Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
DeltaRX
Mesaje: 6
Membru din: 08 Oct 2018, 22:36
Localitate: Bucuresti

Re: Media System Plus update software

12 Oct 2018, 08:51

Daddy scrie:
A reusit cineva sa faca update la ultima versiune de harti la Media System Plus? Eu am facut un update in octombrie (masina mea e MY 2016, fabricata cred in august) care a mers ca uns in ciuda fisierului de harti urias (circa 24 de giga), acum am repetat procedura pentru ca a aparut un nou update si nu mai merge. Imi recunoaste cardul, afiseaza ca are update de navigatie la introducere in slot, dar cind dau sa il caute din meniul navigatiei imi da un mesaj de eroare si imi spune ca sursa nu contine date de update. Idei? S-a mai lovit cineva de problema? Multumesc mult. (card nou, formatat FAT 32, clasa 10, 32 de giga etc.)


Am intampinat si eu aceasta problema. Am incercat toate fisierele de update de pe site ul oficial, insa navigatia nu imi permte sa o actualizez. As vrea sa stiu daca exista vreo rezolvare. Am observat ca pe site sunt mai multe versiuni cu niste D-uri, insa nu gasesc niciunde pe navigatie ce versiune am.


dzaraider scrie:
salut, m-am interesat si eu de update saptamana trecuta, din pacate informatiile, de pe orice site SEAT cu privire la aceasta actualizare (nu doar RO), sunt invechite. Daca vrei sa verifici disponibilitatea unei versiuni mai noi de firmware, trebuie sa mergi la o reprezentanta (o sa se conecteze ei cu tool-ul lor on-line si o sa faca actualizarea).
Singurul minus este faptul ca daca mergi sa il faci oricand o sa te taxeze cu jumatate de ora de manopera...eu am zis ca o sa fac verificarea/actualizarea cand merg la revizie. (si eu am aceeasi versiune de hardware/software ca si tine)

Am fost eu la Porsche, de unde am achizitionat masina si am intrebat in legatura cu update ul la soft si mi-au spus ca ei nu au ce sa faca. Cica update la soft imi fac eu de pe site...
 
Avatar utilizator
BeardmanDaniel
Mesaje: 72
Membru din: 18 Oct 2017, 13:57
Localitate: Viena/Bucuresti

Re: Media System Plus update software

22 Apr 2019, 12:44

Salut baieti,

Am si eu o intrebare, am reusit sa imi fac update la harti, de la 0530 la 1130 (sau ceva peste 11xx).

Intrebarea mea este cum pot sa imi fac update la software-ul infotaiment-ului. Adica si acolo sunt foarte in urma. Nu gasesc de unde as putea sa downloadez acele update-uri.

Ma puteti ajuta?

Mersi,
Imagine
 
Avatar utilizator
sebastalian
Mesaje: 176
Membru din: 16 Iun 2009, 18:33
Localitate: Manchester/Brasov

Re: Media System Plus update software

08 Mai 2019, 10:03

Seat Leon FR 2016 1.4 TSI 150CP Red Emocion http://clubseat.eu/viewtopic.php?f=206&t=23089
Seat Ibiza Sport Rider 2008 1,4 86CP Red Emocion
 
Raul.P
Mesaje: 2
Membru din: 13 Dec 2019, 21:42

Re: Media System Plus update software

15 Feb 2020, 17:09

Salut.

Detin un Seat Leon X-perience din 2015 si doresc si eu sa fac update la navigație, insa cele doua sloturi de carduri SD sunt goale. Din cate am observat, masina are Media System Plus, atasez si poze cu Version Information. As dori sa stiu daca ma puteti ajuta sa fac update la navigatie.

Multumesc!
Imagine.Imagine

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 14 vizitatori