Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
Avatar utilizator
nedland
Subiect Autor
Mesaje: 10
Membru din: 08 Sep 2014, 14:49
Localitate: Bucuresti

Media System Plus update software

08 Sep 2014, 14:57

Salut,

Am cumparat de curand un Leon FR echipat cu Media System Plus. Sunt curios daca a mai incercat cineva sa ii faca update la software si daca a reusit. Am cautat destul netul dar nu am gasit ceva in clar doar ceva update-uri pt modulul bluetooth.

Vreau sa incerc un update cu speranta ca o sa pot play-ez si video. A reusit cineva sa vada video pe sistemul asta? Am gasit niste demonstratii pe youtube in care foloseau un anume cablu. Stie cineva ceva?

Multumesc
 
Avatar utilizator
Andrei
Admin / PR
Mesaje: 5253
Membru din: 05 Oct 2008, 09:27
Localitate: Bucuresti

Re: Media System Plus update software

08 Sep 2014, 15:07

Salutare, bine ai venit in ClubSeat :)

Cu siguranta se va gasi cineva sa iti raspunda referitor la intrebare, insa pana atunci poti completa te rog frumos locatia in profil? Eventual poate iti prezinti si masinuta :)
ex SEAT Ibiza 6J SC Limited Edition
ex SEAT Ibiza 6L
 
Avatar utilizator
D_T_Z
Mesaje: 213
Membru din: 24 Iun 2009, 20:47
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Media System Plus update software

23 Sep 2014, 23:44

@nedland : Gamer a pus ceva link-uri cu fisiere de update dar nu stiu daca s-a incumetat. Cel mai safe se face la reprezentanta. Cat despre redarea filmuletelor pe sistem plus, stiu ca se poate doar cu un cablu original cod Audi si doar de pe iDevice-uri.
'18 Golf 7.5R
 
Avatar utilizator
gamer555
ClubSEAT Admin
Mesaje: 8629
Membru din: 09 Aug 2008, 17:12
Localitate: Bruxelles / Bucuresti
Contact:

Re: Media System Plus update software

24 Sep 2014, 00:47

Eu am facut upgrade la hartile navigatiei dupa instructiunile de pe site seat, totul a mers ok (am mapcare activat). Stiu ca exista si update pt Media system si Bluetooth, eu as urmari pasii de pe site si as incerca sa o fac singur.
 
sandrei2014
Mesaje: 4
Membru din: 12 Noi 2014, 00:30

Re: Media System Plus update software

16 Noi 2014, 13:19

A reusit cineva sa faca play la video ? Nu cred ca suporta sau oricum nu cu software-ul standard. Eu sunt mai modest vreau sa obtin macar play de imagini JPEG, am vazut ca stie sa incarce imagini pentru siglele posturilor, deci poate e vreun work-around.
 
Avatar utilizator
nedland
Subiect Autor
Mesaje: 10
Membru din: 08 Sep 2014, 14:49
Localitate: Bucuresti

Re: Media System Plus update software

09 Dec 2014, 15:35

Stiu ca este un cablu, l-am gasit de cumparat, am gasit si ceva fisiere de update dar doar pt compatibilitate bluetooth. Eu as vrea sa fac un update si sa-mi redea fisierele de pe stick, la fel cum reda si muzica. Ar fi mult mai simplu decat sa stau cu un ipod/iphone conectat si sa stochez pe el video-uri ca sa le redau mai apoi in masina
 
Daddy
Mesaje: 444
Membru din: 07 Ian 2016, 14:01
Localitate: Bucuresti

Re: Media System Plus update software

15 Ian 2016, 16:01

A reusit cineva sa faca update la ultima versiune de harti la Media System Plus? Eu am facut un update in octombrie (masina mea e MY 2016, fabricata cred in august) care a mers ca uns in ciuda fisierului de harti urias (circa 24 de giga), acum am repetat procedura pentru ca a aparut un nou update si nu mai merge. Imi recunoaste cardul, afiseaza ca are update de navigatie la introducere in slot, dar cind dau sa il caute din meniul navigatiei imi da un mesaj de eroare si imi spune ca sursa nu contine date de update. Idei? S-a mai lovit cineva de problema? Multumesc mult. (card nou, formatat FAT 32, clasa 10, 32 de giga etc.)
Ex Seat Leon X-Perience 184 DSG

 
 
Daddy
Mesaje: 444
Membru din: 07 Ian 2016, 14:01
Localitate: Bucuresti

Re: Media System Plus update software

18 Ian 2016, 11:29

M-am lamurit, multumesc frumos.
Ex Seat Leon X-Perience 184 DSG
 
alexs
Mesaje: 88
Membru din: 15 Mai 2016, 17:07

Re: Media System Plus update software

25 Iun 2017, 20:54

In prezent, care ar fi ultimul update disponibil?
Intreb deoarece pe site-ul oficial am gasit 350, dar pe masina am 351 sau cel putin asa cred. Pe net am gasit sub denumirea de D350, iar la masina am Software: 0351.
sc_fr
 
alexs
Mesaje: 88
Membru din: 15 Mai 2016, 17:07

Re: Media System Plus update software

26 Iun 2017, 00:36

Imagine

Imi cer scuze de repost. Nu am putut modifica.
Am atasat o imagine in caz ca nu am reusit sa ma fac inteles. Sunt un pic in afara subiectului si d asta am zis ca poate ajuta :D
sc_fr
 
Avatar utilizator
dzaraider
ClubSEAT Team
Mesaje: 673
Membru din: 05 Ian 2011, 12:48
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Media System Plus update software

26 Iun 2017, 08:11

salut, m-am interesat si eu de update saptamana trecuta, din pacate informatiile, de pe orice site SEAT cu privire la aceasta actualizare (nu doar RO), sunt invechite. Daca vrei sa verifici disponibilitatea unei versiuni mai noi de firmware, trebuie sa mergi la o reprezentanta (o sa se conecteze ei cu tool-ul lor on-line si o sa faca actualizarea).
Singurul minus este faptul ca daca mergi sa il faci oricand o sa te taxeze cu jumatate de ora de manopera...eu am zis ca o sa fac verificarea/actualizarea cand merg la revizie. (si eu am aceeasi versiune de hardware/software ca si tine)
 
alexs
Mesaje: 88
Membru din: 15 Mai 2016, 17:07

Re: Media System Plus update software

26 Iun 2017, 11:56

Asteptam revizia deci :D mersi frumos
sc_fr
 
Avatar utilizator
b23840
Mesaje: 148
Membru din: 15 Mai 2017, 13:40
Localitate: Ploiesti

Re: Media System Plus update software

06 Ian 2018, 16:28

Am si eu pe unitatea mea aceste informatii:

Imagine

O sa intreb de update la revizie, insa stiti cumva care sunt schimbarile cu care vine ultima versiune?
Imagine
Seat Leon FR 2.0 TDI 184 CP
 
alexs
Mesaje: 88
Membru din: 15 Mai 2016, 17:07

Re: Media System Plus update software

06 Mar 2018, 13:50

In curand o sa ajung si eu la revizie si o sa intreb.

Pot sa-ti spun ce am eu (MY16) si nu are un MY14. Control AC, logo canale radio care se preiau automat cand memorez un canal, in meniu am 2 variante de afisare (circular, grid), nu am senzor de proximitate (adica nu se ascund acele butoane din colturi), flow control, air care. Probabil cam atat. Ultimele doua nu stiu daca sunt pe my14.
Sper ca ti-am fost de folos.
sc_fr

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 14 vizitatori