Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
Avatar utilizator
giuliasweet76
Subiect Autor
Mesaje: 122
Membru din: 01 Aug 2011, 22:44
Localitate: Onesti
Contact:

Re: Steluta mea

12 Dec 2013, 20:32

Ce are al 3-lea stop? O zgarietura ceva ca o liniuta, la aia te referi? Eu asa am luat-o nu am facut nici o belea cu ea! M-a ferit sfantu'!! Azi am fost la Bacau, puteti sa ma felicitati: am luat examenul de grad principal cu 8.40, de azi sunt as. med. principal. Ce bibelou blanos am in spate, sa inteleg ca s-a simtit bine la mine in masina. Multumesc mult de tot si pe aceasta cale d-lui Dan si d-lui Samson (fotograful de serviciu). Ati facut o treaba excelenta!!!
 
Avatar utilizator
dany19940
Moderator
Mesaje: 9028
Membru din: 20 Iul 2008, 19:28
Localitate: Onesti
Contact:

Re: Steluta mea

12 Dec 2013, 21:53

Ala din geam era CTC-ul !!! Felicitari pentru reusita :cheers Numai bucurii ai in ultima vreme, continua tot asa :hi
Toledo 1M/AUS/1,6/16V /115CP midnight blue metallic
Arosa 6H/AUB/1,4/16V/107CP rosu

"I didn't mod my car to be faster/better than other cars, I modded my car so its faster/better than it was before the mod"
"When events test men, angels then appear" - Cand timpurile ii pun la incercare pe oameni, atunci apar ingerii...
 
Avatar utilizator
samson
Mesaje: 1697
Membru din: 29 Ian 2009, 21:30
Localitate: Onesti

Re: Steluta mea

12 Dec 2013, 22:39

Bravo, felicitari si la mai mare. :cheers
Sper sa nu fie nevoie sa ajungem si noi pe la tine sa ne "repari"
Altea Stylance 5P..... 2.0TDI .... 180hp/400Nm ___ viewtopic.php?f=79&t=10026
Ssssssseat Ibiza 6L ..... 1.4TDI ..... 75hp+ ___ viewtopic.php?f=33&t=3910
Manual Altea http://www.mediafire.com/?27wgzlzn4ihedlc
DIY-uri.... http://www.clubseat.eu/viewtopic.php?f=84&t=12486
 
Avatar utilizator
giuliasweet76
Subiect Autor
Mesaje: 122
Membru din: 01 Aug 2011, 22:44
Localitate: Onesti
Contact:

Re: Steluta mea

13 Dec 2013, 22:50

Multumesc, multumesc ! La mai mare e doar daca ma apuc de facultatea de medicina! Asta e maximum la care se poate ajunge, deocamdata.
samson scrie:
Sper sa nu fie nevoie sa ajungem si noi pe la tine sa ne "repari"

Buna asta! Dar daca o fi sa aveti vreodata nevoie de reparatii de astea si sa va repuneti motoarele in functiune "pe injectie multipunct" :D promit sa va repar !
 
Avatar utilizator
giuliasweet76
Subiect Autor
Mesaje: 122
Membru din: 01 Aug 2011, 22:44
Localitate: Onesti
Contact:

Re: Steluta mea

21 Feb 2014, 19:52

Next problem: in mers.. cand sa apas pedala de ambreiaj...mai apasa daca ai ce! era inerta si bleaga..pendula ca o frunza in vant! Panica..tras pe dreapta.. si mii de draci! Nu am auzit nici un zgomot suspect, nici un troncanit, nici o smucitura; sa am onoarea sa fie numai cablul de ambreiaj? Astept idei, ca panica inca nu s-a sters din mintea mea!
 
Avatar utilizator
dany19940
Moderator
Mesaje: 9028
Membru din: 20 Iul 2008, 19:28
Localitate: Onesti
Contact:

Re: Steluta mea

21 Feb 2014, 20:11

Lasa panica, ca nu face bine. Constatarea mai intai, apoi se decide ce e de facut.
Toledo 1M/AUS/1,6/16V /115CP midnight blue metallic
Arosa 6H/AUB/1,4/16V/107CP rosu

"I didn't mod my car to be faster/better than other cars, I modded my car so its faster/better than it was before the mod"
"When events test men, angels then appear" - Cand timpurile ii pun la incercare pe oameni, atunci apar ingerii...
 
lucianluce
Mesaje: 132
Membru din: 10 Iul 2011, 18:44
Localitate: Sibiu
Contact:

Re: Steluta mea

27 Mar 2014, 21:49

giuliasweet76 scrie:
Cum a venit iarna au revenit si problemele: intru in masina pe unde apuc si pe unde se deschid usile. De data asta usa fata dreapta face figuri: nu vrea sa se deschida din prima. Am probat-o cu portiera deschisa de ce nu isi da drumul: pare ca e incleiata niste vaselina pe incuietoare si isi da drumul mai greu.



Pana la urma cum ai rezolvat problema? Am si eu aceeasi problema, se blocheaza destul de des portiera fata stanga si nu o mai pot deschide nici de afara nici din interior, cand trag de clanta interioara parca blocheaza ceva. Merci.
Seat Toledo, 1.6 16V, 105CP AUS
Dacă eşti posedat de o idee, o vezi pretutindeni, chiar îi simţi mirosul
viewtopic.php?f=40&t=10697
Imagine

 
Avatar utilizator
giuliasweet76
Subiect Autor
Mesaje: 122
Membru din: 01 Aug 2011, 22:44
Localitate: Onesti
Contact:

Re: Steluta mea

27 Mar 2014, 22:52

M-a rezolvat colegul Dany, trebuie desfacut pe acolo si curatata vaselina invechita, intarita si cu acumulari de praf. Problema rezolvata! Vara nu aveam nici o treaba dar iarna mi-a mancat ficatii ( anul trecut ). Vezi ca cine iti umbla acolo sa stie cum sa umble ca eu am patit-o de mi-a rupt furca de la broasca si a trebuit sa iau un kit de reparatie broasca pe care tot Dany si-a facut pomana cu mine de mi l-a montat.
Noutati: arc rupt pe stg fata - troncanit la viraje, denivelari, urcat si coborat borduri.
Rezolvare: schimbat arc, flansa, rulment, burduf stg-dr. Acum merge si se aude muuult mai bine. Inainte la viraje usoare auzeam un zumzait subtire " undeva pe acolo prin fata- ca nu stiam cum sa explic..." era de la rulmenti; daca in partea stg (cea cu arcul rupt) inca mai avea bilele in rulment, pe partea dreapta mai erau vreo 3-4 bilute si alea ruginite si vai de capul lui rulmentul. Dupa ce am vazut ce dezastru era pe acolo nu am avut curaj sa iau piese de la dezmembrari, am luat noi, Sachs, arcurile erau alta denumire..per total piese +manopera=750 lei. + luna trecuta 150 lei cablul de ambreiaj, peste 2000 km vine schimbul de ulei... sper sa nu se mai ingramadeasca si alte cheltuieli cu masina !
 
Avatar utilizator
giuliasweet76
Subiect Autor
Mesaje: 122
Membru din: 01 Aug 2011, 22:44
Localitate: Onesti
Contact:

Re: Steluta mea

09 Mai 2014, 14:02

Noutati:

Imagine

s-a strigat "bingo" pe parcursul primului meu drum la Iasi, tras pe dreapta si imortalizat momentul!
 
Avatar utilizator
cristimoise
Mesaje: 535
Membru din: 19 Aug 2013, 13:56
Localitate: Buzau - București

Re: Steluta mea

09 Mai 2014, 14:38

Acul tau de benzina nu suferă de sindromul criza?:))


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Avatar utilizator
samson
Mesaje: 1697
Membru din: 29 Ian 2009, 21:30
Localitate: Onesti

Re: Steluta mea

09 Mai 2014, 17:18

Exact la asta mi-au sarit si mie ochii....ai probleme cu acul de la carburant si a ramas blocat? sau nu ai mai miscat masina din vremurile cand era benzina ieftina si ai ramas cu plinul, ori spirtul e pe val cu puterea sa de ardere. Am sa vorbesc cu Dany sa rezolve acul ala... :tongue
Altea Stylance 5P..... 2.0TDI .... 180hp/400Nm ___ viewtopic.php?f=79&t=10026
Ssssssseat Ibiza 6L ..... 1.4TDI ..... 75hp+ ___ viewtopic.php?f=33&t=3910
Manual Altea http://www.mediafire.com/?27wgzlzn4ihedlc
DIY-uri.... http://www.clubseat.eu/viewtopic.php?f=84&t=12486
 
Avatar utilizator
giuliasweet76
Subiect Autor
Mesaje: 122
Membru din: 01 Aug 2011, 22:44
Localitate: Onesti
Contact:

Re: Steluta mea

10 Mai 2014, 16:21

Neeee!!! Acul e bun, am alimentat de drum lung, acum am 400 de km de la ultimul plin si s-a dus o linie mai jos de mijloc! N-am stat sa ma uit cat si cum scade dar am observat ca scade foarte greu pana la jumatate iar de la jumatate in jos parca se face gaura in rezervor ( se pare ca e "buba" comuna la toate seaturile ) acolo unde vedeti voi ca sunt cu plinul facut deja efectuasem 117 km. Ce-i drept , eu merg foarte cuminte, adica.. fara accelerari bruste, fara frane bruste si fara sens, conduc preventiv si nu ma infing prea tare decat la depasiri.. ca de altfel nu vad sensul :drive , o mai las si pe liber sa se duca singurica din inertie pana se incetineste ea singurica la intrari in localitati sau cand vad semafor pe rosu! Are si consum bun, chiar am de gand sa vad cate km fac pana la bec rosu. :glasses
 
Avatar utilizator
dany19940
Moderator
Mesaje: 9028
Membru din: 20 Iul 2008, 19:28
Localitate: Onesti
Contact:

Re: Steluta mea

11 Mai 2014, 20:25

Tot inainte !!! :cheers:
Toledo 1M/AUS/1,6/16V /115CP midnight blue metallic
Arosa 6H/AUB/1,4/16V/107CP rosu

"I didn't mod my car to be faster/better than other cars, I modded my car so its faster/better than it was before the mod"
"When events test men, angels then appear" - Cand timpurile ii pun la incercare pe oameni, atunci apar ingerii...
 
Avatar utilizator
giuliasweet76
Subiect Autor
Mesaje: 122
Membru din: 01 Aug 2011, 22:44
Localitate: Onesti
Contact:

Re: Steluta mea

10 Iun 2014, 22:20

Imagine
Si mai mergea vreo 100 de km cred, insa daca am vazut becul galben ca s-a aprins... am facut o vizita la benzinarie sa nu am ceva vreun gunoi pe fundul rezervorului care sa ma bage intr-o vreo belea. Dupa plin.. s-a aprins din nou becul galben iar dupa o scurta oprire dupa 15 km s-a stins. Acum iar a aparut, nu stiu pe ce sa dau vina...poate pe caldura... insa o data a tremurat cam tare cand sa plec de pe loc. Ceva idei??? Cat la suta sa intru in panica :D ?
 

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 16 vizitatori