Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
Bursybmf
Subiect Autor
Mesaje: 28
Membru din: 22 Noi 2015, 10:33
Localitate: București

rola intinzatoare curea accesorii

30 Sep 2016, 19:34

Salut! in seara asta a sarit curea de accesorii, cea de langa alternator. mecanicul mi-a zis sa comand piesa la un magazinonline, numai ca eu nu stiuce sa comand.
Gasesc piesa rola intinzatoare curea in sectia de distributie, si nu stiu exact cum se numeste si daca e accea. masina este 1.4, benzina, aud, 44kw.
aveti idee cum se cheama piesa?
ms
 
Madalin Bontu
Mesaje: 9
Membru din: 07 Oct 2015, 19:14

Re: rola intinzatoare curea accesorii

03 Dec 2016, 16:53

Salut! Mergi la un magazin de piese auto cu talonul masinii si comanda curea de accesorii. Daca este ca la mine,cureaua actioneaza alternatorul si pompa servo si o poti schimba chiar tu. In mod normal,cureaua ar trebuii sa vina cu tot cu rola intinzatoare,dar este bine sa specifici sau sa intrebi cand comanzi.
 
Avatar utilizator
Hoffmann
Mesaje: 86
Membru din: 25 Iun 2010, 16:09
Localitate: Iasi

Re: rola intinzatoare curea accesorii

19 Dec 2016, 16:21

Nu am mai auzit sa vina cureaua cu tot cu intinzator. Nu este set pentru cureaua de accesorii ca la cea de distributie unde gasesti ambele curele ( in cazul motoarelor 16 V ) impreuna cu toate rolele, inclusiv intinzatorul si suruburile aferente.

Codul pe care il cauta colegul nostru cred ca este 032 145 299 C . Codul este de la AUA, el are AUD care cred ca nu e 16V.
Drumuri bune !!!

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 3 vizitatori