Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
Avatar utilizator
pollo1991
Subiect Autor
Mesaje: 159
Membru din: 17 Dec 2015, 08:45
Localitate: Bucuresti

Oprit motor in mers

21 Apr 2016, 13:45

Va salut !

Ieri am facut un drum pana la Sofia si inapoi .. cca ~700km. La intoarcere, la granita, am simtit un tremurat puternic care dupa plecare s a oprit. Pana la Bucuresti mi s a aprins din nou martorul de bord in forma de spirala corelat cu imposibilitatea de a accelera la peste 2500rpm ( problema mai veche la mine care a rezultat cu inlocuirea pe garantie a pompei de motorina de cei de la alto syncro ). In Bucuresti mi s a intamplat de 2 ori sa mi se opreasca motorul in timpul mersul , iar pe ecran sa imi afiseze mesajul Start engine manually. Masina este inca in garantie si am decis sa ma duc la baietii de la Porsche , poate ei gasesc altceva ... chiar m-am saturat de probleme astea dese in 4 luni de cand am masina. Tin sa mentionez ca masa este cumparata SH de mine in luna ianuarie. Masina este cumparata de propietar din Austria si are cartea de service completa la Porsche acolo cat si in tara ... Sper sa se rezolve problema asta ca masina chiar imi place si nu as vrea sa fiu nevoit sa o vand ...
Seat Leon 5F
B-647-CBF

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator