Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
AlexDorin
Subiect Autor
Mesaje: 19
Membru din: 13 Iul 2017, 01:20

Grila fata leon 5f si sfaturi

13 Aug 2017, 18:58

Salut !

Acum doua zile am avut parcata masina langa un club ( noaptea ) si mi s-a intamplat ceea ce am trait si acum 1 luna sau doua .

Au incercat sa-mi fure numarul de pe masina din fata ( am numere rosii ) . Acum ceva timp mi s-a furat numarul de pe cealalta masina cu tot cu suport era pur si simplu smuls .
Pe langa numar au incercat sa-mi fure si senzorul din fata masinii ( distronicul ) , au tras de el si s-a desprins . Am reusit sa-l prind la loc are prinderea ca pe niste ventuze sau ceva de genul asta ( nu stiu cum sa va explic mai bine de atat)
Iar grila din bara este rupta ca si cum ar fi dat cu piciorul sau au tras de ea .

Am nevoie de o grila noua exact ca a mea cu locul din mijloc gol pentru senzor .

Toate astea le-am remarcat astazi cand am plecat la cumparaturi si mi s-a aprins in computerul de bord, martorul pentru franare de urgenta , dupa care mi-a dat eroare in sistem ca nu mai sunt active frontul si line assistul . Nu mai mergea nici pilotul automat .

Vi s-a intamplat asa ceva pana acum , sau doar eu am prieteni ?

In orice caz , daca stie cineva sa-mi dea si mie codul de la grila as fi vesnic recunoscator .

Imi pare rau ca nu am facut poze cu numarul desprins si eroarea din bord ca sa nu se faca vreo confuzie .

Exista vreo prindere mai serioasa pentru senzorul ala ? Imi este teama ca o sa raman fara el pana la urma ..
Imagine.Imagine.Imagine
 
Avatar utilizator
Cosmin
Admin
Mesaje: 7202
Membru din: 14 Feb 2008, 17:11
Localitate: Sibiu
Contact:

Re: Grila fata leon 5f si sfaturi

14 Aug 2017, 11:34

Teoretic grila cu suport radar e 5F0853667E, cu cod de culoare 9B9.
Insa sunt destul e multe coduri PR, diferite in functie de anul de fabricatie.
Cel mai bine mergi la dealer sa o comande ei pe baza VIN.
Imagine

MKM Autotechnik - Service auto multibrand Click pt. Detalii si imagini

DIY Info Leon 1P / Altea 5P Click pt. Detalii si imagini
 
Avatar utilizator
cganghel
Mesaje: 38
Membru din: 13 Ian 2016, 12:12
Localitate: Constanta

Re: Grila fata leon 5f si sfaturi

13 Sep 2017, 20:17

Cum ai rezolvat eroarea pt distronic?

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 13 vizitatori