Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
Grad Bogdan
Subiect Autor
Mesaje: 16
Membru din: 18 Noi 2019, 21:09

Probleme închidere centralizată

25 Dec 2019, 16:37

Salutare tuturor! Incep prin a va ura sărbători fericite si un an nou cat mai bun. Dar din păcate vin cu o problemă. Am un seat cordoba din '97 1.4i. Mi sa trântit ușa din dreapta fața astăzi iar cand am vrut sa o încui folosind incuietoarea din ușa pentru ca la telecomanda nu functioneaza, asa am cumparat-o, iar cand am întors cheia in ială nu se încuie nici o ușă. Pompa functioneaza, se aude acel "bârâit" dar ușile nu se încuie. Ma puteti ajuta cu un sfat? Mulțumesc anticipat!
 
Avatar utilizator
dany19940
Moderator
Mesaje: 9028
Membru din: 20 Iul 2008, 19:28
Localitate: Onesti
Contact:

Re: Probleme închidere centralizată

25 Dec 2019, 19:25

Vezi sa nu fi iesit furtunul de vacuum din burduful de cauciuc dintre usa si stalp. Daca nu, il poti strange cu ceva (patent ascutit) si testeaza daca merg restul usilor cand inchizi/deschizi. Daca da, atunci ai ceva defect la broasca usii soferului.
Toledo 1M/AUS/1,6/16V /115CP midnight blue metallic
Arosa 6H/AUB/1,4/16V/107CP rosu

"I didn't mod my car to be faster/better than other cars, I modded my car so its faster/better than it was before the mod"
"When events test men, angels then appear" - Cand timpurile ii pun la incercare pe oameni, atunci apar ingerii...
 
Grad Bogdan
Subiect Autor
Mesaje: 16
Membru din: 18 Noi 2019, 21:09

Re: Probleme închidere centralizată

26 Dec 2019, 03:52

Multumesc mult! O sa incerc sa fac asta! Sărbători fericite in continuare!

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 3 vizitatori