Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
alexs
Subiect Autor
Mesaje: 88
Membru din: 15 Mai 2016, 17:07

Probleme teaca centura + vant cheder geam

07 Mar 2019, 13:06

Buna ziua. Tocmai m-am intors de la service unde am incercat sa rezolv anumite probleme pe garantie. O parte s-au rezolvat ( :yah ), o parte nu ( :( ).

Problema 1:
Teaca centurii pasagerului cand nu este cuplata are un zgomot metalic in ea. Se aude cand o misti sau cand treci peste denivelari mai maricele. A mai intampinat cineva problema?

Problema 2:
In acest colt al geamului se aude fajait de vant la viteze de peste 90 km/h. Este o problema destul de generala la leon-uri. Consilierul de la service mi-a aratat comunicat de la Seat cu aceasta problema si remedierea ei. S-a incercat, e la fel. Some ideas?
sc_fr
 
Avatar utilizator
gamer555
ClubSEAT Admin
Mesaje: 8624
Membru din: 09 Aug 2008, 17:12
Localitate: Bruxelles / Bucuresti
Contact:

Re: Probleme teaca centura + vant cheder geam

08 Mar 2019, 09:36

acel vajait eu stiam ca era de la oglinzile laterale, aparuse acum multi ani cu generatia 5F, de asta la geam nu m-am lovit.
 
Avatar utilizator
Roger
Moderator
Mesaje: 9838
Membru din: 24 Oct 2009, 15:34
Localitate: Bruxelles/Bucuresti

Re: Probleme teaca centura + vant cheder geam

08 Mar 2019, 11:38

Posibil sa fie problema in acel loc doar pt variantele SC.
 
ovi_ice
Mesaje: 234
Membru din: 27 Iul 2012, 08:19

Re: Probleme teaca centura + vant cheder geam

12 Mar 2019, 18:01

Problema 2 am avut-o si eu, pe partea soferului. Era ca un zgomot din acela de fasait de radio care nu prinde nimic fix langa urechea mea (la viteze mari). S-a rezolvat la prima revizie, dealerul mi-a aratat un buletin de service de la Seat pe treaba asta.
Tehnic vorbind, chederul din zona geamului trebuia tras putin in sus (~1cm), fiindca nu acoperea complet acea parte. Operatiunea s-a facut la Metrotehnica si a rezolvat definitiv neplacerea.

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator