Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
The teacher
Profesoru
Subiect Autor
Mesaje: 2828
Membru din: 26 Mar 2008, 17:26
Localitate: Bucuresti /Titan
Contact:

Topicul dedicat masinii

29 Mai 2009, 01:30

As avea o rugaminte la toti utilizatorii de pe acest forum , ca la acest topic dedicat masinii sa nu se mai posteze nimic , intrebari , felicitari , pe privat , pt ca asa sa poata vedea lumea mai usor ce a fost si ce a devenit masina , este greu sa urmaresti evolutia unei masini , si sa mai intelegi ceva din ce a reusit un om sa faca , asa ca va rog daca la ceilalati o faceti aici mai usor , este o recomandare pt tot ce inseamna topic dedicat unei masini , sa nu fiu inteles gresit , dar daca vrei sa stii cum era masina lui Zoli (Ace) te ia durerea de cap daca o iei de la inceput,
asta este un citat din ce am scris in topicul dedicat masinii mele , si ar fii normal sa fie asa , asta este o parere pt ca a devenit f greu sa urmarim atatea discutii , in arii care..........................pozele sau textele proprietarului sunt primordiale
 
Avatar utilizator
Matrixu
Mesaje: 697
Membru din: 20 Feb 2008, 12:33
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Topicul dedicat masinii

29 Mai 2009, 08:42

Complet de acord cu aceasta initiativa.
Leon Mk2 BXE 1.9 tdi 105cp 2007 crono yellow
http://www.youtube.com/watch?v=GcfwBzFdRQ4
 
Avatar utilizator
Testosul
Mesaje: 4143
Membru din: 20 Dec 2007, 11:47
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Topicul dedicat masinii

29 Mai 2009, 08:46

De acord si eu cu Profu.
 
Nicky
Mesaje: 6983
Membru din: 01 Sep 2008, 07:48
Localitate: Dublin, Ireland
Contact:

Re: Topicul dedicat masinii

29 Mai 2009, 08:47

Eu propun realizarea unui nou tip de topic, si anume Jurnal de Bord. In acel topic, posteaza exclusiv proprietarul (ceilalti membri au inactiva optiunea de a posta pe topicul respectiv) si lectura este mai mult decat facila decat in cazul in care, de exemplu, din 100 de pagini 90 sunt cu felicitari si ganduri de bine sau wooow-uri.
 
Avatar utilizator
PapaGiorgio
D U D U
Mesaje: 919
Membru din: 22 Apr 2008, 10:32
Localitate: Ploiesti

Re: Topicul dedicat masinii

29 Mai 2009, 08:56

Da da, propunerea dlui Profesor mi se pare si mie OK.
Seat Leon Reference, 1.4/85 CP, 2008, Galben, PH-78-RDC
 
eddy_wtx
LowRider
Mesaje: 4333
Membru din: 14 Mai 2008, 10:00
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Topicul dedicat masinii

29 Mai 2009, 13:24

Da Teacher, dar nu toti au modificari la masini, nu au avut si nu vor avea, si nu au cu ce sa`si ridice thread`ul ...asa ca vor incepe cu un post de genu`: "posed un leon 1.9 tdi 2005, foarte multumit de el pana acuma". Si sunt multi care nu stiu / reusesc sa puna poze, apoi trebuie sa te rogi de ei...si incepe offtopicul, si stiti povestea apoi.
Dar cine stie, poate e o solutie buna :)
 
Avatar utilizator
grecutzu2005
Mesaje: 4872
Membru din: 16 Dec 2008, 13:15
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Topicul dedicat masinii

29 Mai 2009, 13:48

eddy_wtx scrie:
Da Teacher, dar nu toti au modificari la masini, nu au avut si nu vor avea, si nu au cu ce sa`si ridice thread`ul ...asa ca vor incepe cu un post de genu`: "posed un leon 1.9 tdi 2005, foarte multumit de el pana acuma". Si sunt multi care nu stiu / reusesc sa puna poze, apoi trebuie sa te rogi de ei...si incepe offtopicul, si stiti povestea apoi.
Dar cine stie, poate e o solutie buna :)



sau in loc de leon poate sa fie un fel de altea.
Λέω aυτa κaι είνaι τρελa!
SEAT CUPRA 2.0 TFSI 240 HP
www.JustClassics.ro

 
Avatar utilizator
BALTAZAR2003
Moderator
Mesaje: 7619
Membru din: 22 Iul 2008, 22:26
Localitate: Bucuresti Dr. Taberei
Contact:

Re: Topicul dedicat masinii

29 Mai 2009, 21:30

Salut,
Daca asta este dorinta ta, pe topicul masinii tale, ori poate mai sunt si altii care doresc acelasi lucru, trebuie doar sa specificati acest lucru acolo.
Nimeni nu se va supara si sigur dorinta voastra va fi respectata.
Nu sunt de acord sa devina o regula generala, de la bun inceput topicul masini personale a fost liber la discutii, de orice fel, in limita bunuilui simt si off topicul a fost stopat doar la cererea proprietarului.
:D
Parerea mea. :drunken:
Cordoba Fever + Fresc, 1.4l/86Cp (nu se stie pe unde-i are!), 2008, Rosu Emocion
 
eddy_wtx
LowRider
Mesaje: 4333
Membru din: 14 Mai 2008, 10:00
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Topicul dedicat masinii

29 Mai 2009, 22:49

BALTAZAR2003 scrie:
Salut,
Daca asta este dorinta ta, pe topicul masinii tale, ori poate mai sunt si altii care doresc acelasi lucru, trebuie doar sa specificati acest lucru acolo.
Nimeni nu se va supara si sigur dorinta voastra va fi respectata.
Nu sunt de acord sa devina o regula generala, de la bun inceput topicul masini personale a fost liber la discutii, de orice fel, in limita bunuilui simt si off topicul a fost stopat doar la cererea proprietarului.
:D
Parerea mea. :drunken:


Total de acord :cheers:
 
Avatar utilizator
ace117
Membru Fondator
Mesaje: 5359
Membru din: 27 Noi 2007, 22:38
Localitate: Sf. Gheorghe

Re: Topicul dedicat masinii

29 Mai 2009, 23:15

Dap, asa era initial regula jocului: lasam liber topicul cu prezentarea masinii personale, intervenim la off numai la rugamintea celui care a deschis thread-ul.
Nu sunt de acord sa schimbam aceasta regula pe parcurs.
Insa si Profu' are dreptate, e cam greu de urmarit evolutia unei masini...
Insa la fel de adevarat este ca pe parcursul acestor modificari pot aparea anumite discutii, sugestii si comentarii asupra masinii respective.Si aceste discutii pot avea loc pe acel topic si nu altundeva, ca atunci pierd rostul.
Si ajungem inapoi la vorbele lui Baltazar:
Daca asta este dorinta ta, pe topicul masinii tale, ori poate mai sunt si altii care doresc acelasi lucru, trebuie doar sa specificati acest lucru acolo.
Nimeni nu se va supara si sigur dorinta voastra va fi respectata.
VW TIGUAN TRACK & AVENUE "THE BIG FOOT" 210 CP/450 Nm - CFT stg1
EX - SEAT LEON FR "THE STEALTH KNIGHT" 218 CP/453 Nm - RBN stg1

Imagine Imagine
 
Sylver
Mesaje: 740
Membru din: 12 Feb 2008, 12:42
Localitate: Bucuresti

Re: Topicul dedicat masinii

30 Mai 2009, 19:46

sunt de acord cu eddy si baltazar. Ar trebui dat remove la off-topic numai in threadurile unde initiatorul specifica asta.
Black Leon benzinar
 
The teacher
Profesoru
Subiect Autor
Mesaje: 2828
Membru din: 26 Mar 2008, 17:26
Localitate: Bucuresti /Titan
Contact:

Re: Topicul dedicat masinii

31 Mai 2009, 00:00

eddy_wtx scrie:
Da Teacher, dar nu toti au modificari la masini, nu au avut si nu vor avea, si nu au cu ce sa`si ridice thread`ul ...asa ca vor incepe cu un post de genu`: "posed un leon 1.9 tdi 2005, foarte multumit de el pana acuma". Si sunt multi care nu stiu / reusesc sa puna poze, apoi trebuie sa te rogi de ei...si incepe offtopicul, si stiti povestea apoi.
Dar cine stie, poate e o solutie buna :)

Eu ma refeream la topicurile de peste 10 pagini , unde deja devine greu de inteles ce s-a facut , pe aceea masina , si nu sunt putine , take a look , decizia apartine fiecaruia
 
The teacher
Profesoru
Subiect Autor
Mesaje: 2828
Membru din: 26 Mar 2008, 17:26
Localitate: Bucuresti /Titan
Contact:

Re: Topicul dedicat masinii

31 Mai 2009, 00:07

imi cer scuze , daca prin aceasta initiativa deranjez , dar asa am considerat ca ar fi mai bine , era o opinie , sugestie de imbunatatire , credeam eu , a forumului
 
Remus
Membru Fondator
Mesaje: 4027
Membru din: 27 Noi 2007, 17:57
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Topicul dedicat masinii

31 Mai 2009, 01:30

Profesore nu deranjezi deloc....chiar e o idee buna si deja am luat masuri :P vezi topicul tau chiar :P !
Mercedes Benz A-Class 180 - 2015
Land Rover Freelander 2 /2.2/ 160cp
Ex ; Seat Leon 1.6 102 cp

Despre mine....urasc regulile altora, ador regulile mele...
http://clubseat.hi5.com
http://www.youtube.com/ClubSeatRomania
http://twitter.com/ClubSeatRomania
http://www.facebook.com/pages/Clubseateu-Romania/108874261828
 
corsi
Mesaje: 303
Membru din: 13 Oct 2008, 22:59
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Topicul dedicat masinii

31 Mai 2009, 19:25

Profu',am venit si eu cu propunerea asta cu mult timp in urma,am considerat ca ar fi binevenita dar se pare ca sunt foarte multe persoane care nu sunt de acord.
Asa ca o sa citim in continuare in topicul dedicat masinii urari,felicitari,presupuneri,pareri,povesti cu femei,bautura,gratare,mersul la servici si inapoi,etc.
Cupra st 4wd

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 11 vizitatori