Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
BerTo
Subiect Autor
Mesaje: 26
Membru din: 20 Apr 2015, 14:18

Ibiza 1.4 Benzina 60CP - 2001--

20 Apr 2015, 14:22

Salut, acum o saptamana mi-am achizitionat un seat ibiza 1.4 benzina 60cp. Pana in acest moment sunt destul de multumit de ea, insa fostul proprietar mi-a spus ca trebuie schimbat urgent uleiul.
Am fost astazi si am cumparat filtrele si am luat ulei Mobil Super 2000 X1 10W-40 Semi-Syntetic , ce spuneti e bun ?
Masina are aproximativ 200.000 km a fost adusa din germania.
O sa revin si cu niste poze.
Imagine
 
BerTo
Subiect Autor
Mesaje: 26
Membru din: 20 Apr 2015, 14:18

Re: Ibiza 1.4 Benzina 60CP - 2001--

17 Mai 2016, 13:52

Revin la mica mea masina , cu mici modificari.
Prelungire capota + colantata , pe dedesupt am dat cu grund sa nu rugineasca o tin putin cu colantu pana o termin pe toata si dupa o vopsesc in totalitate.
Am achizitionat si niste praguri sh si astept sa le vopsesc si sa le montez.
Azi ma duc sa imi iau un set de boxe fata / spate , alea de pe fata imi cam fac figuri si deaia vreau sa le schimb .


Imagine.Imagine.Imagine
Imagine
 
BerTo
Subiect Autor
Mesaje: 26
Membru din: 20 Apr 2015, 14:18

Re: Ibiza 1.4 Benzina 60CP - 2001--

25 Iun 2016, 13:10

Usor usor prinde forma .
Jante BrockB2 9j gume 215 40 16
Astept si suspensia reglabila zilele astea si o sa revin cu poze dupa montare

Imagine.Imagine.Imagine.Imagine.Imagine.Imagine.Imagine
Imagine
 
BerTo
Subiect Autor
Mesaje: 26
Membru din: 20 Apr 2015, 14:18

Re: Ibiza 1.4 Benzina 60CP - 2001--

29 Iun 2016, 19:01

Astazi am schimbat si ambreiajul , am dat o tura mica deoarece sunt la munca si nu am timp . Din ce mi am dat seama directia e dereglata total trage ba stanga ba dreapta asta ar fi una din probleme.
A doua ar fi ca vorbisem cu baieti respectivi sa ii montam un kit de ambreiaj de la mk germany o firma zic eu destul de ok si la calitate si la pret (450 ron ) , cand colo ce sa vezi am primit ambreiajul vechi intr o cutie de starline si tot acest starline a fost montat pe masina . Ma gandesc ca sau halicit pentru o suma amarata de bani si in loc sa il puna pe acela care ne a fost vorba ei au dat comanda de altu unul mai ieftin ce am vazut eu pe net si asa au bagat si eu ceva in buzunar. Acum nu mai am ce sa fac ambreiaju e montat nu am cum sa ma duc sa le zic ba nu asa ne a fost vorba ca una zici si alta faci , o sa astept sa vad cat duce asta .. daca cade in 3-4 luni ma duc si le dau cu el in cap. Asta e ce sa ii faci ROMANIA MARE :)
Pe langa asta cum am zis si mai sus masina trage rau stanga dreapta , volanu nu mai e aliniat cu rotile , si ma gandesc ca trebuie sa mai dau bani si pe geometrie / indreptat etc.


Dam vestile rele la o parte si bucurs fiind ca azi mi a sosit si basu . Am cumparat un kit de bas un JBL - GTX 1250T - 12 inch Bass Tube (1250 W) / 310 RMS + statie JBL JBL GX-A3001 415W si cabluri , urmand ca in cursul zilei de maine sa le montez si sa vad cum se aude si daca intampin vreo problema legata de ele .
Imagine

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 3 vizitatori