Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
Kraix
Subiect Autor
Mesaje: 1
Membru din: 09 Sep 2013, 22:35

Probleme consola si inchidere centralizata

09 Sep 2013, 23:23

Salut, mi-am cumparat un Seat Ibiza 1.4 din 2000 (6k2) si are doua probleme pe parte electrica (presupun) :
1. Consola nu se stinge deloc. Nici cand scot contactul, nici cand incui masina. E vreun buton de care nu stiu eu sau e o problema ? (nu am "manual de utilizare")
2. Punctul asta este format din doua probleme care e posibil sa aiba legatura una cu alta. Nu pot descuia/incuia masina din telecomanda si descuiata/incuiata cu cheia merge doar de la portiera pasagerului. Pe partea soferului nu reactioneaza in niciun fel.
 
nmihai67
Michel-Angelo
Mesaje: 1568
Membru din: 27 Sep 2008, 18:14
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Probleme consola si inchidere centralizata

14 Sep 2013, 17:19

1.
Bordul , respectiv iluminarea consolei centrale trebuie sa se stinga cand inchizi luminile de pozitie...butonul unde aprinzi pozitia si faza scurta. Acolo este ceva legat gresit, sau mai departe unde s-a lucrat, sau poate chiar defect butonul lumini.

2.
Broasca sofer complet defecta,scoasa din uz , lipsa tija pentru cheie...partea telecomanda : este probabil desincronizata.Defectiune modul comfort... Trebuie reinvatata in sistem cu un cablu
Vag-com.

Recomand diagnoza completa Vag-com.
BAfta !
Daca ma rogi - o sa incerc !
Daca nu pot - o sa caut!

Seat Toledo 1.9 TDI Signo - ASV - 140 CP - ESP - 2002

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 12 vizitatori