Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
Alexhsv
Subiect Autor
Mesaje: 96
Membru din: 13 Iun 2013, 14:13
Localitate: Luxemburg
Contact:

Demontare panou usa sofer

09 Oct 2017, 18:29

Salutare! La viteze mai mari (de la 120 km/h in sus) se aude un bazait continuu foarte enervant in usa stanga fata.

Vreau sa desfac panoul ușii și sa văd dacă nu cumva e vreun cablul desprins pe acolo sau sa identific sursa cumva. Ați găsit pe undeva cum se demontează panoul ușii la 5F?

Pana acum am găsit cele 2 șuruburi in stea din manierul de deschiderile al ușii și cel cu butoanele geamurilor electrice, dar nu îmi dau seama nicicum cum sa scot panoul afara.

Cineva pe aici care se pricepe?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Avatar utilizator
Roger
Moderator
Mesaje: 9838
Membru din: 24 Oct 2009, 15:34
Localitate: Bruxelles/Bucuresti

Re: Demontare panou usa sofer

09 Oct 2017, 19:20

 
Alexhsv
Subiect Autor
Mesaje: 96
Membru din: 13 Iun 2013, 14:13
Localitate: Luxemburg
Contact:

Re: Demontare panou usa sofer

10 Oct 2017, 09:46

Merci Roger!
Am demontat panoul usii, am scos si difuzorul, tot se aude bazaitul ala enevervant. Sunt in pana de idei, nici nu mai am ce desface, toata usa e bucatele.

Oare stiti pe cineva in zona Luxemburgului (sau prin apropiere) care se pricepe la Seat-uri si ar putea sa isi dea o parere? Nu m-as duce deocamdata la reprezentanta, sigur m-ar scapa de cateva sute de euro pentru toata treaba asta.

Imagine

_
Alex
 
Avatar utilizator
Roger
Moderator
Mesaje: 9838
Membru din: 24 Oct 2009, 15:34
Localitate: Bruxelles/Bucuresti

Re: Demontare panou usa sofer

10 Oct 2017, 10:23

Daca tot ai desfacut panoul, verifica si plasticul asta care vibreaza
 
Alexhsv
Subiect Autor
Mesaje: 96
Membru din: 13 Iun 2013, 14:13
Localitate: Luxemburg
Contact:

Re: Demontare panou usa sofer

10 Oct 2017, 10:25

Am verificat, de fapt l-am scos cu totul. Nu e de la el, e din mai in fata din cate imi dau seama eu. De asta am demontat si difuzorul, dar tot nu am rezolvat nimic.
Am ramas in pana de idei.

Cred ca ar trebui mutat topicul de la acuma la Probleme, cu demontatul am cam rezolvat...
 
scuba
Mesaje: 154
Membru din: 13 Mai 2015, 16:10
Localitate: Bucuresti

Re: Demontare panou usa sofer

10 Oct 2017, 11:29

nu ai ce face, mi-au desfacut usa la reprezentanta si tot degeaba. la revizie le-am zis din nou si au dat din umeri. pur si simplu sunt f proaste la capitolul asta. vrei sa nu se mai auda, renunti la seat. cam asta am inteles eu in 2 ani de cand am leonul.
2015 Seat Leon FR 1.4 TSI 125

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 13 vizitatori