Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
 
Avatar utilizator
Sebastian_RC
Subiect Autor
Mesaje: 447
Membru din: 30 Dec 2014, 07:42
Localitate: B U C U R E S T I
Contact:

Re: LEON FR 2.0TDI SC M6 ( 230hp )

13 Dec 2019, 20:31

Poate ca da , dar ce sa fac ca am doi.
Cu bagajul nu e problema, porbagajul e generos, doar ca eu merg cu scaunul dat in spate la maxim, am putin peste 190cm si in spatele meu se chinuie cine sta.
O sa o vand pe asta sau pe a sotiei, care e un Toledo 1.2tsi din 2016 cu 44000km parcursi.
Daca se vinde a ei o sa primeasca Leonul si as fi bucuros, iar eu mai pun bani si iau altceva.
Cert este ca de ambele sunt foarte multumit, insa as prefera sa tin Leonul desi e mai putin practic.
Vedem ce o sa fie, daca numai merg cu ea si asta e, ne inghesuim putin, pentru ca in rest e exact ce am nevoie pe strada.
Dyno-Tuning
Reliable + Cheap = Not Fast
Cheap + Fast = Not Reliable
Fast + Reliable = Not Cheap
 
Avatar utilizator
Sebastian_RC
Subiect Autor
Mesaje: 447
Membru din: 30 Dec 2014, 07:42
Localitate: B U C U R E S T I
Contact:

Re: LEON FR 2.0TDI SC M6 ( 230hp )

12 Ian 2020, 18:55

Am coborat pretul foarte mult si este limita de jos.
14250Euro.
Imagine.Imagine.Imagine.Imagine.Imagine.Imagine.Imagine.Imagine.Imagine
Dyno-Tuning
Reliable + Cheap = Not Fast
Cheap + Fast = Not Reliable
Fast + Reliable = Not Cheap
 
Avatar utilizator
Sebastian_RC
Subiect Autor
Mesaje: 447
Membru din: 30 Dec 2014, 07:42
Localitate: B U C U R E S T I
Contact:

Re: LEON FR 2.0TDI SC M6 ( 230hp )

28 Ian 2020, 21:29

Am vandut tsi-ul dupa ce mi-am luat o masina de familie ceva mai mare, asa ca Leonul ramane acasa si probabil ca are sa fie masina sotiei sau a mea de oras.
Am fost deceptionat sa realizez ca masina are o imagine de piata execrabila ca se vinde greu si are o imagine in Romania sub Skoda.
Pana la urma ma bucur ca am pastrat masina asta , desi sincer imi pare rau si de tsi care a facut o treaba foarte buna.
Masina BMW care sper sa corespunda nevilor mele pe deplin.
Imagine.Imagine.Imagine
Dyno-Tuning
Reliable + Cheap = Not Fast
Cheap + Fast = Not Reliable
Fast + Reliable = Not Cheap
 
Avatar utilizator
BrasovBogdan
Mesaje: 569
Membru din: 18 Oct 2013, 01:17
Localitate: BV

Re: LEON FR 2.0TDI SC M6 ( 230hp )

28 Ian 2020, 23:04

La ce preț era posibil de vândut acum Leonul ?
LEON SC FR1.8 DSG

http://postimg.org/image/qap1j0t97/" onclick="window.open(this.href);return false;
 
Avatar utilizator
Sebastian_RC
Subiect Autor
Mesaje: 447
Membru din: 30 Dec 2014, 07:42
Localitate: B U C U R E S T I
Contact:

Re: LEON FR 2.0TDI SC M6 ( 230hp )

29 Ian 2020, 07:49

Nu stiu ce sa zic, pentru ca nu prea am avut dialog cu potentialii clienti pe aceasta tema. Pare moarta piata pentru acest model, desi e o masina impecabila.
Mie din calcule mi-ar fi convenit sa il dau la 16000euro dar nisi la 14000 nu a venit nimeni iar acum nu il mai dau fara 15500.
Mai mult ca sigur ramane la mine si o safie masina sotiei.
Dyno-Tuning
Reliable + Cheap = Not Fast
Cheap + Fast = Not Reliable
Fast + Reliable = Not Cheap
 
Avatar utilizator
Ripper
Mesaje: 112
Membru din: 28 Mar 2018, 12:48
Localitate: Brașov

Re: LEON FR 2.0TDI SC M6 ( 230hp )

29 Ian 2020, 08:33

Sa stapanesti sanatos noua achizitie si sa aveti parte doar de drumuri bune si calatorii frumoase.
Am observat si eu ca Leon-ul are o devalorizare accentuata, La tine consider ca a fost si mai complicat de vandut, dat fiind faptul ca ca este SC. Majoritatea cauta 4/5 usi.
Poate daca aveai navigatie si farurile LED, ai fi reusit sa o dai cu 14k-15k.
Oricum, usor usor, cred ca va fi si mai greu de vandut masinile diesel, chiar si la noi in TDI Land.
 
Avatar utilizator
Andrei FR
Mesaje: 405
Membru din: 29 Sep 2015, 01:53
Localitate: Cluj

Re: LEON FR 2.0TDI SC M6 ( 230hp )

29 Ian 2020, 10:19

Totusi leonul tau este unul foarte rar, este un model cu 2+1 usi, plus TDI adica motor atipic la asa o caroserie. Se stie ca romanul cauta in proportie de 90% masina buna la toate, adica un combi mare si mai nou benzinar sa fie daca se poate. Iarasi fug multi de masini tunate, doar turbine picate si bani aruncati pe geam vad... Eu as folosi masina in cazul tau mult si bine. Si da seatul ca si marca in Romania este sub Dacia ca si recunoastere, stiu asta pe pielea mea dupa ce mi-am luat actuala masina dupa Octavia 2 1.4TSI mult mai slab echipata, primeam aproape zilnic replica ca de ce nu mi-am luat skoda sau VW, de ce a trebuit sa iau seat, unii nici nu stiau ce marca e... SI stiu ca la vanzarea actualei o sa pierd enorm la bani... in fine nu ne prezinti un pic BMW-ul? Ce an, ce motorizare, eventual la cati bani a fost. Toate cele bune iti doresc :)
Seat Leon ST - FR 2.0TDI 150 - MY2016 - Adventure Brown
Ex: Skoda Octavia 2 FL - 1.4TSI Business - MY2011

 
Avatar utilizator
Vlad24
Mesaje: 364
Membru din: 08 Sep 2015, 10:47

Re: LEON FR 2.0TDI SC M6 ( 230hp )

29 Ian 2020, 11:49

Sa stapanesti sanatos noua masina. Cel mai probabil nu ai reusit sa vinzi Seat-ul pentru ca este in 3 usi. Putina lume cauta masini de genul asta. Spre exemplu, eu, 1P-ul din 2012 l-am vandut in 8 zile de cand am pus anuntul, tot diesel era, dar 1.6
 
Avatar utilizator
Sebastian_RC
Subiect Autor
Mesaje: 447
Membru din: 30 Dec 2014, 07:42
Localitate: B U C U R E S T I
Contact:

Re: LEON FR 2.0TDI SC M6 ( 230hp )

29 Ian 2020, 13:41

Multumesc! Posibil asta sa fie, dar vad ca se cauta masini ieftine, vechi si km falsi.
Dyno-Tuning
Reliable + Cheap = Not Fast
Cheap + Fast = Not Reliable
Fast + Reliable = Not Cheap
 
Avatar utilizator
Sebastian_RC
Subiect Autor
Mesaje: 447
Membru din: 30 Dec 2014, 07:42
Localitate: B U C U R E S T I
Contact:

Re: LEON FR 2.0TDI SC M6 ( 230hp )

24 Mai 2020, 09:07

Masina o am in continuare si sta in garaj.
Nu am mai pus anunt de vanzare cu ea dar nici nu am vrut sa o scot sa o frec in oras, mai am si alte masini.
Am sa o tin si o sa merg cu ea cand am nevoie. Pe bani putini nu o dau si prefer sa o scot din garaj sa merg cu ea din an in pasti, oricum e o maisna care imi place si care m-a servit exemplar. Nu am nimic sa-i reprosez dimpotriva m-a surprins in mod placut.
Dyno-Tuning
Reliable + Cheap = Not Fast
Cheap + Fast = Not Reliable
Fast + Reliable = Not Cheap
 
Avatar utilizator
Sebastian_RC
Subiect Autor
Mesaje: 447
Membru din: 30 Dec 2014, 07:42
Localitate: B U C U R E S T I
Contact:

Re: LEON FR 2.0TDI SC M6 ( 230hp )

04 Aug 2021, 22:13

Din pacate sta cuminte in garaj si am zis sa o scot la maritat.
https://www.olx.ro/d/oferta/seat-leon-f ... f1lpy.html
Dyno-Tuning
Reliable + Cheap = Not Fast
Cheap + Fast = Not Reliable
Fast + Reliable = Not Cheap
 
Avatar utilizator
OrosanuAlex
Mesaje: 64
Membru din: 20 Iun 2021, 14:38
Localitate: București
Contact:

Re: LEON FR 2.0TDI SC M6 ( 230hp )

04 Aug 2021, 22:27

Spor la vanzare. Iti recomand o descriere mai precisa si fara greseli de scriere, eu cand ma uitam dupa masini, evitam anunturile cu 2 randuri de text. Stiu ca este o masina noua, dar poti sa scrii mai multe despre ea, de la dotari pana la intervalele de revizie si unde s-au facut acestea. Totodata iti recomand sa ti dai un pic mai mult silinta si la capitolul poze. Iti spun asta din prisma persoanei care pana acum o luna isi cauta masina si verifica mobile/olx/autovit zilnic. Cand am vandut "vechea" masina ( un megane din 2018), l-am dat in ziua in care am pus anuntul, iar vreo 3 din cele 10 persoane care m-au sunat, mi-au spus ca textul explicat si pozele i-au facut sa sune.
Mno, inca o data, spor s-o vinzi!
 
Avatar utilizator
Sebastian_RC
Subiect Autor
Mesaje: 447
Membru din: 30 Dec 2014, 07:42
Localitate: B U C U R E S T I
Contact:

Re: LEON FR 2.0TDI SC M6 ( 230hp )

05 Aug 2021, 07:30

OrosanuAlex scrie:
Spor la vanzare. Iti recomand o descriere mai precisa si fara greseli de scriere, eu cand ma uitam dupa masini, evitam anunturile cu 2 randuri de text. Stiu ca este o masina noua, dar poti sa scrii mai multe despre ea, de la dotari pana la intervalele de revizie si unde s-au facut acestea. Totodata iti recomand sa ti dai un pic mai mult silinta si la capitolul poze. Iti spun asta din prisma persoanei care pana acum o luna isi cauta masina si verifica mobile/olx/autovit zilnic. Cand am vandut "vechea" masina ( un megane din 2018), l-am dat in ziua in care am pus anuntul, iar vreo 3 din cele 10 persoane care m-au sunat, mi-au spus ca textul explicat si pozele i-au facut sa sune.
Mno, inca o data, spor s-o vinzi!


Multumesc, am sa tin cont de ceea ce mi-ai scris.
Ieri am reusit sa vand, foarte repede, o alta masina, un alt gen, mai veche cu km putini. S-a dat imediat si daca o tinem azi aveam un client cu o suma mai mare, dar daca am promis cuiva ca o blochez... asa am facut.
Dyno-Tuning
Reliable + Cheap = Not Fast
Cheap + Fast = Not Reliable
Fast + Reliable = Not Cheap
 
Avatar utilizator
OrosanuAlex
Mesaje: 64
Membru din: 20 Iun 2021, 14:38
Localitate: București
Contact:

Re: LEON FR 2.0TDI SC M6 ( 230hp )

05 Aug 2021, 20:27

Daca nu o dai pana la final de august cand vin si eu din concediu, desi iti doresc sa "scapi" de ea, te pot ajuta cu cateva poze pentru vanzare, vad ca sunt numere de IF, gasim noi un punct comun :). Spor!
 
Avatar utilizator
Sebastian_RC
Subiect Autor
Mesaje: 447
Membru din: 30 Dec 2014, 07:42
Localitate: B U C U R E S T I
Contact:

Re: LEON FR 2.0TDI SC M6 ( 230hp )

06 Aug 2021, 15:54

Multumesc!
Dyno-Tuning
Reliable + Cheap = Not Fast
Cheap + Fast = Not Reliable
Fast + Reliable = Not Cheap
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 3 vizitatori