Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
Gabel
Subiect Autor
Mesaje: 99
Membru din: 24 Iul 2011, 07:34
Localitate: Roeselare/BE

Seat Leon Red FR

26 Oct 2018, 01:32

Salutare .
Dupa 7 ani de 1M am hotarat sa fac un upgrade , modelul ales Leon FR 2.0 TDI 150 hp :D
Am luat masina in 10.10 si pana acum am facut 3000 de km cu ea, sunt foarte multumit de cum se comporta.Ca si dotari, are cred cam tot ce se putea pune pe ea atunci.
An 2013
KM 159000 de mii
Faruri pe Led
Cutie DSG
Navi media system plus
Trapa
Lane assist
Astea cred ca ar fii mai importante, restul le stiti voi mai bine.

ImagineImagineImagineImagineImagine
 
Gabel
Subiect Autor
Mesaje: 99
Membru din: 24 Iul 2011, 07:34
Localitate: Roeselare/BE

Re: Seat Leon Red FR

26 Oct 2018, 01:37

Niste poze si de la botezul official :D
ImagineImagineImagineImagineImagine
 
Avatar utilizator
Roger
Moderator
Mesaje: 9838
Membru din: 24 Oct 2009, 15:34
Localitate: Bruxelles/Bucuresti

Re: Seat Leon Red FR

26 Oct 2018, 07:18

Sa il stapanesti sanatos si sa te bucuri de el!
Multumim pentru vizita "la capitala" :)
 
Avatar utilizator
gamer555
ClubSEAT Admin
Mesaje: 8626
Membru din: 09 Aug 2008, 17:12
Localitate: Bruxelles / Bucuresti
Contact:

Re: Seat Leon Red FR

26 Oct 2018, 08:08

km multi fara probleme, sa te bucuri de ea. la cati km faci tu e clar cea mai buna alegere, si masina e dotata excelent. mai trebuie sa vezi threadul meu vechi si sa te inspiri la eleron si difuzor spate, poate si niste praguri si apoi o sa arata bombonica :)
 
Gabel
Subiect Autor
Mesaje: 99
Membru din: 24 Iul 2011, 07:34
Localitate: Roeselare/BE

Re: Seat Leon Red FR

26 Oct 2018, 22:51

Roger scrie:
Sa il stapanesti sanatos si sa te bucuri de el!
Multumim pentru vizita "la capitala" :)


Multumesc Roger ! Nu aveti pentru ce.Astept sa ne mai vedem :D
 
Gabel
Subiect Autor
Mesaje: 99
Membru din: 24 Iul 2011, 07:34
Localitate: Roeselare/BE

Re: Seat Leon Red FR

27 Oct 2018, 00:12

gamer555 scrie:
km multi fara probleme, sa te bucuri de ea. la cati km faci tu e clar cea mai buna alegere, si masina e dotata excelent. mai trebuie sa vezi threadul meu vechi si sa te inspiri la eleron si difuzor spate, poate si niste praguri si apoi o sa arata bombonica :)

Multumesc Gamer ! Sper sa pot sa fac cat mai multi cu ea si fara probleme.M-am uitate la threadul tau si am vazut cum arat cu ele,imi place si mie , parca e alta masina. O sa ma uit pe net sa vedem unde o sa pot sa mai gasesc eleron si difuzor ! Dar o sa mai vorbim si o sa ne mai veddem la capitala ! :D
 
Gabel
Subiect Autor
Mesaje: 99
Membru din: 24 Iul 2011, 07:34
Localitate: Roeselare/BE

Re: Seat Leon Red FR

28 Oct 2018, 14:58

Uite Cristi ce am găsit aici la Seat in Belgia. Cam astea ar fii preturile. Tu le-ai pus aici în Belgia sau în țară?

Imagine

 
Avatar utilizator
gamer555
ClubSEAT Admin
Mesaje: 8626
Membru din: 09 Aug 2008, 17:12
Localitate: Bruxelles / Bucuresti
Contact:

Re: Seat Leon Red FR

28 Oct 2018, 15:45

Erau mai bune preturile atunci, gen 290 euro eleronul. Cauta pe oemvag.es piesele, sunt mult mai ok, cu tot cu transport din spania. Asta daca vrei si bara kit aero si evacuarea dubla pt ea. Eu am ales varianta mai ieftina, difuzor spate rieger pe la 180 euro in culoare carbon si montat de mine mocca. Asta fata de bara spate aero ce trebuie vopsita, evacuare care se aude la fel si care cu totul ma duceau 2000 euro...
 
Gabel
Subiect Autor
Mesaje: 99
Membru din: 24 Iul 2011, 07:34
Localitate: Roeselare/BE

Re: Seat Leon Red FR

31 Oct 2018, 21:20

Mersi Cristi. Nu o sa ii pun toată bara, doar asa cum ai avut tu, difuzor pe spate și un eleron. La ei aici în Belgia doar asa am găsit. Dar deocamdată nu ma gândesc sa ii schimb bara în spate. O sa ma uit de eleron și difuzor doar. Și mai vreau sa îmi iau un set de jante cu anvelope de iarna. Ceva sfaturi, care ar fii mai ok? Și ce jante sa caut, pe 16,17?
 
Gabel
Subiect Autor
Mesaje: 99
Membru din: 24 Iul 2011, 07:34
Localitate: Roeselare/BE

Re: Seat Leon Red FR

22 Apr 2019, 15:13

Salutare ! :hi
Astazi se implinesc 7 luni de cand facem echipa ca sa zic asa cu micuta bestie.Au fost 7 luni in care nu am avut nici un fel de problema cu el, doar in mic incident in vacanta de iarna in tara dupa care m-am ales cu proiectorul de pe stanga si bara fata un pic atinse, dar se rezolva, in rest schimb de filtre si ulei, si multi, multi km, 24000 mai excat :drive .Sunt foarte multumit de masina, nu am nimic de reprosat ,ce ,as fii vrut sa aiba in plus e sistemul multimedia cu full link si atunci ar fii fost perfect.
Ce urmeaza pe viitor sa ii mai fac sunt :
- Anvelope vara , deoarece acum ce le am pe masina sunt all season
- Difuzor spate
- Eleron
- Footrest si pedale Cupra
Cam astea ar fii micile modificari ce o sa le fac.O sa ma uit sa vad ce pot sa fac legat de sistemul multimedia, daca se poate face un upgrade si sa am full link sau daca nu pot sa-l inlocuiesc cu un model mai nou cu full link .

Imagine.Imagine.Imagine.Imagine.Imagine.

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 2 vizitatori