Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
Avatar utilizator
DuraCristi
Subiect Autor
Mesaje: 366
Membru din: 29 Dec 2010, 22:14
Localitate: medias
Contact:

Ibiza 6k revopsire?

27 Noi 2015, 09:19

Salutare,

Din cauza noului job nu am reusit de mult sa mai dau cate un ochi pe aici :( . Jobul l-am schimbat dar masina BA :lol: :lol: :lol: .
Dupa cum spuneam, nu am schimbat masina si din cauza unor investiti (casa noua) nu o sa o schimb in urmatori 2 ani cel putin. De aceea cred ca a venit timpul sa investesc putin in masina, si vreau sa va cer cateva pareri:

1) D.p.d.v. mecanic masina a fost ingrijita, nu are probleme, insa este o masina veche si s-a dus inchiderea centralizata. Ma gandeam sa ii pun o inchidere after market si sa schimb cheia cu cheie tip briceag. Ce parere aveti?

2) Cea mai mare problema a masinii a fost intotdeauna rugina. De exemplu in momentul de fata deasupra parbrizului este rugina vreo 5-7 cm, si aripile din spate sunt practic inexistente, pur si simplu cade tabla de pe masina. Planul meu ar fi sa revopsesc toata masina insa am cateva intrebari:
- Credeti ca poti gasi undeva contra aripi ( sau semi aripi nu stiu exact cum se numesc ), ideea ar fi sa taie aripa de pe masina si sa sudeze alta noua.
- Din experienta voastra inainte de vopsire trebuie dat jos parbrizul si curat bine pentru acea zona? sau se poate efectua lucrarea cu parbrizul montat?

Cam la ce pret ar ajunge cu totul? Aproximativ?.
Mentionez ca momentan locuiesc in Sibiu, eventual poate imi puteti recomanda un service sau ceva in sibiu.


Mersi :cheers :cheers :cheers :cheers :cheers :cheers
SB 92 DNC
Ibiza 6k 1,9 sdi

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 10 vizitatori