Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
gunta.milutz
Subiect Autor
Mesaje: 18
Membru din: 21 Sep 2012, 21:27

Probleme stopuri frana seat vario

19 Dec 2015, 16:26

Salut ,azi am schimbat discurile de frana si am observat ca nu se mai aprind toate stopurile atunci cand apas frana doar cel din spate stanga ,iar cel de pe dreapta si luneta nu se aprinde. Nu are sigurante arse oare ce sa aiba? Am pus 2 poze una cand frana este apasata fara pozitie si una cu frana apasata si pozitie. Va multumesc
Imagine




Imagine
 
Avatar utilizator
bertzi43
B-82-AJS
Mesaje: 3042
Membru din: 27 Mar 2008, 20:58
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Probleme stopuri frana seat vario

19 Dec 2015, 22:10

Becuri arse?le-ai verificat

Sent from my HTC One using Tapatalk
_____________________________________________

Seat Leon 1M Stella,1.6 16v,105 cp...
Imagine
 
gunta.milutz
Subiect Autor
Mesaje: 18
Membru din: 21 Sep 2012, 21:27

Re: Probleme stopuri frana seat vario

20 Dec 2015, 07:50

Daca deschis haionul se aprinde becul pe de luneta. Deci nu e ars ..
 
Danutz56
Mesaje: 9
Membru din: 31 Oct 2010, 13:31

Re: Probleme stopuri frana seat vario

21 Dec 2015, 23:59

gunta.milutz scrie:
Daca deschis haionul se aprinde becul pe de luneta. Deci nu e ars ..


contactul de masa al lampilor este imperfect, verifica legaturile la caroserie (fire maro), desfa surubul cu care sunt prinse, cureti pana la metal inclusiv papucii, ungi cu putina vaselina neutra si montezi la loc, eventual schimbi surubul.
Imagine
 
Avatar utilizator
Ramboma
Mesaje: 18
Membru din: 28 Noi 2013, 01:41
Localitate: Cluj-Napoca
Contact:

Re: Probleme stopuri frana seat vario

10 Ian 2016, 16:02

ai fire intrerupte in mansonul ala dintre hayon si caroserie desfal si vezi cum le poti repara aceeasi problema am avuto si eu doar ca am varianta sedan
Seat Cordoba 2001 - Coupe
CJ 44 KTA
 
ciorimex
Mesaje: 17
Membru din: 16 Noi 2012, 09:23

Re: Probleme stopuri frana seat vario

12 Feb 2016, 11:46

multe probleme sunt pe spate....nici rlrctricianul nu le da de cap.mai intai inchiderea centralizata....inlocuit fir,acum merge,in schimb,cred ca am deranjat altceva...acum imi sta aprins becu la portbagaj aprins,iar cand calc frana se stinge,chiar nu stiu,nu mai aveam chef,am scos becul si gata,cu alta ocazie. alta problema,tot pe spate....imi sta aprins in bord ceata,in spate e stins.....daca il pun pe direct din bloc,mi se aprinde in spate dar se stinge in bord.....nu mai stiu,continuitate am dar nu stiu ce anomalie mai e si asta. am curatat papucii la blocul de lumini si tot asa face,o las pe alta data,se facuse seara....asa ca saraca masinuta deocamdata merge asa....si mai am o problema,am apa in stopul de pe hayon,stie careva cum se demonteaza sau cum sa o scot de acolo?
 
gunta.milutz
Subiect Autor
Mesaje: 18
Membru din: 21 Sep 2012, 21:27

Re: Probleme stopuri frana seat vario

11 Apr 2016, 14:27

am rezolvat problema, erau fire rupte in spate pe haion.. multumesc

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 3 vizitatori