Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
Avatar utilizator
ggo89
Mesaje: 143
Membru din: 28 Apr 2016, 10:12

Re: Cum trebuie sa te comporti in garantie?

03 Noi 2017, 14:58

BeardmanDaniel scrie:
Am dat comanda de ATE 13.0460-2764.2. Daca mai are nevoie cineva de codul produsului.
Va multumesc de ajutor.


Esti multumit de performanta franelor cu placutele noi? Ce costuri au fost implicate? (manopera?) Ce alte piese au fost necesare? Ai schimbat si furtunasele si lichidul de frana?
Seat Leon Cupra 290 5d Manual - MY17
 
Avatar utilizator
BeardmanDaniel
Subiect Autor
Mesaje: 72
Membru din: 18 Oct 2017, 13:57
Localitate: Viena/Bucuresti

Re: Cum trebuie sa te comporti in garantie?

31 Ian 2018, 13:14

Imi pare rau ca iti raspund atat de tarziu. Am schimbat doar placutele la service Metrotehnica. Manopera a costat 211.56 lei si placutele 310. Eu sunt foarte foarte multumit de placute. Fara sa exagerez, nu prea pot sa "ciupesc" frana. Uite un exemplu foarte elocvent. Locul unde imi las masina este pe un trotuar. parchez masina in spic cu rotile din fata pe trotuar. La marginea trotuarului e un gard. Dupa ce urc cu ambele roti din fata pe trotuar si vreau sa ma apropii usor de el, merg sacadat. Pentru ca iau putin piciorul de pe frana, masina pleaca si daca apas din nou, foarte usor pe frana, masina nu incetineste ci se opreste de tot. Chiar brusc. Ma rog, poate sunt eu subiectiv :) Pe circuit inca nu am apucat sa le duc. O sa revin cu update dupa ce merg :D
Ultima oară modificat 31 Ian 2018, 15:18 de către Roger, modificat 1 dată în total.
Motiv: Citat post anterior inutil
Imagine
 
Avatar utilizator
BrasovBogdan
Mesaje: 569
Membru din: 18 Oct 2013, 01:17
Localitate: BV

Re: Cum trebuie sa te comporti in garantie?

25 Mar 2018, 11:44

si eu am schimbat discuri si placute fata spate. ATE complet . Brembo placute spate. nu aveau ATE sa se potriveasca. le-am cumparat din Piese Auto UNIX . si montat la reprezentanta. super frane . plus schimb lichid de frane. Pret nu mai stiu exact dar cred ca vreo 500 parca manopera :-(
LEON SC FR1.8 DSG

http://postimg.org/image/qap1j0t97/" onclick="window.open(this.href);return false;

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 14 vizitatori