Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
velicumarian87
Subiect Autor
Mesaje: 6
Membru din: 18 Aug 2014, 17:28
Localitate: Branesti, Ilfov

Seat toledo NH 2014 1.2 TSI

08 Mar 2015, 00:35

Va rog sa imi spune-ti daca e cineva care a umblat la difuzoarele din usi, ce dimensiune au fata si spate cine are in usile din spate, eu nu am. Exista cablaj in usile din spate daca nu ai si difuzoare? Dar amplificator si subwoofer a montat cineva, exista iesire speciala pentru amplificator fara sa faci improvizatii?
Ati mai auzit de eventuale probleme la motorul 1.2 85 cp din cele cunoscute (distributia, turbina) la generatiile de motoare din 2014 incoace?
Cine a facut revizia, ce ulei a folosit, ce cantitate si filtrele in cazul in care ati mers la service cu piesele dumneavoastra.

Multumesc anticipat celor care vor avea timp sa raspunda curiozitatilor mele, va rog fara rautati si cine are cunostinte daca poate sa detalieze cat mai amplu ar fii super. Multumesc si va urez cati mai multi km fara evenimente.
Seat Toledo 1.2 TSI 85 CP, Referance 2014
 
Avatar utilizator
mumus
Mesaje: 2640
Membru din: 03 Iul 2014, 16:04
Localitate: Brasov / Sacele

Re: Seat toledo NH 2014 1.2 TSI

08 Mar 2015, 12:31

Te ajut cu ce pot:

Daca nu ma insel difurile sunt pe 16.

Am inteles ca firele sunt trase pana in stalpii usilor, daca mi sa spus gresit, si eu spun la fel.

La mine cand sa montat folia pe masina sau dat fetele de usi jos, dar gaurile de la difurile usilor spate erau acoperite cu o folie.

Probleme sper sa nu mai fie...avand si eu acelasi motor... iar spun din auzite ca lantul ar fi altul si intinzatorul ar fi electrohidraulic la modelele din 2014. ulei am inteles ca intra pana in 4 litri. se pune castrol edge 5w30, (la dip motors brasov)

Eu am vreo 6500 km, cu zero probleme. Sper sa pun acelasi lucru cand va avea inca un 0 in plus pe kilometraj :)

Toate aceste informatii pe care le-ai cerut, le poti afla sunand sau mergand la reprezentanta de care apartii.
Imagine
Seat toledo nh 1.2 Tsi

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 10 vizitatori