Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
dan08
Subiect Autor
Mesaje: 2
Membru din: 01 Iul 2018, 17:22

piese seat cordoba

25 Oct 2018, 14:36

Stimati proprietari de masini SEAT CORDOBA: de unde as putea sa fac rost de unele piese pentru masina asta la un pret rezonabil si fara sa cumpar bucati de masina care contin piesele de care am nevoie? Prima piesa este senzorul de temperatura exteroara care l-am gasit cu tot cu oglinda si pret pe masura. A doua piesa este manerul de deschidere interioara a usii de pe partea soferului, dar nu as vrea cu tot cu usa, ci doar manerul de plastic, sa se poata deschide usa din interior. Daca ma puteti ajuta cu o informatie sa le pot gasi , masina nu este a mea ci a unui prieten si as vrea sa il ajut !
 
Avatar utilizator
Ulyse
Mesaje: 51
Membru din: 02 Noi 2015, 11:48
Localitate: Timisoara

Re: piese seat cordoba

31 Oct 2018, 10:50

Manerul se gaseste pe olx ...e vre-o 50 de lei , senzorul ar trebui sa se vanda si separat si nu ar terbui sa fie o avere ..daca nu la un shrot
Seat Cordoba 2001
1.9 ASV
Ex :Seat Ibiza 2001
1.4 , 60 CP
 
Avatar utilizator
Hoffmann
Mesaje: 86
Membru din: 25 Iun 2010, 16:09
Localitate: Iasi

Re: piese seat cordoba

13 Noi 2018, 16:52

Manerul de care tragi din interior ( cel cromat ) l-am cumparat de pe net, nu dam detalii dar iti spun ca l-am gasit la o simpla cautare pe google ori de pe olx ( intre timp au aparut si aici ). Atentie - e diferit cel de pe stanga ( sofer ) fata de cel de pe dreapta ( pasager ).

Senzorul de temp exterioara din oglinda dreapta nu l-am gasit separat, vine cu tot cu oglinda. L-am cautat si eu mult timp cat am avut Cordoba 6K2 ( pana anul trecut cand am schimbat masina ). Am incercat doua oglinzi AM, la ambele imi arata o temperatura total eronata pe display-ul din bord care tine si aerul conditionat impreuna cu radio ( aveam modelul cu display-ul acela mare si rosu ). Am fost la doua cunostinte pricepute in mecanica/electronica, nu se poate calibra acel senzor de nici o culoare, pur si simplu e o porcarie. Pana la urma am gasit o oglinda cu senzor functional in dezmembrari.

Deci nu te chinui cu oglinzi AM cu tot cu senzor pentru ca o sa-ti toci timpul, banii si nervii degeaba. Cauta incetisor prin dezmembrari.

Spor.
Drumuri bune !!!

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori