Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
iionut
Mesaje: 7
Membru din: 23 Noi 2016, 19:42
Localitate: Bucuresti

Re: senzori parcare aftermarket

24 Noi 2016, 06:40

Deci sunt firme prin Romania care sa efectueze astfel de manopere?
 
Avatar utilizator
Cosmin
Admin
Mesaje: 7200
Membru din: 14 Feb 2008, 17:11
Localitate: Sibiu
Contact:

Re: senzori parcare aftermarket

24 Noi 2016, 18:25

OPS = optical park sistem.

Nu stiu daca sunt. Teoretic ar trebui sa fie :)

Singurul impediment e ca retrofitul de senzori de parcare e foarte scump. E mai ieftin sa pui camera de mers înapoi. Cu fața te descurci...
Imagine

MKM Autotechnik - Service auto multibrand Click pt. Detalii si imagini

DIY Info Leon 1P / Altea 5P Click pt. Detalii si imagini
 
Daddy
Mesaje: 439
Membru din: 07 Ian 2016, 14:01
Localitate: Bucuresti

Re: senzori parcare aftermarket

25 Noi 2016, 11:44

Pentru colegul iionut: nu vad in profil unde locuiesti, dar ca sa primesti raspuns la intrebarea ta solutia simpla este sa dai niste emailuri la reprezentante. Pe forumul multimarca se vorbeste ca Avia sau Brady s-ar baga la asa ceva ca sa nu pierzi garantia, doar ca manopera e destul de mare.
Eu personal am primit oferta de retrofit (nu pt. OPS ci pentru TPMS) de la Midocar Otopeni. Deci se poate retrofit la reprezentanta, in garantie.
Daca ti se rupe de garantie, sunt destui priceputi care se baga la retrofitul asta, daca e cu piese originale iese ca la fabrica. Ca idee, majoritatea cumpara piesele de aici:
http://www.carsystems.pl/leon-5f,c207.html
Sa ai spor!
Ex Seat Leon X-Perience 184 DSG
 
iionut
Mesaje: 7
Membru din: 23 Noi 2016, 19:42
Localitate: Bucuresti

Re: senzori parcare aftermarket

28 Noi 2016, 11:24

Sunt din Bucuresti. Mersi. Eu am vorbit la PSV si mi-au spus ca imi monteaza niste senzori amarati, pe care ii pot pune si eu in spatele blocului, deci nu ma incanta ideea lor. O sa incerc la Avia sau Brady. MS
 
Avatar utilizator
mumus
Mesaje: 2640
Membru din: 03 Iul 2014, 16:04
Localitate: Brasov / Sacele

Re: senzori parcare aftermarket

28 Noi 2016, 11:28

Senzorii aia amarati ii am eu pe 2 masini actual, si pe 5 masini in familie, montati de mine, acu cativa ani buni, nici o problema. Si functoneaza corect. Nu vad de ce ai pune senzori scumpi, mai curand o camera...
Seat toledo nh 1.2 Tsi

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator