Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
Leonhard
Subiect Autor
Mesaje: 2
Membru din: 18 Feb 2014, 19:49

Probleme si dileme Cordoba 1.4 MPI

18 Feb 2014, 20:18

Pentru inceput vreau sa salut pe toata lumea avand in vedere ca acesta este primul meu post. Si acum sa trecem la treaba.

Probleme:

Mi s-a blocat usa pe dreapta fata si nu pot s-o mai deschid nici de pe interior nici de pe exterior desi din centralizata sare siguranta, vreo solutie sa o deschid fara sa fac stricaciuni la usa?

S-a dus catalizatorul, are rost sa-l schimb ?

Nelamuriri:

Masina nu are proiectoare si as vrea sa-i pun, este greu de montat? Am gaurile deja in bara, sunt niste capace acolo ...

Daca pun ceva stopuri bari tuning, praguri, trebuie omologare? Masina este inmatriculata pe spania si inspectia tehnica o fac aici la rar. bara de cupra se potriveste perfect fara alte modificari?

Prin vag-com se pot activa ceva functii in plus la ea? daca da care?

Multumesc anticipat!
 
Avatar utilizator
BALTAZAR2003
Moderator
Mesaje: 7619
Membru din: 22 Iul 2008, 22:26
Localitate: Bucuresti Dr. Taberei
Contact:

Re: Probleme si dileme Cordoba 1.4 MPI

18 Feb 2014, 21:18

Salut,
Poti desface usa prin interior, daca nu te descurci cred ca te poate ajuta unul din cei ce ofera servicii aici, mai ales ca de la Targoviste la Bucuresti nu este distanta mare.
Catalizatorul daca nu este in parametrii nu vei trece inspectia tehnica.
Bara de cupra se potriveste fara sa modifici nimic.
Pentru proiectoare ai nevoie de buton de lumini cu functia proiectoare si cablare.
Din cate am tot citit pe forumurile din Spania, omologul rar la ei este extrem de strict, si o dunga de vopsea trebuie aprobata de ei, nu mai vorbim de lumini si alte chestii de craciun.
La fel nu merge sa circuli fara catalizator ca te va ustura rau la buzunar.
La noi este la noroc.
:))
Cordoba Fever + Fresc, 1.4l/86Cp (nu se stie pe unde-i are!), 2008, Rosu Emocion
 
Leonhard
Subiect Autor
Mesaje: 2
Membru din: 18 Feb 2014, 19:49

Re: Probleme si dileme Cordoba 1.4 MPI

18 Feb 2014, 21:39

Masina circula in Romania, nu se stie daca va mai ajunge inapoi in Spania :) Inspectia tehnica se face aici la rar. Ma interesa daca pe aici trebuie omologare la stopuri, bari, praguri ... cam atat as vrea sa-i pun.

Catalizatorul a fost"curatat". Se sparsese si zornaia rau. Unul nou am vazut ca este destulde scump ... si pe la dezmembrari nu se stie ce nimeresc.
 
Avatar utilizator
BALTAZAR2003
Moderator
Mesaje: 7619
Membru din: 22 Iul 2008, 22:26
Localitate: Bucuresti Dr. Taberei
Contact:

Re: Probleme si dileme Cordoba 1.4 MPI

18 Feb 2014, 22:13

Nu ai nevoie de nimic daca inlocuiesti bara ori pui praguri, despre stopuri nu stiu ce sa-ti zic, cinstit nu vad unde ai reusi sa mai pui stopuri pe o cordoba fara sa o faci sa arate ca un tractor da` poate-mi scapa mie ca nu prea am treaba cu estetica...
Conform legislatiei, orice modificare in instalatia de iluminat si semnalizat trebuie omologata.
Cordoba Fever + Fresc, 1.4l/86Cp (nu se stie pe unde-i are!), 2008, Rosu Emocion

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 7 vizitatori