Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
Avatar utilizator
Cosmin
Admin
Subiect Autor
Mesaje: 7202
Membru din: 14 Feb 2008, 17:11
Localitate: Sibiu
Contact:

Sugestii, observatii, critici la adresa moderatorilor

10 Mar 2016, 14:48

Ne place sa credem ca in comunitatea Club SEAT Romania nimeni nu e mai presus de nimeni. Cum ziceam si in alte posturi, forumul e al nostru, al tuturor celor care contribuim la dezvoltarea lui.
Am deschis acest topic pentru a dezbate, analiza si corecta eventualele divergente, sugestii sau nemultumiri cu privire la activitatea membrilor echipei tehnice (in special a mea, pentru ca eu sunt mai slobod la gura).

Exista un mimin de cerinte legate de activitatea pe forum si de accesul la sectiunea comerciala. Asa ca inainte sa postati aici va rog fiti siguri ca ati citit AICI si AICI.


Multumesc!





adrian_opc scrie:
Am inteles, esti vorbitor de germana, asta vrei sa ne arati!


Da ma, fix asta vrea sa iti arate tie.. Ca stie germana si tu nu. Daca iti arata organele genitale, ce inseamna? Ca vrea sa ti-o traga?

Nu inteleg care a fost rostul comentariului tau si ce folos a adus celor care citesc aici...
Imagine

MKM Autotechnik - Service auto multibrand Click pt. Detalii si imagini

DIY Info Leon 1P / Altea 5P Click pt. Detalii si imagini
 
adrian_opc
Mesaje: 136
Membru din: 30 Oct 2015, 09:12

Re: Montare tunel de altea pe leon 1p

10 Mar 2016, 15:01

Daca tot vrei sa arati cuiva ceva, ii arati asa cum trebuie, iar Google translate,nu prea isi face treaba cu tradusu' exact! Ai inteles ma! Era o intrebare si in acelasi timp sunt sigur ca poate au mai vizitat si altii topicul si s-au lovit de bariera asta! Inteleg ca la Sibiu unii mai vorbesc germana nativ poate, dar vad ca si cu romana stai bine! Sper ca m-am facut inteles! Si app observ ca @RD-Woo a postat in cam toate discutiile de pe forum,in unele trimitand cititorii catre alte topicuri..ceea ce nu-i corect. Nu toata lumea are timp sa caute sau daca vreti, desi sunt postate in "search" cuvintele cheie, primim raspuns zeci de topicuri in care se afla exact acele cuvinte, asadar dupa cate incercari nereusite lasi balta orice speranta ca vei gasi ceea ce cauti si incerci o intrebare dar primesti urecheli si observatii cu privire la cautatul in site.. @Cosmin, acum cred ca m-am facut inteles, vad ca poti vorbi si "baieteste", dar nu cu mine !
Aham...
 
Avatar utilizator
Cosmin
Admin
Subiect Autor
Mesaje: 7202
Membru din: 14 Feb 2008, 17:11
Localitate: Sibiu
Contact:

Re: Montare tunel de altea pe leon 1p

10 Mar 2016, 15:12

Am scuipat ciorba pe monitor... :))))))))))))))

Omu' ala care a pus linku' si-a pierdut 5 secunde din viata ca sa te ajute pe tine (si pe altii). Si singura ta replica (in afara de marele multumesc care ne-a sarit tuturor in ochi) e ca "vrei sa ne arati ca stii germana, nu?"

"Daca tot vrei sa arati cuiva ceva, ii arati asa cum trebuie" , "trimitand cititorii catre alte topicuri..ceea ce nu-i corect. Nu toata lumea are timp sa caute"

Serios?
Nu-mi mai dau drumu' la gura ca mai mult ca sigur scapa ceva ce probabil o sa fie interpretat drept jignire. Si-asa imi soptesc in casca colegii din echipa tehnica ca prea spun direct ce gandesc.
Imagine

MKM Autotechnik - Service auto multibrand Click pt. Detalii si imagini

DIY Info Leon 1P / Altea 5P Click pt. Detalii si imagini
 
adrian_opc
Mesaje: 136
Membru din: 30 Oct 2015, 09:12

Re: Montare tunel de altea pe leon 1p

10 Mar 2016, 15:26

Este clar ca ai mania contrazicerii! Colegul nostru are timp destul, pentru ca tot posteaza linkuri. Nimeni nu este obligat sa posteze vre-un link daca nu vrea sau nu are timp! Daca tot o faci, macar sa intelegem si noi, astia cu mai nitzica scoala...si mai multa de corectie. Inteleg ca rolul unui forum (cel putin teoretic) este acela de a ajuta pe cineva sau sfatui atunci cand are nevoie! Sfat, a se intelege printr-un text sau prin viu grai (telefonic). Am gasit un tutorial pentru tablete de 7' in IDISH, crezi ca intelege cineva sau se va uita la filmulet ca muta..!!? Dar pentru ca este al tau forumul, ce pot sa zic....
Aham...
 
Avatar utilizator
Cosmin
Admin
Subiect Autor
Mesaje: 7202
Membru din: 14 Feb 2008, 17:11
Localitate: Sibiu
Contact:

Re: Montare tunel de altea pe leon 1p

10 Mar 2016, 17:06

:)
Nu am mania contrazicerii. Am in schimb mania atitudinii.

Daca cineva are timp suficient nu inseamna ca are vreo obligatie fata de tine (sau fata de noi, ca si comunitate). E corect ce ai spus, rolul unui forum e unul de ajutor. Insa in momentul in care ti se ofera un punct de plecare, mi se pare de un minim bun simt fie sa ii multumesti omului, fie sa ii spui ca ajutorul lui nu e de nici un folos. Simplu si in cuvinte putine. Faptul ca reactia ta la linkul colegului a fost de "ok, bine ca ai pus linku' ca sa vedem si noi ca stii germana" e total deplasata (ca sa fiu bland in exprimare). Si ar fi fost "baieteste" (cum zici tu) sa recunosti chestia asta. Nu e o tragedie sa admiti ca "da ma, m-a deranjat asta cu trimiterile catre site-uri in germana, ca eu nu pot nici macar sa spun sind wir allein auf diese Welt". In schimb afirmatiile ca tu nu ai timp sa cauti, ca daca cineva te ajuta sa te ajute pana la capat etc doar au aprins un foc inutil.

Si forumul nu e al meu. E al nostru, al tuturor. E al celor care pierd timp povestind impresii despre masina, e al celor care pierd timp postand cate un sfat sau o informatie, e al celor care vin in timpul lor liber sa bem un ceai si sa rontaim un biscuite. Si nu in ultimul rand forumul e al celor care pun suflet in aceasta comunitate si care nu doar iau informatii si sfaturi, ci incearca sa contribuie la imbunatatirea lor.

AICI e un topic unde poti sa ma scuipi in continuare. Iti stau la dispozitie daca vrei sa continuam. As prefera sa lasam topicul asta liber.
Imagine

MKM Autotechnik - Service auto multibrand Click pt. Detalii si imagini

DIY Info Leon 1P / Altea 5P Click pt. Detalii si imagini
 
-Dan-
Mesaje: 7
Membru din: 05 Ian 2020, 20:26

Re: Sugestii, observatii, critici la adresa moderatorilor

05 Ian 2020, 20:48

Salut! Tarraco este, de mai bine de un an, noul model de la Seat. Am văzut că nu are o pagină dedicată pe site...
Tarraco X-cellence, 2.0 TDI, 190 cp
Iridium Grey
 

 
Avatar utilizator
gamer555
ClubSEAT Admin
Mesaje: 8626
Membru din: 09 Aug 2008, 17:12
Localitate: Bruxelles / Bucuresti
Contact:

Re: Sugestii, observatii, critici la adresa moderatorilor

08 Ian 2020, 23:10

-Dan- scrie:
Salut! Tarraco este, de mai bine de un an, noul model de la Seat. Am văzut că nu are o pagină dedicată pe site...

am facut sectiunea noua, ti-am mutat posturile in thread dedicat, de acum ai 'casa ta' pentru masina.

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator