Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
Krondet
Subiect Autor
Mesaje: 821
Membru din: 19 Oct 2008, 19:28
Localitate: Galati

Ena Grup Service - Galati

28 Oct 2008, 07:49

pana acum, singurul contact a fost la preluarea masinii. Singura bilutza neagra a masinii a fost o deficienta de manevrare a oglinzii stanga...care s-a reparat in 3 minute, cu scuzele firmei! 8)
la capitolul relatii publice, mi s-au parut amabili si serviabili.
Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc. Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.
 
Krondet
Subiect Autor
Mesaje: 821
Membru din: 19 Oct 2008, 19:28
Localitate: Galati

06 Noi 2008, 13:16

M-a sunat ieri o tanti de la (n-am auzit prea bine) dar cred ca era de furnizorii de seat pt.romania, facea un sondaj referitor la modul in care s-a comportat dealerul din galati cu mine, proaspat cumparator.
raspunsurile erau numai "Da sau Nu" si "extraordinar...regular...foarte prost", fara loc de comentarii sau detalieri.
Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc. Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.
 
Krondet
Subiect Autor
Mesaje: 821
Membru din: 19 Oct 2008, 19:28
Localitate: Galati

Re: Ena Grup Service - Galati

27 Aug 2009, 13:00

revizia de aprox 15.000 km (anul se face in octombrie)
sun pentru programare si intreb de pret si durata: in jur de 400 lei, timp de circa 2 ore
am fost la revizie: cost final 395 lei, timp de executie 1 h 30 minute....asteptare in sala special amenajata, cu bauturi (apa si cafea) la discretie si vedere directa catre sala de productie.
persoanele disponibile (fata de la receptie si consilierul de service) mi-au raspuns foarte amabili la toate intrebarile mele tembele. si sacaitoare.
foarte frumos.
Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc. Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.
 
Doctoru de serviciu
Mesaje: 1
Membru din: 09 Oct 2009, 10:33
Localitate: Bucuresti

Re: Ena Grup Service - Galati

09 Oct 2009, 10:37

Eh, se pare ca mai sunt si exceptii... :D
 
Avatar utilizator
luci&dana
VIP
Mesaje: 2966
Membru din: 29 Noi 2007, 16:52
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Ena Grup Service - Galati

09 Oct 2009, 16:04

da...dar pana acum doar unul singur a scris despre service :wink: :wink:
Seat Ibiza 1.4 16V 86 CP

În jurul nostru se afla unii oameni care îsi traiesc viata parca numai cu singurul scop de a ajunge la capatul ei.
NU Viteza ucide!!! INCONSTIENTA, PROSTIA, LIPSA DE EXPERIENTA, NEATENTIA, TERIBILISMUL ucide!

http://www.youtube.com/watch?v=m5fsEHeZ1I4
 
Krondet
Subiect Autor
Mesaje: 821
Membru din: 19 Oct 2008, 19:28
Localitate: Galati

Re: Ena Grup Service - Galati

20 Oct 2009, 12:38

ceilalti galateni posesori de seaturi nu sunt inscrisi pe forum...sau dintre cei inscrisi, nu au beneficiat de serviciile reprezentantei, mergand la alte serviceuri :blackeye:
Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc. Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.
 
Krondet
Subiect Autor
Mesaje: 821
Membru din: 19 Oct 2008, 19:28
Localitate: Galati

Re: Ena Grup Service - Galati

26 Apr 2010, 18:10

oferta din partea Ena Grup - "verificare de primavara" - control lichide, frane, subsol si tester - 35 de lei.
am fost programat la ora 15, trebuia sa dureze 30 minute
am intrat in controale la ora 15.20...am plecat la ora 16.20...
toate bune (sesizat de ei - eu nu stiam - un bec ars la stop dreapta spate)
Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc. Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

 
Krondet
Subiect Autor
Mesaje: 821
Membru din: 19 Oct 2008, 19:28
Localitate: Galati

Re: Ena Grup Service - Galati

23 Ian 2012, 19:21

revizie de cca 60k (- 2.000 km)
- ce e de facut? am intrebat
- schimbat filtre + ulei, bujii. (fac precizarea ca am aceleasi placute de frana de la achizitionarea masinii)
am intrat la 12.45...am plecat la ora 15.30 - pentru ca nu aveau bujii, astfel incat am asteptat 2 ore sa aduca bujii.
pret final - 720 lei.
si cu recomandarea ca, ma apropii de 4 ani si a trebui sa am in vedere schimbarea distributiei.
Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc. Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.
 
Krondet
Subiect Autor
Mesaje: 821
Membru din: 19 Oct 2008, 19:28
Localitate: Galati

Re: Ena Grup Service - Galati

06 Iun 2013, 17:01

dupa grindina din iunie 2012, capota si plafonul masinii aratau ca dupa "varsat de vant"...asa ca in toamna, am apelat la Sf.Casco pentru reparatie.
reparatia s-a facut la Ena Service - reprezentant Seat. la receptie"
- vopsita (in plus fata de acordul asiguratorului) portiera stanga fata (evident, ca a disparut inscriptia "autoemotion")
- una grila fata (cea din stanga S-ului) - rupta o aripioara
- portiera sofer, o indoitura/julitura, la 4 cm sub parbriz, in dreptul manerului.
Oamenii si le-au asumat si s-au oferit sa le repare pe barba lor. :hi Dar pentru ca solicitau imobilizarea masinii pentru inca 4-5 zile (tocmai incepuse scoala), am zis Pas.

Si nu am mai auzit nimic de ei.

Anul trecut, prin decembrie, un idiot mia sters/infundat aripa stanga fata, in parcarea din fata locului de munca - Autor necunoscut :reindeer: Am lasat-o asa.

in luna aprilie 2013, pe drumul Adjud onesti, ceva loveste parbrizul si il crapa....

apelez iar la Sf.Casco- asiguratorul nu comenteaza nika.
Ma duc la Ena , imi primesc masina si, dupa ce mi-o baga in curte, aflu ca mai am de plata, de cu anul trecut franshiza de la CASCO -100 euro. (cum mie nu-mi spusese nmeni - nici ena si nici asugiratorul nimic, tot asteptam sa-mi ceara cineva franshiza, dar Nimeni si Nimic).o platesc acum...
masina este reparata/revopsita si toate greselile vechi remediate (si mi-a disparut autoemtionul si de pe portiera mea :cry )
cand vin dupa masina, imi cere si franshiza pentru reparatia 2 - ca o conditie Sine qua Non pentru a-mi returna masina reparata.
Orice discutie de negociere a fost inutila - pana nu le-am decartat iar 100 euro, nu mi-au slobozit masina (iar eu trebuia sa plect la doctori la tg.mures a doua zi :twisted: )

o verific la receptie - No problem. Seara, dupa mai multe drumuri in oras, constat o alta problema: cand voiam sa deschid portiera (dupa ce in prealabil fusese armata inchiderea centralizata) trebuia sa fac doua miscari - la primase debloca centralizarea, la a doua se deschidea efectiv usa. Intrucat la ora 16.50 nu mai raspunde nimeni la telefon, le-am trimis un mail cu felicitari de mama.

baietii, atenti, a doua zi la ora 8 m-au sunat si m-au invitat la atelier. m-am dus cand m-am intors in galati. le-am lasat-o dimineata, si am luat-o dupa-amiaza. Raspunsul - o dereglare a inchiderii in urma vopsirii portierei.

cam astea e cu Ena group Service galati
Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc. Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.
 
Avatar utilizator
BALTAZAR2003
Moderator
Mesaje: 7619
Membru din: 22 Iul 2008, 22:26
Localitate: Bucuresti Dr. Taberei
Contact:

Re: Ena Grup Service - Galati

06 Iun 2013, 20:08

Bine ai venit in club!
Clubul celor multumiti de serviciile impecabile ale unitatilor service din reteaua dealerului din Romania.
Cordoba Fever + Fresc, 1.4l/86Cp (nu se stie pe unde-i are!), 2008, Rosu Emocion
 
Krondet
Subiect Autor
Mesaje: 821
Membru din: 19 Oct 2008, 19:28
Localitate: Galati

Re: Ena Grup Service - Galati

10 Iun 2013, 15:30

ca sa nu mai spun ca imi schimbara (din proprie initiativa) si suportul pentru numarul de inmatriculare pe fata - in loc de clubseat.eu, aveam Ena Service :glasses le-am atras atentia ca: 1. nu este suportul meu, si ca ar trebui sa mi-l caute de unde l-au pus ori 2.publicitatea se plateste! Mi-au gasit suportul "vechi" :twisted:
Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc. Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.
 
Avatar utilizator
bertzi43
B-82-AJS
Mesaje: 3042
Membru din: 27 Mar 2008, 20:58
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Ena Grup Service - Galati

10 Iun 2013, 19:29

:)))
carcotas mai esti,dupa ce ca nu ti l-au facturat ca cei din cs mai faci si mofturi :)))

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2
_____________________________________________

Seat Leon 1M Stella,1.6 16v,105 cp...
Imagine
 
danicp
Mesaje: 1
Membru din: 11 Mai 2015, 22:21

Re: Ena Grup Service - Galati

11 Mai 2015, 22:31

Buna seara. Tocmai ce mi-am achizitionat un Seat Leon 2.0 TDI DSG din 2006 si am fost la Ena Service pentru o testare (stiam de la cumparare ca sunt ceva probleme la turbina). Am fost la ei si le-am cerut sa mai verifice odata masina, avand in vedere ca au fost dealeri Seat si acum sunt doar Service Seat. Surpriza a fost ca dupa testare, cei de acolo mi-au spus ca masina nu are nimic la turbina. Cand i-am rugat sa mai verifice odata, de aceasta data sa accelereze, mi-au confirmat ca intradevar sunt ceva neconcordante intre valorile normale de functionare si cele reale. In general am fost multumit de modul in care discuta cu clientii, dar sunt dezamagit ca a trebuit sa le spun eu cum sa isi faca treaba. Acum as vrea sa imi schimb bujiile si mi-au spus ca pretul lor este de 55RON/buc+40 RON manopera (aproximativ, cica daca nu se desfac greu). Am sa incerc sa mai prezint in continuare detaliile despre experienta mea la service. Daca cinema ma poate ajuta cu sfaturi sau recomandari, v-as ramane recunoscator. Cu stima, Dani
 
Krondet
Subiect Autor
Mesaje: 821
Membru din: 19 Oct 2008, 19:28
Localitate: Galati

Re: Ena Grup Service - Galati

29 Aug 2015, 08:10

ca sa ai pe cine da vina? :hi
si la cine ai rezolvat bujiile?? :drive
Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc. Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori