Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
Alexandra S
Subiect Autor
Mesaje: 1
Membru din: 07 Mai 2019, 16:55

Roata de rezerva Seat Leon 5F 2014 1.6 TDI Ecomotive

07 Mai 2019, 18:05

Buna,

Am nevoie de ajutor pentru a cumpara o roata de rezerva care sa se potriveasca modelului din subiect. SEAT LEON 5F 1.6 TDI 110 CP ECOMOTIVE.

Masina este echipata acum cu anvelope de iarna 195/65/R15, insa nu are roata de rezerva - am cumparat.o second hand.

Nu stiu unde as putea gasi toate caracteristicile pentru a alege o roata de rezerva potrivita pentru masina.

Am incercat deja o roata de rezerva de la Skoda Octavia 2008 1.9 TDI prevazuta cu anvelope de aceleasi dimensiuni, insa nu s.a potrivit roata.

Am cautat si pe forum discuții despre acest subiect si nu am gasit, imi pare rau daca s-a mai abordat problema asta.

Pe olx am gasit mai multe modele de roata de rezerva, insa pana nu as incerca-o la masina mea, nu as sti daca se potriveste cu adevarat. :)

Ma intereseaza o roata de rezerva normala, nu una slim, desi stiu ca o sa am mici probleme cu covorasul din portbagaj si probabil cu zgomotul deoarece portbagajul este prevazut pentru roata slim.

Daca aveti ceva cunostinte despre asta, m-as bucura sa primesc cateva recomandari.

Seara frumoasa!

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 11 vizitatori