Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
Avatar utilizator
Maf55
Subiect Autor
Mesaje: 140
Membru din: 28 Iul 2017, 11:39
Localitate: Iasi

Re: Matuire faruri full led leon 5f FR

24 Noi 2017, 14:56

gamer555 scrie:
Arata destul de afectate, ar trebui sa ti le schimbe.

Eu acum am 33.000km si mai am garantie pana in august 2018...Daca acum arata asa dar ma gandesc peste 1 an cum o sa arate ,nu o sa mai vad cu ele nici la 1 metru in fata si asa a scazut vizibilitatea pe timp de noapte cu 25%... Am fost si la reprezentanta concurenta VW si au zis ca sunt obligati sa le schimbe pe garantie altfel au spus sa le fac reclamatie si chiar sa le scriu mail si celor de la SEAT Spania in caz de refuz,acum astept raspunsul celor de la Porsche Bucuresti
 
Avatar utilizator
Roger
Moderator
Mesaje: 9838
Membru din: 24 Oct 2009, 15:34
Localitate: Bruxelles/Bucuresti

Re: Matuire faruri full led leon 5f FR

24 Noi 2017, 15:02

Totusi, daca sunt ''matuite'' la interior, cum s-a intamplata asta? Care este explicatia? Ceva microfisuri in plastic, amplificate de socuri in timp??????
 
Avatar utilizator
Maf55
Subiect Autor
Mesaje: 140
Membru din: 28 Iul 2017, 11:39
Localitate: Iasi

Re: Matuire faruri full led leon 5f FR

24 Noi 2017, 15:43

Sunt fisuri in plastic in interior,habar nu am cum s-au facut asa doar ca la mine tot s-au amplificat...Iar cand am mers la Seat am chemat directorul de service sa vada farurile si a ramas si el surprins cat de rau arata,si a facut sesizare la cei de la Porsche acum sa vedem ce raspuns o sa dea Porsche-ul...Oricum daca primesc refuz de schimb pe garantie de la ei cu hartia o sa merg direct la ANPC.
O sa va tin la curent oricum !
 
Avatar utilizator
Maf55
Subiect Autor
Mesaje: 140
Membru din: 28 Iul 2017, 11:39
Localitate: Iasi

Re: Matuire faruri full led leon 5f FR

24 Noi 2017, 15:57

Nu pot surprinde cu adevarat cum arata noaptea dar se vede naspa rau din afara farul arata de ca si cum ar fi fost o tornada de nisip in el...si una peste alta mi-a scazut vizibilitatea noaptea din cauza lor...Sa nu mai zic ca masina a fost folosita foarte rar doar la drumuri lungi in oras avand alta masina...In cateva luni inseamna ca nu o sa mai vad deloc cu ele noaptea,si in plus exista si ceva condens in neon care nu da bine deloc care pun semne de intrebare privind calitatea acestor faruri...Eu unul am vazut Audi 2014 cu full led si 200.000 km si aratau impecabil farurile.
Imagine
 
buldozer2
Mesaje: 13
Membru din: 22 Iul 2018, 10:15

Re: Matuire faruri full led leon 5f FR

24 Iul 2018, 11:17

Ce ai facut cu farurile pana la urma? Ti le-au schimbat pe garantie?
 
Avatar utilizator
Maf55
Subiect Autor
Mesaje: 140
Membru din: 28 Iul 2017, 11:39
Localitate: Iasi

Re: Matuire faruri full led leon 5f FR

24 Iul 2018, 22:34

Nu se schimba nimic pe garantie ! "Garantia" este doar asa o politica mai mult ! Nu intra pe garantie farurile doar daca se ard ledurile si chiar si asa cu greu si doar acel afectat se schimba nu in pereche.

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 20 vizitatori