Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
Avatar utilizator
Matrixu
Subiect Autor
Mesaje: 697
Membru din: 20 Feb 2008, 12:33
Localitate: Bucuresti
Contact:

Kit aerodinamic Noul Leon si Noua Ibiza.

22 Ian 2009, 10:09

Porsche Romania , va derula o campanie de promovare a kit-urilor aerodinamice pentru Seat Leon si Noua Ibiza.

Ceea ce unii dintre voi stiati, altii nu, puteti cere , in momentul in care aveti o dauna la masina, bara fata , sau bara spate , sa solicitati in loc de bara originala , sa vi se monteze o bara din kit. Desigur , veti plati diferenta de pret , insa manopera ar trebui sa fie aceeasi. Diferenta pe care ar trebui sa o platiti, ar trebui sa fie doar la bara , ca si piesa, plus grilele si elementele de prindere aferente. Faptul ca va monteaza alta bara, nu justifica manopera mai mare. Faptul ca se vopseste alta bara , nu justifica costuri la vopsea mai mari. Intrebati de disponibilitatea acestor elemente la dealer, in momentul in care va loviti masina. Consilierii de service nu va propun lucrul acesta din comoditate, decat sa isi bata capul , mai bine stau linistiti. Acum insa va urma o informare generala in toata reteaua, dar pina consilierii vor fi obligati sa va propuna si alte variante , intrebati voi. Importatorul va comanda kit-uri pe stoc, care pina in momentul asta s-au vandut destul de bine, (80 buc), doar la Leon, si le va putea sparge in componente, ca sa puteti cumpara pe bucati.
La pretul lor nu se va umbla, dar va trebui sa aveti grija la dealer sa nu va factureze in plus manopera si vopsitorie.
Cereti toate detaliile si stresatii, pentru ca ei nu vor sa isi bata capul. Iar daca va spune cineva ca nu se vinde bara spate de kit separat , va rog sa faceti o sesizare.

Preluare de la un membru de pe alt forum, membru ce lucreaza la PoRO.
Leon Mk2 BXE 1.9 tdi 105cp 2007 crono yellow
http://www.youtube.com/watch?v=GcfwBzFdRQ4
 
Avatar utilizator
Bamse
Moderator
Mesaje: 6512
Membru din: 20 Mai 2008, 13:11
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Kit aerodinamic Noul Leon si Noua Ibiza.

22 Ian 2009, 16:53

stai un pic si asta a scris colegul de la poro?adik sa ii stresam pe consilieri?ciudat!
Ibiza, FR. Black, TDI, Chiptuned
Canalul Clubseat.eu pe Youtube
 
Avatar utilizator
Matrixu
Subiect Autor
Mesaje: 697
Membru din: 20 Feb 2008, 12:33
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Kit aerodinamic Noul Leon si Noua Ibiza.

22 Ian 2009, 17:27

Dap. Chiar el a spus asa ceva pe un alt forum la aria de Seat.
Leon Mk2 BXE 1.9 tdi 105cp 2007 crono yellow

http://www.youtube.com/watch?v=GcfwBzFdRQ4
 
Avatar utilizator
Bamse
Moderator
Mesaje: 6512
Membru din: 20 Mai 2008, 13:11
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Kit aerodinamic Noul Leon si Noua Ibiza.

26 Ian 2009, 13:48

imi dai si mie linlu te rog?pe pm....si scuze de off
Ibiza, FR. Black, TDI, Chiptuned
Canalul Clubseat.eu pe Youtube
 
Avatar utilizator
TIBI
Mesaje: 6761
Membru din: 10 Mai 2008, 13:15
Localitate: Ploiesti

Re: Kit aerodinamic Noul Leon si Noua Ibiza.

06 Apr 2009, 09:10

subscriu spusele colegului matrixu
si eu am citit,exprimarea aia era
-SEAT LEON 5F Xperience 2.0tdi 184cp
-EX-SEAT LEON_2.0tdi BKD 140cp+

huse piele schimbator

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 3 vizitatori