Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

  • 1
  • 33
  • 34
  • 35
  • 36
  • 37
 
Avatar utilizator
dany19940
Moderator
Mesaje: 9028
Membru din: 20 Iul 2008, 19:28
Localitate: Onesti
Contact:

Re: Sugestii,observatii,critici

07 Dec 2014, 14:08

Revin cu o sugestie/intrebare: nu se poate activa un blinker in meniul de logare ca sa nu mai dau click mereu cu mouse-ul si apoi sa incep sa scriu userul? E enervant sa dau mereu click acolo, când e clar ca daca dau pe autentificare vreau sa ma loghez, nu sa fac altceva. Pe multe alte forumuri când dai pe autentificare deja e mutat blinkerul (sau cum naiba sa-i spun) si poti tasta direct userul. Sper ca am reusit sa ma exprim corect si s-a inteles propunerea mea.
Toledo 1M/AUS/1,6/16V /115CP midnight blue metallic
Arosa 6H/AUB/1,4/16V/107CP rosu

"I didn't mod my car to be faster/better than other cars, I modded my car so its faster/better than it was before the mod"
"When events test men, angels then appear" - Cand timpurile ii pun la incercare pe oameni, atunci apar ingerii...
 
Avatar utilizator
gamer555
ClubSEAT Admin
Mesaje: 8628
Membru din: 09 Aug 2008, 17:12
Localitate: Bruxelles / Bucuresti
Contact:

Re: Sugestii,observatii,critici

07 Dec 2014, 15:18

Personal folosesc chrome si am bifat sa imi salveze datele de logare, nu imi bat capul cu astea :)
Si pe telefon folosesc tot chrome, problem solved.

Vorbind la subiect, functionalitatea nu e implementata de noi ci pur si simplu asa functioneaza phpbb. Se pot face modificari dar ca si exceptii. Daca devine o problema vedem ce se poate face.
 
Avatar utilizator
dany19940
Moderator
Mesaje: 9028
Membru din: 20 Iul 2008, 19:28
Localitate: Onesti
Contact:

Re: Sugestii,observatii,critici

08 Dec 2014, 10:10

Eu daca folosesc o gramada de calculatoare la munca nu pot face asta cu salvarea datelor, pot doar pe cel personal. Dar si acolo am o strangere de inima in salvarea datelor, am patit sa uit parole si conturi din cauza autologarii activate, si când am vrut sa intru din alte parti...cucu :lol: Plus ca se pot pierde datele daca patesti ceva la sistem si trebuie reinstalat si tu ai uitat datele de logare din cauza ca ai folosit mereu autologarea :tongue Si sa-mi salvez parolele in cloud...s-au furat destule si de-acolo de catre cei "bine" intentionati. Eh, fac si eu scenarii pentru filmele cu James Bond :yh Ma rog, era bun sa fie activat acel blinker din punctul meu de vedere. Nu se poate...rau ca nu se poate :cheers
Toledo 1M/AUS/1,6/16V /115CP midnight blue metallic
Arosa 6H/AUB/1,4/16V/107CP rosu

"I didn't mod my car to be faster/better than other cars, I modded my car so its faster/better than it was before the mod"
"When events test men, angels then appear" - Cand timpurile ii pun la incercare pe oameni, atunci apar ingerii...
 
luci leon
Mesaje: 168
Membru din: 12 Oct 2011, 10:40
Localitate: bacau
Contact:

Re: Sugestii,observatii,critici

29 Dec 2014, 14:42

Unde a disparut topicurile cu dezmembrari ale colegilor? S-au au fost sterse? :hi
 
Avatar utilizator
BALTAZAR2003
Moderator
Mesaje: 7619
Membru din: 22 Iul 2008, 22:26
Localitate: Bucuresti Dr. Taberei
Contact:

Re: Sugestii,observatii,critici

29 Dec 2014, 18:31

Cine nu a binevoit sa treaca preturi la fiecare reper si poze reale conform cererii facute acum ceva timp de catre Andrei a ramas fara.
:hi
Cordoba Fever + Fresc, 1.4l/86Cp (nu se stie pe unde-i are!), 2008, Rosu Emocion
 
Avatar utilizator
Cosmin
Admin
Mesaje: 7202
Membru din: 14 Feb 2008, 17:11
Localitate: Sibiu
Contact:

Re: Sugestii,observatii,critici

03 Apr 2015, 21:34

Dragi fete si flacai, nu am stiut unde sa incadrez chestia pe care o am de zis, asa ca m-am gandit sa scriu aici.

In ultima vreme primesc unele mesaje de la unii colegii de forum contrariati ca li s-a sters vreun anunt, vreun topic sau mai stiu eu ce mizerii nesemnificative. In mod normal nu ma deranjez sa dau explicatii, ca n-am timp si nici chef, da' parca toti s-au vorbit intre ei sa-mi scrie pe acelasi subiect.

Dragii mei, nu stiu cum sa va explic mai clar, insa noi astia de avem mai multe butoane ca voi le apasam in timpul nostru liber. Timp in care puteam sa stam cu famila, sa mergem in parc, sa ne uitam la teve sau sa ne masturbam, fiecare dupa preferinte. Dar nu, noi suntem in fata unui monitor mutand mesajele alora care nici macar nu sunt in stare sa nimereasca o sectiune denumita sugestiv, mesajele alora care li se pare ca cel mai potrivit titlu pt. problema lor e "Salut, am o problema mare" si in general facem tot ce trebuie facut ca forumul sa fie bine si clar structurat ca sa poti gasi usor si intuitiv o informatie.

Insa nu lupta asta zilnica cu retarzii ne deranjeaza cel mai mult, ci faptul ca exista falsa impresie ca noi, astia din echipa tehnica, suntem la dispozitia tuturor, pregatiti oricand sa facem un pas in fata si sa dam raportul oricui il cere. Dragilor, desi ne consideram toti colegi si avem acelasi drepturi si obligatii, unii au mai multe drepturi. Desi pare ca pe forum e democratie, va spun clar si raspicat ca nu e. E dictatura, vericule. Regim totalitar. Noi astia din echipa tehnica batem cu pumnu'-n masa si calcam pe capete.

Singurele pretentii de la voi sunt unele pe care orice copil de scoala primara le poate indeplini: sa stiti sa scrieti corect in limba romana si sa stiti sa cititi in aceeasi limba . In momentul in care noi iti spunem ca pentru a vinde o chestie trebuie sa indeplinesti anumite conditii scrise negru pe alb inseamna ca sunt ceva motive pt. care am impus conditiile alea. Sau pur si simplu asa ne-am trezit intr-o dimineata si am zis sa ne batem joc de voi. Nici nu conteaza. Indiferent de motive, contestarea lor nu duce nicaieri. Cu atat mai mult solicitarea de explicatii suplimentare si a notificarilor de stergere. Nu mai insistati. Cititi cu atentie inainte sa postati, nu ne dati de lucru inutil. Nu uitati ca toata colectia asta de informatii a fost si este posibila prin munca unor oameni pasionati si prin aportul unor colegi care au impartasit cu voi problemele si solutiile lor in mod benevol.

Va rog frumos, cascati ochii AICI. toate nemultumirile si neclaritatile voastre pot fi preintampinate daca cititi cu atentie cateva randuri.

Va multumesc pt. intelgere! :hi
Imagine

MKM Autotechnik - Service auto multibrand Click pt. Detalii si imagini

DIY Info Leon 1P / Altea 5P Click pt. Detalii si imagini
 
Avatar utilizator
Cosmin
Admin
Mesaje: 7202
Membru din: 14 Feb 2008, 17:11
Localitate: Sibiu
Contact:

Re: Sugestii,observatii,critici

12 Noi 2015, 20:22

Dragilor, nu stiu daca ati observat, dar am mai sucit putin treburile pe aci. Am creat sectiune speciala Alhambra si am regrupat cateva threaduri in categoriile corecte.

De asemenea am creat o sectiune speciala DIY (Do It Yourself), unde in timp o sa grupam toate informatiile despre diverse retrofituri, despre diverse proceduri de montare / demontare etc pentru toate modele SEAT.
Informatiile exista pe forum, insa erau dispersate si consideram ca e momentul sa facem o sectiune cu adevarat tehnica. Daca cineva dintre voi doreste sa contribuie la sectiunea respectiva, e liber sa o faca. Singura conditie e ca topicul respectiv sa trateze detaliat si obligatoriu cu poze o anumita problema / reparatie etc., iar titlul sa fie de forma "Denumire model (nume si cod) - Denumirea subiectului dezbatut" . De exemplu, "Ibiza 6J - Sucirea prezonului la roata cu ochii inchisi" :D .

Si bineinteles, sa fie scris corect, coerent si fara greseli gramaticale. :hi Pentru ca iubim limba romana. :glasses
Imagine

MKM Autotechnik - Service auto multibrand Click pt. Detalii si imagini

DIY Info Leon 1P / Altea 5P Click pt. Detalii si imagini

 
Avatar utilizator
Cosmin
Admin
Mesaje: 7202
Membru din: 14 Feb 2008, 17:11
Localitate: Sibiu
Contact:

Re: Sugestii,observatii,critici

17 Noi 2015, 10:44

De luat in considerare:

Sunteti singurii responsabili cu privire la continutul incarcat pe forum, atat continut text, cat si vizual (imagini sau videoclipuri). De asemenea, avand in vedere ca majoritatea sectiunilor pot fi accesate fara a fi logat pe site, tot ce incarcati pe forum e considerat continut PUBLIC, putand fi preluat de oricine fara acordul vostru si fara precizarea sursei.
Daca vreti sa ascundeti anumite elemente ale fotografiilor (cum ar fi numere de inmatriculare), faceti lucrul acesta INAINTE de a incarca imaginile pe forum. Echipa tehnica NU va rezolva solicitari cu privire la confidentialitatea imaginilor (a numerelor de inmatriculare sau a persoanelor).

Mai multe detalii AICI

:hi
Imagine

MKM Autotechnik - Service auto multibrand Click pt. Detalii si imagini

DIY Info Leon 1P / Altea 5P Click pt. Detalii si imagini
 
Avatar utilizator
ClotzA
Mesaje: 557
Membru din: 28 Ian 2013, 13:41
Localitate: BXL
Contact:

Re: Sugestii,observatii,critici

17 Noi 2015, 15:15

Recomandari pentru versiunea noua de forum (la form-ul de inregistrare):
- Completarea locatiei la profil e obligatorie
- Completarea masinii (optional) si sa apara sub locatie
- Atasat 'Recomandari generale referitoare la activitatea pe forum' la mesajul pe care da 'Accept and continue'
 
Avatar utilizator
b37buf
Mesaje: 798
Membru din: 27 Sep 2009, 23:16

Re: Sugestii,observatii,critici

17 Mar 2016, 22:02

Salutare. Mai exista posibilitatea schimbarii de username?
Seat Leon 2.0 TSI 2010 JE DESIGN B888BYE https://www.facebook.com/uniqueseatleon/
Ex cars: Seat Leon 1M 1.8T Nurburgring 2005, Seat Leon 1P1 1.9 TDI Copa Edition 2010 Aero, Seat Leon 1M 1.9 TDI Cupra KIT 2002 B222BYE, Seat Leon 1P 1.9 TDI Cupra KIT 2006 B666BYE, Seat Leon 1P 2.0 TDI FR 2007 B999BYE, Seat Leon 1M 1.8 T Cupra R 2004......etc
  • 1
  • 33
  • 34
  • 35
  • 36
  • 37

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 9 vizitatori