Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
itudorcta78
Subiect Autor
Mesaje: 1
Membru din: 04 Iul 2015, 16:29

probleme relanti cand se incalzeste motorul

05 Iul 2015, 11:13

Salut la toata lumea . Am un Cordoba 6k2 din 1999 1.4 benzina , 44 kw.In primul rand imi cer scuze daca s-a mai discutat acest subiect dar nu mai stiu ce as putea sa ii fac, cand se incalzeste motorul nu mai sta la relanti , se tureaza singura si apoi scade pana la 500 rot si intr-un final dupa 2-3 faze din astea se opreste. Mentionez ca am schimbat : delcou, fise, bujii, corp clapeta si tot degeaba. Are vreo legatura si senzorul de presiune din galeria de admisie, ma gandesc sa nu trebuiasca curatat sau ceva de genul asta . Problema este ca pe tester nu da nimic si nici un mecanic la care am fost nu stie care ar putea fi cauza, unul singur mi-a spus ca s-ar putea sa fie sonda lambda dar nu prea am incredere, si sa o cumpar degeaba nu prea as avea chef
 
Avatar utilizator
alingol4nu
Mesaje: 97
Membru din: 10 Oct 2013, 23:46

Re: probleme relanti cand se incalzeste motorul

27 Iul 2015, 12:24

daca nu iti iese pe tester eroarea de la sonda lambda no schimba , daca iti iese schimbo ca si eu aveam probleme dimineata la plecare din cauza ei si vibra motoru dadea sa moara daca nu aceleram :drive
seat ibiza 1.4 MPi

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori