Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
Avatar utilizator
ClaudiuR
Subiect Autor
Mesaje: 10
Membru din: 17 Oct 2008, 14:35
Localitate: TM

24 Oct 2008, 13:25

kazalu scrie:
da se poate...daca este de fabrica sa aibe doar pe cass...si sa nu mai fie in bord... :roll:


La mine bordul este o singura bucata cu casetofonul. Adica nu se poate demonta casul. Iar ceasul este pe ecranul care afiseaza toate datele: clima, radio, etc
 
Avatar utilizator
BALTAZAR2003
Moderator
Mesaje: 7619
Membru din: 22 Iul 2008, 22:26
Localitate: Bucuresti Dr. Taberei
Contact:

24 Oct 2008, 13:54

Salut.
Vezi sa nu fie cumva o siguranta arsa, firul rosu inversat cu cel galben in spatele casetofonului, ori mai este posibil ca acel casetofon sa aibe pentru ceas si memorii o mica baterie lipita in el pe placa, si care sa trebuiasca schimbata.
Posturile de radio raman memorate?.
Cordoba Fever + Fresc, 1.4l/86Cp (nu se stie pe unde-i are!), 2008, Rosu Emocion
 
Avatar utilizator
ClaudiuR
Subiect Autor
Mesaje: 10
Membru din: 17 Oct 2008, 14:35
Localitate: TM

27 Oct 2008, 01:34

BALTAZAR2003 scrie:
Salut.

Posturile de radio raman memorate?.


Salut. Da posturile de radio raman memorate si ceasul deasemenea, cu conditia sa nu pun in functiune modul de afisare RDS ( adica afisarea numelui postului si al melodiei) pentru ca atunci sare setarea ceasului la una anterioara setarii facute de mine
 
Avatar utilizator
BALTAZAR2003
Moderator
Mesaje: 7619
Membru din: 22 Iul 2008, 22:26
Localitate: Bucuresti Dr. Taberei
Contact:

27 Oct 2008, 07:08

Unele radiouri au posibilitatea de a seta ora automat in functie de o statie referinta, prin receptionatrea semnalelor transmise de aceasta.
Posibil ca la comutarea modului de afisare, sa treaca automat si la reglarea orei dupa o asemenea referinta, poate gasesti un manual de utilizare pentru a fi edificat.
Ce modele ste radiocasetofonul? poate dau de manualul de utilizare.
Cordoba Fever + Fresc, 1.4l/86Cp (nu se stie pe unde-i are!), 2008, Rosu Emocion
 
ciorimex
Mesaje: 17
Membru din: 16 Noi 2012, 09:23

Re: Cordoba Vario din 2001

03 Feb 2014, 09:59

la mine a fost pe gpl masina,este identica cu a ta.ce-a facut neamtul nu stiu dar cert este ca a luat din panoul de sigurante ceva pt alimentare si n-avea de unde sa ia decat din afisare lcd.eu am aceeasi problema de canda am luat-o dar nu-mi fac probleme.posturile raman setate dar ora nu.ia-ti un ceas din kaufland-e 10 lei si il lipesti pe bord.bafta!!!

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 2 vizitatori