Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
Andrei003
Subiect Autor
Mesaje: 68
Membru din: 18 Iun 2013, 21:18
Localitate: Cluj-Napoca, Cluj

diagnoza auto suceava

02 Iul 2013, 19:55

salutare. As vrea sa stiu, este vreun membru din suceava? :D As vrea sa fac o diagnoza SEAT-ului meu si ma intereseaza, unde este un service mai bun, unde costa mai putin, undeva sa imi si explice baietii pe romaneste ce si cum... una alta. ma poate ajuta cineva?
Seat Ibiza 6k, 05.2001, 1.4i, 44 kw

Imagine
 
muscailie
Mesaje: 73
Membru din: 04 Apr 2013, 21:27

Re: diagnoza auto suceava

09 Iul 2013, 12:03

Salut

Personal, nu cred ca are cineva timp pt astfel de povesti. Sau cel putin nu cred ca o sa te lamureasca la nivelul la care te astepti tu.Eu te sfatuiesc sa iti cumperi o interfata OBD (costa 60 de lei parca? - era cineva aici pe forum care le vindea) si sa te joci singur. Sunt o gramada de informatii pe net.

Altfel, daca vrei un service bun in Suceava, iti recomand Auto Naharneac.
Lucreaza foarte profesionist si am fost foarte multumiti de ei.

(am schimbat la ei EGR-ul pe un Leon)

Andrei003 scrie:
salutare. As vrea sa stiu, este vreun membru din suceava? :D As vrea sa fac o diagnoza SEAT-ului meu si ma intereseaza, unde este un service mai bun, unde costa mai putin, undeva sa imi si explice baietii pe romaneste ce si cum... una alta. ma poate ajuta cineva?
 
Avatar utilizator
dexter1973
Mesaje: 164
Membru din: 23 Mai 2011, 13:29
Localitate: Suceava
Contact:

Re: diagnoza auto suceava

09 Iul 2013, 12:11

salut...
eu is din Suceava

Daca vrei o diagnoza simpla sa vezi asa in mare ce erori sunt, am eu un OBD pe bluetooth.
Ma uit pe laptop sa vad cu ce soft mergea.
cauti Catalin Sasu pe facebook si vorbim mai multe acolo.
Seat Leon 1p, 1.6 MPI, 102 HP
- kit aero Linea-R; - kit admisie K&N; - suspensie sport AP reglabila;
- bari stabilizatoare KW; - resoftare RBN; - evacuare Remus.
 
Andrei003
Subiect Autor
Mesaje: 68
Membru din: 18 Iun 2013, 21:18
Localitate: Cluj-Napoca, Cluj

Re: diagnoza auto suceava

01 Sep 2014, 17:13

dexter1973 scrie:
salut...
eu is din Suceava

Daca vrei o diagnoza simpla sa vezi asa in mare ce erori sunt, am eu un OBD pe bluetooth.
Ma uit pe laptop sa vad cu ce soft mergea.
cauti Catalin Sasu pe facebook si vorbim mai multe acolo.



am gasit mai multi cu numele asta :)) cum imi dau seama care-i ala bun? Acum am rezolvat cu diagnoza dar am umblat putin pe la fire si e aprins martorul airbag. Din cate am inteles, daca scoti un fir martorul ramane aprins, chiar daca reconectezi firul respectiv. Deci, daca zici ca ai interfata respectiva, si poti sa ma scapi de eroare, fac o cinste :D
Seat Ibiza 6k, 05.2001, 1.4i, 44 kw

Imagine

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 6 vizitatori