Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

Ce culoare ati alege?

Midnight Black
5 (18%)
Pirineos Grey
13 (46%)
Estrella Silver
5 (18%)
Nevada White
5 (18%)
 
Voturi totale: 28
 
Avatar utilizator
ggo89
Subiect Autor
Mesaje: 143
Membru din: 28 Apr 2016, 10:12

Re: Alegere culoare Cupra 290

01 Iun 2016, 21:52

2.
"spikeweb

For me the feeling is almost same. The big difference is that bucket seats on the back is all plastic without any storage...and plastic will get scratches soon. "

3.
"LiamCupra290

I must say I really like the standard seats, I didn't see the buckets as worth the cost. I've got them heated and think they're great."

Acestea au fost primele exemple date la o prima cautare in threadurile ce pareau relevante.
Alte rezultate gasiti daca cautati pe forum keyword 'bucket'.
Seat Leon Cupra 290 5d Manual - MY17
 
Avatar utilizator
Cosmin
Admin
Mesaje: 7202
Membru din: 14 Feb 2008, 17:11
Localitate: Sibiu
Contact:

Re: Alegere culoare Cupra 290

01 Iun 2016, 23:21

As vrea sa adaug si eu cateva chestii, unele in legatura cu subiectul, altele in afara.

Pentru inceput, seatcupra nu e un forum doar cu si despre modelele cupra, cum in mod gresit te poate induce in eroare numele. Se discuta si despre altele pe acolo. Dar ma rog, nu asta e important.

Ce mi se pare relevant in toata chestia asta cu scaunele este ca ai luat drept obiective niste opinii extrem de subiective. Singura parere care conteaza e a ta. Si din pacate nu stiu daca ai avut ocazia sa iti formezi o parere (nu am fost pe faza daca ai fost la drive test ori ba si daca modelul testat avea scaunele in cauza).

Personal (repet, PERSONAL) nici nu as lua in calcul modelul Cupra fara unul dintre elementele care il face intr-adevar exclusivist: scaunele scoica disponibile DOAR pe modelul respectiv. Da, se zgarie. Da, nu au sertare. Dar macar nu sunt ca restu'... E ca si cum te-ai duce la un party si ai bea doar apa si la ora 23 te cari. Pierzi ce e mai important.

Black pack-uri. orange pack-uri, performance pack-uri poti carpi si ulterior. Parerea mea.
Imagine

MKM Autotechnik - Service auto multibrand Click pt. Detalii si imagini

DIY Info Leon 1P / Altea 5P Click pt. Detalii si imagini
 
Avatar utilizator
ghost
Mesaje: 277
Membru din: 16 Sep 2009, 14:49

Re: Alegere culoare Cupra 290

16 Iun 2016, 16:08

ggo89 scrie:
Vreau sa va multumesc tuturor pentru opiniile voastre si pentru ca ati votat. M-am hotarat asupra culorii si astfel, azi am dat avansul pentru:

Seat Leon Cupra 290 5dr

Dotari optionale:
Cartografie Europa
Full Link/MirrorLink
Pachet asistenta sofer
Pachet CUPRA Black Line
Pachet Iarna
SEAT Sound System
Senzori parcare fata si spate cu afisare
Sistem Navigatie Plus
Sunroof panoramic

culoare: Gri (Pirineos Grey)

tapiterie: Alcantara/Piele eco, Negru

Pret lista - 34.157E

The wait begins (maine sau luni primesc informatiile legate de intrarea in productie)
Cupra 290
 
Avatar utilizator
ghost
Mesaje: 277
Membru din: 16 Sep 2009, 14:49

Re: Alegere culoare Cupra 290

16 Iun 2016, 16:09

Ai primit tremenul de fabricatie? Eu am comandat-o la sfarsitul lui aprilie si inca nu am termen . Suntem in 16 iunie......!
Cupra 290
 
Avatar utilizator
saibot
Mesaje: 444
Membru din: 09 Mar 2014, 11:50
Localitate: Ploiesti

Re: Alegere culoare Cupra 290

16 Iun 2016, 17:47

Cosmin scrie:
Da, se zgarie. Da, nu au sertare. Dar macar nu sunt ca restu'... .


Nu se zgarie, din contra, se spala/sterg f usor, eu o fac foarte des, de...copilul are o deosebita placere sa si puna picioarele pe spatar :).
Si are si sertare ;)
The ONLY Leon Cupra 280 in the WORLD with Orange Pack and Sarcastic Owner
 
Avatar utilizator
ggo89
Subiect Autor
Mesaje: 143
Membru din: 28 Apr 2016, 10:12

Re: Alegere culoare Cupra 290

21 Iun 2016, 07:58

ghost scrie:
Ai primit tremenul de fabricatie? Eu am comandat-o la sfarsitul lui aprilie si inca nu am termen . Suntem in 16 iunie......!

Am primit confirmarea - saptamana 28, 11-14 iulie pentru fabricare. Cel mai optimist termen predare este ultima saptamana din iulie sau prima din august.
Asta ar insemna 8 saptamani de la comanda la fabricatie, 10 pana la livrare.
Motive pentru intarziere ar fi optiunile scaune scoica si performance pack-ul. Eu nu am nici una/nici alta in configuratia mea.

saibot scrie:
Cosmin scrie:
Da, se zgarie. Da, nu au sertare. Dar macar nu sunt ca restu'... .


Nu se zgarie, din contra, se spala/sterg f usor, eu o fac foarte des, de...copilul are o deosebita placere sa si puna picioarele pe spatar :).
Si are si sertare ;)


Mor de ciuda ca nu am unde sa merg sa testez scaunele scoica. Doar din imagini si pareri nu pot afla daca mi-ar placea sau nu :(
Nici test drive nu am facut si nici nu am posibilitatea. Simt ca o iau legat la ochi.
Seat Leon Cupra 290 5d Manual - MY17

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 3 vizitatori