Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
pisssybabbby
Subiect Autor
Mesaje: 6
Membru din: 20 Feb 2014, 20:26
Localitate: pitesti

help me

20 Feb 2014, 20:40

buna.eu sunt noua pe aici.am o mare problema.am si eu un seat leon 1.6 2002 si am incuiat masina si knd am vrut sa o descui....pauza.mentionez k inchiederea centralizata nu mai merge d vreo 6 luni asa k am folosit butucul k sa o deschid.si astazi nu a mai vrut sa se descuie deloc.pur si simplu cheia merge in gol in butuc.am reusit sa descui portbagajul si am intrat prin portbagaj sa incerc la butoanele d control dupa usa si nik.nu functioneaza.am fost la un service mi-a bagat-o pe laptop si nu ii permite sa intre in control mode acolo la inchidere.nu au avut c sa ii faca asa ca m-am intors din nou prin portbagaj acasa.ce pot sa fac?mentionez ca nu stiu dak inchiderea kiar nu mai functioneaza,am schimbat bateria la cheie si nimic,dar ledul se aprinde.
 
Avatar utilizator
tekolinooo
Mesaje: 947
Membru din: 15 Mai 2013, 18:42
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: help me

20 Feb 2014, 21:03

Eu mi-am incuiat cheile in masina, si am intrat cu surubelnita. Noroc ca am avut imaginatie . Si ghici ce, aveam si telefonul si cheile de la casa. Super , nu ? :yh

Cat despre problema, e posibil sa fie modulul de inchidere centralizata sau butucul sa aiba ceva lipsa in el.
Poti lua un kit asa: http://www.ebay.co.uk/itm/New-VW-Seat-A ... 3389c725a1 , iti rezolva toate treburile, tot ce este lipsa pe al tau il pui de pe asta. Nu e nici scump, gasesti si in Ro la preturi acceptabile. Sau la dezmembrari, mai mult de 40-50 de lei nu este acolo
 
pisssybabbby
Subiect Autor
Mesaje: 6
Membru din: 20 Feb 2014, 20:26
Localitate: pitesti

Re: help me

20 Feb 2014, 21:10

si cum imi deschid usa?ca nici la service nu au putut
 
pisssybabbby
Subiect Autor
Mesaje: 6
Membru din: 20 Feb 2014, 20:26
Localitate: pitesti

Re: help me

20 Feb 2014, 21:13

au ramas si ei uimiti ca nu se poate face nimic. :yh au zis sa reusesc sa deschid usa dupa partea mea si apoi se rezolva.
 
Avatar utilizator
dany19940
Moderator
Mesaje: 9027
Membru din: 20 Iul 2008, 19:28
Localitate: Onesti
Contact:

Re: help me

20 Feb 2014, 21:31

Nu cumva vor sa rezolvi tu treaba si sa le platesti lor? :lol: Se poate rezolva, dar e ceva de munca pana desfaci usa soferului, ca e mai greu sa demontezi fata de usa cu usa inchisa. Cel mai usor ar fi de scos scaunul prin spate, apoi te poti "juca"pe-acolo. Macar geamurile iti mai merg?
Toledo 1M/AUS/1,6/16V /115CP midnight blue metallic
Arosa 6H/AUB/1,4/16V/107CP rosu

"I didn't mod my car to be faster/better than other cars, I modded my car so its faster/better than it was before the mod"
"When events test men, angels then appear" - Cand timpurile ii pun la incercare pe oameni, atunci apar ingerii...
 
pisssybabbby
Subiect Autor
Mesaje: 6
Membru din: 20 Feb 2014, 20:26
Localitate: pitesti

Re: help me

20 Feb 2014, 21:36

geamurile merg.e posibil sa fac eu toata treaba si sa le platesc... :evil: trebuie sa reusesc cumva sa deschid usa.ca e cam greu sa desfaca fatza la usha cu usha inchisa.kiar daca scot scaunul....tot e greu.alta solutie in afara de o ranga?mai exista? :cry:
 
Avatar utilizator
dany19940
Moderator
Mesaje: 9027
Membru din: 20 Iul 2008, 19:28
Localitate: Onesti
Contact:

Re: help me

20 Feb 2014, 21:44

Cred ca am vorbit destul de serios. Asta e singura sansa - sa scoti scaunul afara ca sa poti umbla la usa. Poate ajunge sa scoti doar fata de plastic. Apoi se lucreaza pe la mufa motorasului de la macara. Poate ai noroc si o deschizi asa. Daca tot nu vrea...atunci trebuie scoasa si fata de tabla si gaurita broasca ca sa-si dea drumul. Daca s-a deschis, apoi ai de umblat sa vezi de ce nu-ti merge centralizata. Iar la butucul cheii, ai rupta tija de legatura. Se poate inlocui cu una de la SH sau noua.
Toledo 1M/AUS/1,6/16V /115CP midnight blue metallic
Arosa 6H/AUB/1,4/16V/107CP rosu

"I didn't mod my car to be faster/better than other cars, I modded my car so its faster/better than it was before the mod"
"When events test men, angels then appear" - Cand timpurile ii pun la incercare pe oameni, atunci apar ingerii...

 
pisssybabbby
Subiect Autor
Mesaje: 6
Membru din: 20 Feb 2014, 20:26
Localitate: pitesti

Re: help me

20 Feb 2014, 21:47

iti multumesc!o sa ma duc maine din nou la service sa le spun sa faca asa! pentru eu chiar nu sunt in masura sa ma chinui sa scot scaunul si sa desfac eu usha!!! :shock: i am just a girl!!!
 
Avatar utilizator
dany19940
Moderator
Mesaje: 9027
Membru din: 20 Iul 2008, 19:28
Localitate: Onesti
Contact:

Re: help me

20 Feb 2014, 21:48

Than use the advantage !!! :wink:
Toledo 1M/AUS/1,6/16V /115CP midnight blue metallic
Arosa 6H/AUB/1,4/16V/107CP rosu

"I didn't mod my car to be faster/better than other cars, I modded my car so its faster/better than it was before the mod"
"When events test men, angels then appear" - Cand timpurile ii pun la incercare pe oameni, atunci apar ingerii...
 
pisssybabbby
Subiect Autor
Mesaje: 6
Membru din: 20 Feb 2014, 20:26
Localitate: pitesti

Re: help me

20 Feb 2014, 21:49

da!!!! :yah :yah iti multumesc pt sfaturi!!!
 
Avatar utilizator
tekolinooo
Mesaje: 947
Membru din: 15 Mai 2013, 18:42
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: help me

20 Feb 2014, 21:56

Pai , ca tot ai intrat pe forum , prezinta si masina :) Sa vedem un leon de fata cum se prezinta

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 9 vizitatori