR Cluj - Pareri

20 Mai 2016, 08:42

Fusesem initial la o discutie directa si ramasesem intelesi ca vor reveni telefonic cu oferta finala. Cat timp am povestit cu ei in showroom si eu am ramas placut impresionat. De aceea am fost asa surprins sa vad ca au uitat de mine.
Seat Leon Cupra 290 5d Manual - MY17
 
Avatar utilizator
bertzi43
B-82-AJS
Mesaje: 3042
Membru din: 27 Mar 2008, 20:58
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: TOPCAR Cluj - Pareri

20 Mai 2016, 11:26

Motive/scuze gasim destule......mergi la ei si discuta cu alta persoana daca cel cu care ai vorbit pare neserios, sunt sigur ca iti vor banii :))
Daca nu cere oferte pe mail de la dealerii apropiati din zona si vezi de unde primesti cel mai bun pret inainte sa te deplasezi

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
_____________________________________________

Seat Leon 1M Stella,1.6 16v,105 cp...
Imagine
 
Avatar utilizator
Cosmin
Admin
Mesaje: 7202
Membru din: 14 Feb 2008, 17:11
Localitate: Sibiu
Contact:

Re: TOPCAR Cluj - Pareri

20 Mai 2016, 18:07

Mutat in sectiunea dealeri.
Imagine

MKM Autotechnik - Service auto multibrand Click pt. Detalii si imagini

DIY Info Leon 1P / Altea 5P Click pt. Detalii si imagini
 
ToniM
Mesaje: 55
Membru din: 09 Dec 2016, 15:27
Localitate: Cluj Napoca

Re: TOPCAR Cluj - Pareri

25 Apr 2017, 10:55

Achizitionat un Ibiza in primavara/vara 2016, achizitionat un Ateca la final de 2016 de la ei, daca ai nevoie de o persoana de contact cu drag.

PS: eu cel mai bun pret l-am primit dupa ce am trimis mail la toti dealerii din tara cu configuratia dorita, si ulterior am apelat la eie cu deviza: asta e masina, asta e oferta primita, pot lua de aici sau din alt oras ;)
Praștia șefei : Seat Ibiza FR 06/2016 1.0 TSI DSG 110ps
Jucăria personală : Seat Ateca Xcellence 01/2017 2.0 TDI DSG 4drive 190ps

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 6 vizitatori