Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
coke_s
Subiect Autor
Mesaje: 8
Membru din: 04 Iul 2016, 09:40
Localitate: Bucuresti

Probleme deschidere clapeta rezervor.

14 Sep 2016, 14:47

Salutare , acum 3 luni am achizitionat un Toledo 1.4 TSI.Imediat dupa achizitionare , in prima zi , am observat ca nu
functioneaza clapeta de la rezervor , cel putin nu tot timpul. Din curiozitate am vrut sa o deschid si... surpriza , nu functiona.
Dupa mai multe incercari gen ... descuiat/incuiat masina pana la urma s-a deschis. Dupa aceea a functionat de fiecare data ,
pana am ajuns la pompa unde iar nu a mai vrut sa functioneze si m-am chinuit iar vreme de 5-10 min sa o deschid.Am obs.
ca uneori se deschide din prima alteori nu. Vreau sa stiu daca mai are cineva prob.de genul asta si cum a rezolvat.

Multumesc.
 
Avatar utilizator
adita80
Mesaje: 420
Membru din: 13 Feb 2014, 12:34
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Probleme deschidere clapeta rezervor.

15 Sep 2016, 00:03

Pana in prezent într-un an si o luna nu am nici o problema cu clapeta de la rezervor .....
Suzuki Sx4 S-Cross luxus 2017.... Ex: Seat Toledo Style plus 1.6 TDI 115cp model 2016
Ex: Seat Ibiza 6L . 1.2 12 v
 
Avatar utilizator
trebory
Mesaje: 44
Membru din: 04 Mai 2011, 19:31

Re: Probleme deschidere clapeta rezervor.

16 Sep 2016, 11:13

Nici eu nu am nicio problema cu a mea, in schimb am vazut fenomenul in reprezentanta la o masina expusa, dar si a revenit dupa ce s a impins ceva mai tare in clapeta
 
Avatar utilizator
danym
Mesaje: 24
Membru din: 10 Noi 2015, 16:45
Localitate: Bucuresti

Re: Probleme deschidere clapeta rezervor.

23 Oct 2016, 11:41

Daca ai avut usile blocate din interior, dupa ce cobori din masina o sa ai in continuare blocat portbagajul si clapeta de la rezervor. Cel mai simplu este sa apesi pe butonul de deblocat usile din interior sau pe butonul de pe telecomanda.
 
Avatar utilizator
adrian p
Mesaje: 81
Membru din: 04 Mai 2015, 06:01
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Probleme deschidere clapeta rezervor.

14 Mar 2017, 22:09

aceeasi problema o am si eu si toata iarna am stat sa desfac usa de la rezervor, la mine cand incuie cand nu , ieri incuia motorasul,
 
Avatar utilizator
ovidiuiasi toledo
Mesaje: 18
Membru din: 07 Aug 2016, 14:25
Localitate: Iasi

Re: Probleme deschidere clapeta rezervor.

29 Apr 2017, 14:25

Sal.
Am avut probleme cu deschisul usii de la rezervor doar dupa viscolul din iarna si la temp de -20 - 30 grd celsius.
Se lipise de la ger si inca nu era cald in masina. Si altor soferi li se intamplase la fel, la peco.
M-au ajutat cei de la Peco Mol de unde alimentez tot timpul si ma stiau angajatii.
2-3 pahare de apa clocotita de la instantul de expreso si s-a dezghetat.
In rest merge perfect.
 
coke_s
Subiect Autor
Mesaje: 8
Membru din: 04 Iul 2016, 09:40
Localitate: Bucuresti

Re: Probleme deschidere clapeta rezervor.

30 Aug 2017, 09:47

La mine face la temperaturi normale nu la -20 de grade si cateodata stau si 10 minute la pompa incuiind si decuiind masina pana vrea sa deschida.
Anul trecut cand am fost la revizie le-am spus de problema celor de la service si au zis "nu am mai auzit de problema asta , verificam" , partea proasta
este ca acolo au testat vre-o jumate de ora si a mers de fiecare data , stii cum e , cand te duci la doctor iti trece orice durere , a ramas asa si normal
ca aproape de fiecare data cand ma duc sa alimentez trebuie sa ma chinui. Anul acesta , am sunat la service cu o alta problema si le-am zis iar de
problema asta iar cel cu care am vb. a zis " da , este o problema cunoscuta si se inlocuieste" asa ca trageti voi concluziile , data viitoare ma duc cu
filmuletele facute la pompa , masina este inca in garantie.

 
Avatar utilizator
adrian p
Mesaje: 81
Membru din: 04 Mai 2015, 06:01
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Probleme deschidere clapeta rezervor.

02 Oct 2017, 09:47

salut, cei de la Pitesti stiau de problema asta, este f conoscuta, motorase facute de un producator italian, m-au ajutat cu desfacutul clapetei, erap cu becul aprins si nu mai putema ajunge la bucuresti. am schimbat motorasul in garantie si totul merge perfect

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 7 vizitatori